Skocz do zawartości
Zzzwierzak

Wymiana części, ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym zagrać w nadchodzące GTA 5/ Wiedzmina 3.

 

Obecna konfiguracja mojego komputera to:

- Cpu :Athlon X4 620,

- Mobo: ASUS M4A785TD-V,

- Ram: 4x2GB DDR3 PARTIOT 1333 CL7

- Gpu: Zotac GTX260-216

- Psu: Thermaltake 530W Smart SE 

 

Kupiłem go w 2009:) i ponieważ dławi się na Wiedźminie 2, Settlers 7, nie spodziewam się ze ogarnie nowe gry.

Do codziennego użytkowania wystarcza, a sam nie planuje za dużo grać, w związku z tym chętnie upgrade zrobiłbym możliwie najniższym kosztem.

Miałem ochote na i5 4690k i GTX970 ale jednak rozsądek podpowiada przesiadkę na:

- i5 4460 + BOX chłodzenie ~ 770,

- R9 280x (np.http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-280x-oc-gv-r928xoc-3gd-i5242789656.html )~800 

- płyta Asus B85M-G lub Gigabyte GA-B85M-D3H - obie maja 4 sloty RAM, a ten chciałbym zachować. Nie jestem tylko pewien czy będzie działać na nowej platformie? 

No i nie wiem też nic na temat tych płyt? Są ok?

 

PSU, dyski, obudowa zostają z starego sprzętu. W ten sposób zamknął bym się w kwocie ok 1900 zł. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zzzwierzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz grać w gry które podałeś przydała by się wymiana.

 

Płyty główne które podałeś, pasują do procesora i5-4460. Od siebie poszedł bym bardziej w stronę Gigabyte.

 

Karty graficzne ok, są na tym samym poziomie wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do W3 konieczna wymiana , od biedy GTA V @ low by na tym ruszyło - poczekajmy na razie na oficjalne testy gier .

 

W3 ma dość dziwne wymagania - z jednej strony wymaga I5 2500K a z drugiej strony sparowany jest z nim PII X4 940 .

 

A te procki dzieli przepaść jeżeli chodzi o wydajność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po W3 sie nie spodziewam działania, teraz średnie w W2 są wyzwaniem, a na Low tez lubi ciachnąć. GTA pewnie bym przemęczył, ale już tak 3-ke meczyłem na GF2 :D A ten sprzęt już odpracował. Tylko nie jestem pewien tych pamięci, może z czasem je też wymienię. Teraz czas trochę nie sprzyja wymianie sprzętu, raz ze ceny skoczyły, dwa na horyzoncie jakieś nowe Intele się pojawiają, więc ceny obecnych powinny pójść w dół. 

Rozważam tez wymianę obudowy w sumie, ta nie jest zbyt cicha, więc szukałbym czegoś z matami w miarę przyzwoitej cenie, ale jeśli obudowa to tez cooler na CPU, bo na stocku to chyba nie ma sensu się bawić w redukcje decybeli. Athlon pracował pod Mugenem 2 i było w miarę ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest wskazana mimo wszystko. Ten Athlon jest słabiutki.  Pamięć powinna być dobra, ale nie zaszkodzi wymienić na szybszą. Darowałbym sobie branie i5 4690K do R9 280x. Już lepiej wziąć i5 4460 + GTX 970. Będzie wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam dylemat co kupic, do wyboru mam:

- GTX960 2GB, od MSI za ok 940 zl, glownie dlatego ze moge miec go odrazu oraz dostanę kod na Wiedzmina, a i tak mialem zamiar go kupic

- R9 280x od Gigabyte, za ok 1040 zł, bo jest najtanszy no i ma 3GB ramu.

 

Przegladanłęm trochę testow, R9 wypada lepiej wydajnosciowo, ale nie wiem czy na tyle zeby był sens doplacać? W GTA V ktore gram teraz GTX960 i tak osiagnie przyzwoita wydajność,

do tego dochodzi lepsza kultura pracy, no i kuponik na Wiedzmina. R9 juz mialem, uzywke z allegro ale poszla do zwrotu bo sie grzala, drugi raz nie chce mi się bawić z allegro.

 

Jakies porady ktore pomogly by mi się zdecydować? GTX 960 nie rozwazam w ogole, nie widze jakos dla niego uzasadnienia w tej cenie > 1100.

Edytowane przez Zzzwierzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jak już r9 280 bez X i go podkręć, wydajność zegar w zegar z 280X jest prawie identyczna.

 

940zł za 960 to dużo..

 

tu masz zotaca  960, 3 lata gwarancji: http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-960-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-medium-pack-zt-90301-10m-712736/

 

tu msi 280, 3 lata gwarancji: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280-3gb-ddr5-384-bit-dvi-i-hdmi-displayport-r9-280-gaming-3g-638804/

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie spraw że o ile r9 270x to zwykły podkrecony r9 270 to w przypadku 280x a 280 tak już nie jest? 280x ma więcej jednostek texturujacych, shaderów itp. Specyfikację rdzeni są różne.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że r9 280x i r9 280 to rebrandowane hd7970 i 7950 które mimo różnicy w sp zegar w zegar osiągają prawie identyczna wydajność która nie jest warta dopłaty 200zł?

