Skocz do zawartości
komputerek26

komputer składak

Rekomendowane odpowiedzi

witam.....mam ogromna prozbe....zakupilem komputer skladany ....koszt 4000tys zl ......chcialbym pomocy z waszej strony podajac wszystkie dane czy ten komputer jest wart tej ceny i co dla mnie najważniejsze mial byc to komp pod gry najnowsze.....zalezy mi na tym bardzo bo nie jestem pewny czy ktos mnie nie zrobil w balona:) prosze zeby sie ktos okreslil czy ten sprzet jest na miare dzisiejszych gier najnowszych i czy wart. dziekuje.........                                                                                     Procesor: Intel® Core™ i7-4790 CPU at.gif 3.60GHz


Płyta główna: MSI H81M-E35 V2 (MS-7817)

RAM: Kingston 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800) 8192 MBytes 1x
Karta graficzna: ASUS GTX 660 Ti DirectCU


pamięć ssd: Patriot Blaze 240GB SSD
 
 Audio Adapter:  Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C2]
 
Audio Adapter:   NVIDIA GK106 - High Definition Audio Controller
 
Network Card:  RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
 
 
 
dysk twardy nie wiem dokładnie bo oddałem, uszkodzony był ale jest : 2TB SATA 
 
 
zasilacz tez nie wiem, ale chinka bo widać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4790 to chyba najmniej opłacalny w parametrze cena/wydajność Haswell.

 

660 Ti do najnowszych gier na pewno daleki od optymalnego wyboru.

 

Naprawdę słabo jest skonfigurowany ten zestaw. Ale 3000 warty jest na pewno. Zapewne jest to używany zestaw, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam....no wlasnie podobno pan ktory skladał zakupował nowy sprzet...komp ma 1 tydzien.....trzesie mnie bo juz wiem ze po tych odpowiedziach zostalem zrobiony w balona......chcialem miec kompa idealnego do gier.....co moge teraz zrobic ....co wymienic.....o co walczyc z tym panem za te 4 tys.....czy wystarczy jak mi wymieni w kosztach inna karte graficzna i jaka....?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek pisz normalnie , te kropki między zdaniami wyglądają dziwnie .

 

Komp kupowany przez internet czy w sklepie stacjonarnym ?

 

Jak kupowany przez internet i nie minęło 10 dni to możesz go oddać bez podania przyczyny i żądać zwrotu kasy , choć nie wiem jak to wygląda w przypadku używanego sprzętu .

 

Co innego jak minęło już 10 dni czy kompa kupowałeś gdzieś na miejscu , niestety tutaj nie wiele da się zrobić .

 

Wymienić części bez kosztów czy rządać zwrotu kasy kasy za bardzo nie możesz , w teorii sprzedawca cię nie oszukał ( jak wcześniej specyfikacja kompa była podana ) , tylko po prostu zawyżył ostro cenę .

 

A co do samego sprzętu - I7 4790 + GTX660Ti to nie jest takie złe połączenie , owszem karta mogła by być mocniejsza ale w grach da radę - na pewno detale medium w najnowszych produkcjach typu W3 czy GTA V , starsze gry to nawet na High .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 470 kosztuje typowo 1350 zł. możesz rozważyć jego wymianę na i5 4690K, który typowo kosztuje 1000 zł. Jest tańszy, ma mniej wątków, ale do grania będzie lepszy po podkręceniu.

 

Te 350 zł dokładasz do lepszej karty graficznej: GTX 660 Ti typowo kosztuje 700 zł. No i tu jest pewien problem, bo jak rozumiem używanych nie akceptujesz. To w takiej cenie GTX 960 (może wersja z 4GB RAM, do której dorzucany jest Wiedźmin 3 za darmo) albo R9 280. Przewaga 960 nad 660Ti nie jest jednak jakaś bardzo wyraźna.

 

Po takiej podmianie, dalej zostałeś zrobiony w balona, ale masz lepiej dopasowany zestaw do grania, za tę samą kasę plus tego Wiedźmina "za darmo".

