Skocz do zawartości
Disavill

Gigabyte Radeon R9 290 WindForce 3X OC 4GB - zielony ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zakupiłem Gigabyte Radeon R9 290 WindForce 3X OC 4GB  pobrałem sterowniki ze strony producenta zainstalowałem i po krótkim czasie ekran gaśnie na sekundę odpala się ponownie ale z dziwną paletą kolorów wszystko jest zielone i purpurowe , po chwili wszystko wraca do normy , pomaga też odłączenie i podłączenie kabla HDMI próbowałem zrobić screen shota aczkolwiek po wrzuceniu SS'a do Photoshopa wszystko wygląda poprawnie. Zaznaczę że problem ten notorycznie  występuje.

Processor: Intel i5-2320 CPU @3,00 GHZ

Ram: 8gb kingston

System: Windows 7 enterprise

zasilacz: MS-Tech ATX PSU 650W

monitor: TV Sony Bravia 40'

Edytowane przez Disavill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość podłączenie innym kablem? DVI, nawet może być VGA. Ewentualnie inny TV lub monitor.

 

Możesz też spróbować najnowsze sterowniki beta oznaczone 15.3 

 

Wygląda jakby zabezpieczenie przed kopiowaniem, choć nie wyklucza uszkodzonej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kapi89 oraz Devil dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie posiadam innego monitora jak i kabla DVI chodź przyznam że planowałem już zakup takiego, jednak problem chyba udało mi się rozwiązać, (pożyjemy, zobaczymy).

 

Zostawiam również solucję być może komuś się przyda.

 

1) Otwieramy AMD Catalyst Control Center

2) Wybieramy zakładkę "My Digital Flat-Panels"

3) Z rozwijanego menu wybieramy Pixel Format

4) Zamieniamy YCbCr 4:4:4 pixel format na RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (FULL RGB)

5) Apply

 

Po zmianach problem został naprawiony . Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Disavill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...