Jeśli nie to zapraszam do googla, 280 ma najczęściej zegary 950/1250mhz gdzie 280x 1050/1500mhz i stąd bierze się największa różnica. Każdego 280 podkręcisz do taktowań 280x i wyżej.

 

Pierwszy link z googla:

1.http://hexus.net/tech/reviews/graphics/34761-amd-hd-7950-vs-hd-7970-clocks/

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie podkręcają się praktycznie tak samo, w 280x lepiej pokręcają się pamięci bo nawet do ponad 1600mhz.

Różnica 2-3 fps i tak nie jest warta dopłaty 200zł, chyba że dla Ciebie.

Dlatego kupuje się 280 i się go kręci albo 290.

280x to karta która ma aktualnie najgorszy stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 280 czy 280X doradziłbym 285 - lepsze skalowanie przez GCN 1.2 zamiast GCN 1.0

Kolejna sprawa, to absurdalne ceny modeli 280/280X. Jak by nie było, to rebrandowane modele z 2011 roku.

Za 280X ponad 1000zł? Kiedy 960 z Wieśkiem 3 jest za 900zł.

 

Moim zdaniem, jeśli mowa o nowej karcie, 960 zdecydowanie wygrywa.

 

Rynek używek wygląda nieco inaczej, ale i tak R9 280/X ma obecnie absurdalne ceny. Za mojego ludzie sobie wołają po 900zł O.o, a 2 miesiące temu zapłaciłem za niego 700zł i mam jeszcze rok gwarancji. Pa-ra-no-ja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dalem 800 bez paruz zlotowek i sie cieszylem, ale krotko, teraz zdecydowalem sie na 960, wezme Palita Jetstream za okolo 875 z moreli, powinien byc ok, a jak nie to wymienie po premierze nowych Radeonów na cos innego. W sumie przemowily do mnie :

- Wiedzmin 3 w kuponie, mam nadzieje ze dostane.

- Nizsza cena

- Wylaczenie wiatrakow ponizej 60 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnego 280X przez jeszcze dłuuugi czas nie zmienię.

Jakakolwiek wymiana na tą chwilę będzie totalnie nieopłacalna.

No chyba, że 970 albo 980 nagle jakimś cudem poszybują w dół po premierze 390X, (Co raczej można włożyć w bajki) albo ceny nowych radków będą rozsądne.

Co oczywiście będzie musiało wiązać się z wymianą na 4690K.

 

P.S. Choć kusi mnie wystawienie go za 850zł i zakup GTX 960 z Wieśkiem 3 :)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie sie napalilem na R9 280x, znalazłem odpowiadająca mi aukcje no i kupilem, szybkie testy i sie okazalo ze uwalona;/ Sprzedawca ok, wiec sie wymienilismy karta i kasa. Ciekawe jestem czy karta doznala wstrzasu w przesylce czy poporstu byla niedotestowana. Mial ich 4, jedna mogla umknac. Teraz mysle ze 960 powinna wystarczyć mi do sporadycznego odpalenia GTA/Wieśka. I5 4460 tez jakims potworem nie jest ale juz stara grafika dostala kopa po sparowaniu jej z i5. Ja w listopadznie szykowalem sie na i5 4690k i GTX970 no ale życie i kurs dolara zweryfikowaly moje plany. Ten komp i tak w porownaniu do starego to jest cudo. Dysk ssd sie ogarnal na SATA3, wczesniej 2 go przycinala. Doloze grafe i bedzie na 2 lata jak nic:) Prucz tych 2 gier nic ciekawego sie dla mnie nie szykuje. Teraz zaczynam sie martwic o dyski bo maja juz po 5 lat i chyba ich zywot też będzie się kończyl. Napewno po wymianie zrobilo sie ciszej, obudowa troche wytlumila, dodatkowo Fortis 2 jest chyba cichszy niz mugen 2, albo ten drugi juz jest wyeksploatowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek czynu!

W ciągi 5min od wystawienia. Obecnie jakaś godzina, mój 280X ma nowego właściciela.

Zamawiam GTX 960 Super JetStream z Wieśkiem ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) , no ja po weekendzie z kartą jestem zadowolony. GTX jest cichy pod obciązeniem, w idle w ogole nie kreci. W GTA się w ogarnia, zarzuciłem mu ustawienia z NV Experience. Klatki oscylują od 45 -75, czasami mam wrażenie ze łapie dropa, ale w sumie zdarzylo się to może 3 razy. Pewnie brakuje mu czasem Vramu, wg gry zajete jest ok 2,6GB, więc jest mały niedobór. Karta ładnie się też kręci, nie badałem jeszcze jej limitów ale po ustawieniu zegara na 1350Mhz nie było dramatu. Jedyny minus to piszczenie, zdarzyło się to juz 2 razy w idle, obciązenie karty na ją uciszyło. Teraz pozostało mi tylko czekać na W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...