Skocz do zawartości
Wesoly88

Modernizacja PC - do gier, nagrywania gameplay i stremowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przeznaczyć 1500-2000zł na modernizacje mojego PC.

Obecne parametry to :
procesor : Intel i3-2120 3,3GHz
Płyta głowa Asus P8H61-M LE (sockert 1155)
Ram Corsair 1333Mhzc9 2x4gb
Zasilacz Be quiet! BN106
Karta: Palit GeForce GTX760  2GB GDDR5 256-bit
Monitor Benq GW2320 23"

Najszybciej bym myślał nad jakimś i7 najbardziej  chyba nad tym

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790k-socket-lga1150-64bit-do-4-4-ghz-88w-cache-8mb-box-bx80646i74790k-devil-s-canyon-647917/

 

 i zmianą płyty na socket 1150  ale jaki jest Wasz punkt widzenia ? Wszelkie propozycje zmian mile widziane.
Pozdrawiam 

Edytowane przez Wesoly88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up.  może mi ktoś pomóc w podjęciu dobrej decyzji? bo w tym tyg. chciałbym już zakupić odpowiednią płytę i procka. P.s. Procka raczej nie będę podkręcał bo wpierw będę   po pewnym czasie szukał kasy na  lepsze chłodzenie.

p.s. 2 do modów.
Napisałem 2 post świadomie by zaistniał na pierwszej stronie, więc jestem gotowy na warna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 to fajny pomysł, ale skoro to ma być pc do gier, to nie lepiej jakąś i5 + płytę, do tego sprzedać grafę, obecnego proca i płytę i dokupić np. r290 albo 970 ? Skoro ma być do gier to i mocna grafa się przyda, wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie lepsze niż sama zmiana proca i płyty, i7 by się przydał przy streamowaniu jakbys chciał streamować w 720p i 60 fpsach to wtedy jak najbardziej ale moim zdaniem grafa będzie kuleć w nowych produkcjach.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę obecną mam 3 miesiące także bezsensem jest by ją zmieniać tym bardziej ,że gry które mam zamiar stremować nagrywać są pokroju cs:go i symulatorów jak np ETS 2 itp. tytułu typu bf , wiedźmin itp nie kręcą mnie( w ostateczności pozostaje mi xbox360) , więc myślę ,że póki co by starczyło( z czasem może jak by było więcej $ to czemu nie )  a właśnie nie wiem jak i5 radziła by sobie przy takich procesach , większość osób streamujących ma właśnie takie i7 którą podałem stąd moja zaduma nad  nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wymagające tytułu zbytnio nie grałem,  przykładowo w ets mam  przy średnich detalach stała liczbę fps koło 26-30. BF 3 na max detalach koło 35 fps , Daying Light też coś koło tego, cs:go 80-120 fps. Tak mniej więcej piszę ale raczej póki co jeszcze daje radę.


Jaką płytę  głowną  byście  polecili  ?:)

Edytowane przez Wesoly88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę obecną mam 3 miesiące także bezsensem jest by ją zmieniać tym bardziej ,że gry które mam zamiar stremować nagrywać są pokroju cs:go i symulatorów jak np ETS 2 itp. tytułu typu bf , wiedźmin itp nie kręcą mnie( w ostateczności pozostaje mi xbox360) , więc myślę ,że póki co by starczyło( z czasem może jak by było więcej $ to czemu nie )  a właśnie nie wiem jak i5 radziła by sobie przy takich procesach , większość osób streamujących ma właśnie takie i7 którą podałem stąd moja zaduma nad  nią.

 

W takim układzie i7 będzie ok, CS:GO opiera się raczej właśnie na procku. I jeżeli faktycznie nie masz zamiaru grać w bardziej wymagające tytuły to śmiało bierz tego i7 o którym pisałeś.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...