Skocz do zawartości
borsuk_1

HDD WD Blue czy Seagate Barracuda [1TB]

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając "polecane zestawy" oraz szereg różnych opinii w internecie mam dylemat.

Planuję zakup nowego dysku, z racji że dotychczasowy pada. Wybór padł na 1TB z racji rozsądnego stosunku ceny/liczby GB 3,5", 64MB cache'u. Dylemat pojawia się między Barracudą a WD Blue, możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie doczytałem, że jakieś powiązania Seagate'a z Szajsungiem się pojawiają... I że często lądują na gwarancji. WD za to niby ok, choć ja ze swojego dotychczasowego nie jestem zadowolony (fakt, Caviar ma 6 lat, nie ma co porównywać...  ani tym bardziej robić przywiązania do marki 'Barracuda' z odległych lat...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat Samsung przed przejęciem przez Seagate (działu HDD) wydał chyba najlepszą serię dysków - F3, praktycznie nie było zwrotów przez kilka lat. (opinie z kilku większych hurtowni i sklepów komputerowych).

 

HD502HJ jeszcze u mnie działa, mocno eksploatowany.

 

Seagate poszedł raczej w wydajność i większe upakowanie danych na talerzach, czy trafisz na trwały egzemplarz - loteria.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat też wiem, niemniej w kwestii dysków 2,5" z tego co wiem już nie było tak kolorowo - ostatnio miałem dwa - oba z padniętym (prawdopodobnie) MBR'ami - laptop z nich nie bootował, wszystko inne owszem.

Edit: Szajsung padło nieco ironicznie ogółem do niektórych ich sprzętów

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...