Skocz do zawartości
Zzzwierzak

Przewajacy sie R9 280x Windforce

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Zakupilem na allegro Gigabyte R9 280x Windforce OC Rev. 2.0. Problem z kartą jest następujący:

- po dopaleniu Fire Strike temp. rośnie do 97 st...co ciekawe, czasami karta zmniejszy swoje zegary i wtedy temp spada.

- w idle ma ok 40 st.

- nie ma artefaktow 

- karta mocno halasuje, ale wentylatory chodza na 100%.

- w furmarku tem szybko rosnie, pozniej karta zbija zegar o polowe i wtedy pracuje z temp ok 70 st.  

 

Karta jest prawdopodobnie pokoparkowa, sprzedawca posiadał 4 egzemplarze. 

Dostałem f-vat na karte do esc.pl, podobno moga uznac pomimo ze gwarancja nie jest na mnie. No ale wtedy karta pewnie zniknie na miesiac.

Mogę zrobić cos zeby szybko odratować kartę czy lepiej ja gdzieś zwrocic? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie są to normalne temp. pracy dla tej karty i takiego chłodzenia.

Przy testowaniu furmarkiem włącza się zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego karta zrzuca zegary. Normalne, że wtedy temp. jest niższa. Jednak lepiej nie używaj furmarka, bo ten syntetyk nie ma żadnego przełożenia do zwykłego użytkowania karty w grach i s'markach.

Nic nie kombinuj, tylko zwróć kartę sprzedawcy. Niech sam ją reklamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada wyszla normlanie w GTA, szum i nagle zwolnila gra, no to wylaczyem i patrze, HW monitor pokazuje 95 st. Wlaczylem furmarka i obczajałem co sie dzieje, a tu zonk. Obudowe ma otwarta bo dopiero karte wsadzilem. Chyba nie jest to tez wina sterownikow?, bo wrzucilem Catalysty beta 15.4 ktore sie pojawily jakos 13. Wczesniej w systemie chodzil GF, a nie chciało mi się formatu robic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...