 

W gratisie mogłaby Ci dać osoba składająca ten zestaw jakieś chłodzenie procesora za około 150 zł. Bo naprawdę sporo zarobiła na nim. A jak znam zycie włożony jest tam box, który do podkręconego 4690K się nie nada.

 

Ogólnie teraz moment nie wydaje się dobry na zakup karty graficznej. R9 285 (GCN 1.2) jest bardzo mocno przewartościowany, przed nami premiera serii 300. Powinny się pojawiać znacznie lepsze okazje zakupowe w najbliższych miesiącach.

 

W obecnych warunkach Twoją docelowa kartą powinien być chyba GTX 970 (mimo całej tej zadymy wokół pamięci). Ale to niestety co najmniej 1500 zł.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet bez OC praktycznie w kontekście grania nic nie traci, a jest źródło kasy na lepszą grafikę.

 

Podobno jakieś Pality/Gainwardy GTX970 były po 1350 w Media Markt. Więc niewiele dokładając ma szansę mieć tę 970 od razu, co już wyraźnie odczuje.

 

Najlepiej byłoby tak jak piszesz, aby to oddał i złożył od zera sensowniejszy zestaw, no ale czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputerek26, pisz po polsku lub wcale.

 

Komputer był zakupiony kiedy?

Jeśli w ostatnim miesiącu i miał być nowy, przkręt jest na 99% na karcie. Albo masz wsadzone 660 bez ti albo masz używaną kartę. GTX660Ti nie widziałem w sklepach internetowych +/- od roku jak nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 4000 zł to możesz kupić coś takiego :) :

 

- Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

- Płyta główna Asus B85M-G, B85, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M-G)

- Karta graficzna Asus GeForce GTX960 DirectCU II OC Strix 2GB GDDR5 128bit HDMI, 3xDP, DVI-I (STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5)

- Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

- Dysk SSD Crucial MX100 128GB SATA3 2.5" 550/150 MB/s 7mm (CT128MX100SSD1)

- Zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU

- Napęd LG DVD-RW GH24NSC0 (GH24NSC0.AUAA10B) - Następca modelu GH24NSB0RBBB!

- Obudowa Corsair Carbide Series 300R Compact Black (CC-9011014-WW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan ktory skladal komputer powiedzial ze na wszystkie czesci ma fakture i mi ja da. komputer niestety skladal okolo tygodnia i powiedzial ze czesci juz oddac nie moze i ze napewno bylo to w cenie 4000tys i komputera nie przyjmie i nic nie bedzie w nim robił bo jest wszystko ok. powiedzialem ze w tej cenie powinna byc karta graficzna gtx970 a on mi na to ze ja chyba zartuje. Wiec bardzo pieknie zostalem zrobiony na kase. Nawet nic nie moge zrobic. jak mi wspominal telefonicznie to procesor kupil za 1368zl, karte 700zl, dysk 570zl,ram 230zl, obudowa 100zl, wiecej nie wspomnial bo dopiero ma mi dac fakture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4 tysie można mieć mocnego kompa z gtx970, a ten jest beznadziejny.

Okrojona budżetowa płyta główna, grafika sprzed kilku lat, ram podstawowy i nie wiadomo jaki zasilacz. Nie dałbym za to dziadostwo 2,5 k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawialek u znajomego mojej mamy.ktory ma firme zarejestrowana nawet nie na siebie i sklada sobie komputery i naprawia po domach.jego nazwisko to Gorski Łukasz i jest z Łodzi. mam fakture i wszystkie czesci byly zamawiane prze niego w czestochowie. zasilacz w nim jest modecon 620w feelpro i dal 109 zl. ten dysk ssd dal 429zl a ten 2 sata 570zl, ten sklep to czestochowa x-kom spolka zoo al. wolnosci 31. na sam procesor i dyski wydał prawie 2400. podobo sa to dyski z gornej połki. bede musial zmienic karte graficzna na gtx970 i mocniejszy zasilacz i dokupic ram. i juz wiem ze kolejne 2 tys dolozyc. poprostu jestem szczesliwy. a z nim sie juz nie da rozmwiac bo zarzeka sie ze jest ok. i lipa. 


kazdy uczy sie na bledach. cale zycie i bedzie je popelnial. ale napewno juz mam doswiadczenie jak robia ze skladakami osoby ktore maja o sobie zdanie za wysokie .tacy fachowcy. trudno. mam nauczke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570 zł za dysk 2 TB, aż mnie ciekawość zżera co on tam włożył, mógłbyś zerknąć na fakturę?

