Skocz do zawartości
TomekP85

Upgrade PC z Phenomem X4 czy przejście na i7

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że na tym forum skupieni są specjaliści od komputerów - na dodatek chętni udzielać porad :)

 

Mam pytanie związane z upgradem lub niemal całkowitą wymianą konfiguracji PC pod kątem zbliżających się premier gier, przede wszystkich nowego Wiedźmina oraz Batmana. Obecnie jeszcze siedzę na Phenomie X4 955, 8GB DDR3 1600 MHz, z dyskiem Kingston HyperX 240GB. Dłuższy czas temu pozbyłem się karty graficznej, zrobiłem przerwę od grania, do którego chcę wrócić w zw. z m.in. wymienionymi wyżej tytułami.

 

Do tej pory wydawało mi się oczywiste, że wkrótce przejdę na następującą konfigurację:

 

Intel Core i7 4790k (jako bardziej przyszłościowy od i5)

8 GB DDR3 2133 MHz

GTX 970

Płyta główna z chipsetem Z97

(dysk SSD pozostaje ten sam)

 

Gram w rozdzielczościach 1920x1080/1200.

 

Zastanawia mnie jednak sensowność tego rozwiązania w kontekście zbliżającej się premiery procesorów Skylake. Wiem, że w ten sposób nigdy bym nie zmienił konfiguracji, bo zawsze jakaś nowa platforma będzie czaić się za rogiem, ale w przypadku Skylake - przynajmniej wnosząc po dotychczasowych publikacjach - skok może być większy, niż między ostatnimi generacjami - a do premiery zostało niewiele.

 

Dopuszczam więc następujące rozwiązania:

1. Pozostać przy obecnej konfiguracji i dołożyć mocną kartę graficzną (jeśli 970 ma być dławiona przez Phenoma, to co innego zamiast niej?) i pogodzić się, że ten sprzęt osiągnie w tych grach max. 30-35 fps.

2. Przejść na wariant i5 4690k + niedrogie mobo na Z97 (z nastawieniem, że sprzedam je po premierze Skylake).

3. Nie zawracać sobie [gluteus maximus] i już teraz kupić konfigurację z i7 i GTX970 (z nastawieniem, że procesor, mobo i RAM posłużą mi kolejne 3-4 lata, a w międzyczasie zmieniać będę tylko karty graficzne).

4. Tymczasowo - dla tych 2 tytułów - kupić PS4, a później martwić się złożeniem przyszłościowego PC.

 

Wskażcie proszę, która opcja wydaje się Wam najbardziej rozsądna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak Wiedźmin 3 będzie korzystał z dodatkowych wątków w i7 4790K. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest kupno i5 4690K + GTX 970 + ASUS Z97-p.  Ceny podzespołów poszły mocno w góre. Skylake może być szybszy ale nie znacznie. Ogólnie procki Intela wystarczają na długo.  Sam mam 3 letni i5 2500K i daje radę w każdej grze praktycznie. Podejrzewam że i w W3 sobie poradzi.  Także jak kupisz i5 4690K to możliwe że nie bedziesz go musiał wymieniać przez 2 lata. Chyba że nagle gry będą miały takie wymagania że bez 6 rdzeni się nie obejdzie w co raczej wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby we wrześniu mają pokazać płyty a skajlaki jakoś później maja byc [i ciekawe czy z K bedą od razu]  tylko to pewnie kasy pociągnie bo same nowości to beda [niby mają byc wydajniejsze lecz poczekałbym na testy]

kupno i5k wydaje sie najrozsądniejsze [ a jak braknie mocy to wtedy go sprzedasz] i do tego średnia płytka [ bo może wstawisz tylko później i7K] i szybki ram

a i jakoś chyba we wrześniu ma być też 980Ti

 

mnie ciekawi jak wypadnie skylak i7K [bo jakby był z takim samym zegarem jak 4790K to może być ciekawie] i ile mu da DDR4 ale wysoko taktowany a nie ten badziew co dzisiaj wciskaja 2400cl16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...