Skocz do zawartości
Future Trunks

Maksymalna temperatura GeForce 4 MX 440

Rekomendowane odpowiedzi

mialem niedawno MX440 i temp na radiatrorze GPU przekraczala 80st

(mierzone dodatkowym czujnikiem dolaczonym do plyty wetknietym w radiator wiec to orientacyjna temp.)

- normalny grzejnik :)

to wszystko na standardowych taktowaniach i temp. w budzie 25-27st

 

Jesli temp. na GPU nie przekraczala 60st bylo OK (znaczy stabilnie)

powyzej to juz bylo roooznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80*C ?? Coś za dużo :) Ta karta nie miala prawa dzialać na tak wysokiej temperaturze muj stary GF 4 MX440 mial tem okolo 29*C na standardowych ustawieniach i radiatorku. Po podkręceniu dalem wentyl na radiatorek od GPU i radiatorki na ram i tem byla kolo 24*C tez miezyłem dotykowym termometrem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalić ?? Hmm... też dziwne jak na muj gust poiwinna sie już przy 60*C zacinaś i to nieźle :) nawet powinna system zawieszać, może fabryka coś po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liła albo była to jakaś egzotyczna grafa :lol: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalić ?? Hmm... też dziwne jak na muj gust poiwinna sie już przy 60*C zacinaś i to nieźle  nawet powinna system zawieszać, może fabryka coś po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liła albo była to jakaś egzotyczna grafa 

Jak ja oddawalem to dalem gosciowi ze sklepu wydruk (zrobilem zrzut z ekranu i druknolem) speedfan pokazywal 68st na zew. czujniku -

fajnie wygladal ten plomien przy tej tepm. :)

Przy wyzszej temperatuce jak mnie wyrzucalo z gry obraz byl zamazany i zaj.....e jaskrawy i po jakis 2s. wisial na amen

- najwyzsza temp. jaka widzialem to 80 pare st. chcialem zrobic screena ale juz wisial :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kupił tego GF tylko zeby zobaczyć jak sie grzeje :) GPU na MX nie nagrzewają się zbytnio i wystarcza im zwykły radiatorek :) Z jakiej firmy był ten GF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MÓJ ten co w podpisie spoko chodzi z 250/360 ale wtedy to wiatraki muszą być właczoone bo by rdzeń chyba wyparował też mam palit daytona

jak dla mnie spoko, razm ieżyłem to było też koło 50 stopni na radiatorze a kto wie ile na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taktroche sobie kpie , ale tak poważnie ta karta przy 80stC nie ma prawa dobrze działac!!!! Ja też mam GF4MX440 i podkecona jak w podpisie i mam chłodną (mam winfasta a on ma wentylator słusznych rozmiarów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja na gpu mam taki badziewny radaitorek wyglląda jakby był powycinany z blachy 0,05 mm o wymiarach 4*4*0,5cm :) toż to śmiech na sali żeby takie coś dawać :) ale chodzi spoko i kręci sie do 360 MHZ przy włącczonym nawiewie na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi przyszło do głowy? Skoro nowe GF5 mają wbudowany mechanizm , że przy 75stC taktowanie jest zwalniane to maksymalna temperatura GF4 nie może przekroczyć 70-75stC (bo to starsza trochę archtektura i ten sam proces produkcyjny chyba 0,18 um). Co sądzisz o takiej koncepcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no pomysł dobry ale mnie i tak wali ile ma stopni jak się zjebie to trudno :) i tak ojciec mi obiecał że ta karta będzie przejściowa żebym sobie narzie pograł może zanieługo wpadnie jakiś radek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...