 

RAM nie ma potrzeby na ten moment dodawać co do zasady. I dobrze, że dał 1x8GB a nie 2x4GB, to akurat jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy uczy sie na bledach. cale zycie i bedzie je popelnial. ale napewno juz mam doswiadczenie jak robia ze skladakami osoby ktore maja o sobie zdanie za wysokie .tacy fachowcy. trudno. mam nauczke. 

 

Takie życie, jeden naciągnie, inny nie, a jeszcze inny wykorzysta niewiedzę, naiwność.

O ile Twój błąd polegał na niepoczytaniu o obecnych zestawach np tu na PPC oraz nie zapoznaniu się z listą tego co tam włożył przed kupnem, by zweryfikować, to pod względem jakości i ceny - to ten co złożył ci zestaw, zachowuje się nieprofesjonalnie, wciskając ci kartę z 2012 roku, twierdząc, że to da radę (Nie twierdzę, są nowsze i słabsze), czy też inną część wątpliwą, ale jak to mawiają - musztarda po obiedzie.

 

Najlepiej wpisz podzespoły z faktury tu, z ceną.

 

Będzie widać na czym raz - naciągnął, dwa - co ewentualnie zmienić.

 

Zawsze też możesz spróbować sprzedać całość lub na części ze stratą i zbudować coś porządnego z naszą pomocą. 

 

Z tego co ja oceniam, zestaw nie jest jakiś mega zły poza zasilaczem. Owszem trochę to nieoptymalnie dobrał pod względem cena/wydajność i ciekawe, ile na tym zarobił, bo z reguły złożenie masz w sklepach gratis.

 

Tak na szybko:

MSI H81M-E35 V2 231 zł

GTX 660 Ti  600 zł

Patriot Blaze 240GB SSD 432 zł

I7-4790 1400 zł

Dysk 2 TB 335 zł

Kingston DDR3 1600 8GB 280 zł

Obudowa  100 zł

Zasilacz 100 zł

Suma 3478 zł

 

Ok 500zł wziął dla siebie, za robociznę, zysk o ile nie miał okazyjnych cen i zniżek.

Zobaczymy jak wypiszesz.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama ta kwota 500 zł nie jest jakoś niesłychanie wygórowana, gdyby było za co płacić, czyli gdyby faktycznie zostało to złożone optymalnie. Mało to nie jest ale za darmo też nikt nie składa.

 

Natomiast danie do zestawu w takiej cenie Feela za 100 zł jest dla mnie ostrym hardkorem. I jeszcze podobno HDD był DOA. Kuriozum. 660 Ti pewnie włożył swoją starą albo jakąś zalegającą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam....no wlasnie podobno pan ktory skladał zakupował nowy sprzet...komp ma 1 tydzien.....trzesie mnie bo juz wiem ze po tych odpowiedziach zostalem zrobiony w balona......chcialem miec kompa idealnego do gier.....co moge teraz zrobic ....co wymienic.....o co walczyc z tym panem za te 4 tys.....czy wystarczy jak mi wymieni w kosztach inna karte graficzna i jaka....?????

Przykro mi ale za "niewiedzę" się płaci. Na przyszłość polecam używać głowy i myśleć.

 

Zobacz ilu ludzi odpisało Ci w tym temacie. Założenie takiego zajmuje 10 minut i oszczędza Ci co najmniej 500 zł.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rogalson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 660 Ti pewnie włożył swoją starą albo jakąś zalegającą.

 

Na 100%.

Przecież tej karty już od dawna nie ma w sprzedaży. 

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...