Skocz do zawartości
Stefek259

500-1000 GB jako drugi dysk HDD do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem HP ProBook 450 G2 z dyskiem SSD 128 GB i jest on dla mnie trochę za mały. Z tego powodu postanowiłem wymontować nagrywarkę DVD i w jej miejsce wmontować drugi dysk o pojemności przynajmniej 500 GB, nie więcej niż 1 TB - oczywiście HDD, bo na SSD mnie nie stać. Odezwałem się do jednego z allegrowiczów i polecił mi on tę kieszeń. I tutaj moje pierwsze pytanie. Czy pasowałaby mi inna kieszeń czy tylko taka na dysk 2,5"?

 

Jednocześnie bardzo proszę o polecenie dysków twardych. Zależy mi przede wszystkim na tym aby był szybki. Druga w kolejności priorytetów jest cena, nie chcę wydać na to kokosów jakichś. 150-250 zł jest spokojnie do zaakceptowania. Do 300 w ostateczności. Ucieszyłbym się gdyby ten dysk nie budził mi całej rodziny, ale też nie musi być jakiś mega cichy. ;)

 

Z góry dziękuję Wam za podpowiedzi, pozdro. :)

Edytowane przez Stefek259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwałem się do jednego z allegrowiczów i polecił mi on tę kieszeń. I tutaj moje pierwsze pytanie. Czy pasowałaby mi inna kieszeń czy tylko taka na dysk 2,5"?

Napędy optyczne do notebooków mają standardowe rozmiary, mieści się w nie dysk 2.5" i wiele nie zwojujesz. Może są takie kieszenie na dyski 1.8"/mSata, tylko po co, jak 2.5" jest tańsze, a też się mieści?

Mam taką samą kieszeń, wszystko pasuje, oryginalny panel przedni z DVD musiałem tylko podkleić, bo nie chciał się dobrze trzymać na tej kieszeni.

 

Ale Twój notebook ma zdaje się baya na 2.5" i mSata. Możesz sprzedać obecny 128GB, kupić SSD mSata a HDD wsadzić do baya 2.5". Całość wyjdzie pewnie cenowo podobnie albo niewiele drożej, a zachowujesz nagrywarkę (jeżeli Ci na niej zależy). Chyba, że to 128GB, które masz to już mSata, ale wątpię.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie stać na WD Black, ale dziękuję za propozycję. Kupiłem w końcu dokładnie taki model dysku: Hitachi TravelStar 7K1000 750 GB (HTS721075A9E630 - 7200 obr/min, cache 32MB, Serial ATA/600, 9.5mm). Używam dopiero drugi dzień, ale na razie jestem zadowolony, chociaż jest trochę głośniejszy niż sądziłem, że będzie. Z drugiej strony przez ostatnie dwa tygodnie pracowałem tylko na SSD i to chyba kwestia tego, że teraz nawet najcichszy HDD byłby dla mnie za głośny. ;)

 

Dziękuję za wiadomości, pozdrawiam. :)

Edytowane przez Stefek259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie też polecę hitachi:
 

dx-K53SK dx # smartctl -a /dev/sdb | egrep -i "model|rotation|temp" && hdparm -tT /dev/sdb

 

Model Family: HGST Travelstar 7K1000
Device Model: HGST HTS721010A9E630
Rotation Rate: 7200 rpm
194 Temperature_Celsius 0x0002 166 166 000 Old_age Always - 36 (Min/Max 14/43)

/dev/sdb:
Timing cached reads: 19316 MB in 2.00 seconds = 9666.96 MB/sec
Timing buffered disk reads: 400 MB in 3.01 seconds = 133.09 MB/sec

Tanio, cicho, chłodno i dość wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...