Skocz do zawartości
Elevetoo

Pomoc w doborze zasilacza i karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W ostatnim czasie złożyłem swojemu znajomemu komputer. Przez dłuższy czas uważałem, że posiadam odpowiednią wiedzę na ten temat aby pomagać innym, ale po złożeniu ostatniego zestawu okazało się, że dostarczony komputer do kolegi zachowuje się w dziwny sposób... Obraz ulegał rozpikselowaniu, a system się dziwnie zawieszał. Znajomy zaniósł komputer do lokalnego sklepu komputerowego i okazało się, że komputer nie ma prawa działać poprawnie, ponieważ zasilacz jest za słaby. Oto złożony zestaw  przeze mnie:

 

 
Dostało mi się za nie udolną pomoc i znajomy teraz chce kupić mocniejszy zasilacz (myśli coś o 600W) i do tego w grę wchodzi wymiana karty graficznej na odpowiednika z stajni Nvidii. (Zraził się do Radeonów przez problemy z sterownikami)
 
Dlatego zwracam się do was drodzy forumowicze abyście spróbowali przedstawić mi mocniejszy zasilacz (cena około 250 zł) i kartę graficzną odpowiednik 270X od Nvidii.
 
Budżet na obydwie części wynosi łącznie 1000 zł.
 
Z góry dziękuje za odpowiedzi!
 
P.S Na prawdę zasilacz, który ja wybrałem jest za słaby do tego Radka?
Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie ma prawa być za słaby- komputer by się nie uruchomił lub restartował podczas obciążenia.

Ten zasilacz ma na lini 12- 408W dla porównania mój OCZ ma 432W a uwierz mi że mój i5 @ 4,7ghz i podkrecony hd7970 (r9 280x) pobierają o wiele więcej niż zestaw kolegi.

Jeśli były problemy z obrazem to problemem jest uszkodzona karta graficzna może płyta główna, a nie zasilacz. To też się zdarza dlatego mamy gwarancję.

I co, pan ze sklep wymieni mu zasilacz na PurePowaUlrtaoneone 600W?

Problemy ze sterownikami? Niby jakie? Te które wyczytał w internecie co były 5 lata temu?

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Odnośnie zasilacza jest tak jak myślałem, ponieważ w podobnych zestawach używałem również tego zasilacza i nikt nie miał problemu. Na chwilę obecną znajomy rozważa nawet odstąpienie od umowy, które mu przysługuje przez pierwsze 14 dni od zakupu. Natomiast sprawa z sterownikami wygląda tak, że AMD Catalastyt nie rozpoznają jego monitora (na starym komputerze wszystko działało) i nie może przez to ustawić swojej rozdzielczości (1650x1050). Pozostałe problemy pojawiają się podczas grania nawet w produkcje, które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej (np. LoL). Wyznając zasadę "nasz klient, nasz pan" oczekuję za podsunięciem jakiegoś zamiennika karty graficznej i mocniejszego zasilacza. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czy jest sens wysyłania komputera na gwarancję, czy od razu prosić o zwrot pieniędzy?

 

P.S Tak, sprzedawca mu zaproponował zasilacz 600W... (straszne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...