Skocz do zawartości
ralki1

Witam ZESTAW 5000ZŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem średnio to wygląda. Bez sensu brać karte za ponad 2 koła do monitora 400zł - zwłaszcza że fullhd spokojnie obsłuży GTX 970 o 600zł tańszy. Możesz za to wziąć lepszy monitor, i inny procek - ten się nada, ale jako że obecnie gry wykorzystują 4 wątki raczej niz 8 to lepiej sie na razie na da 4690k (zwłaszcza po podkręceniu). Możesz też dołożyć do 4790k - do gier tak sobie warto, ale ma 4ghz na start wiec jak wykorzystasz te 8 wątków to jest super procesor :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem średnio to wygląda. Bez sensu brać karte za ponad 2 koła do monitora 400zł - zwłaszcza że fullhd spokojnie obsłuży GTX 970 o 600zł tańszy. Możesz za to wziąć lepszy monitor, i inny procek - ten się nada, ale jako że obecnie gry wykorzystują 4 wątki raczej niz 8 to lepiej sie na razie na da 4690k (zwłaszcza po podkręceniu). Możesz też dołożyć do 4790k - do gier tak sobie warto, ale ma 4ghz na start wiec jak wykorzystasz te 8 wątków to jest super procesor :)

Zapomniałem dodać ze komputer ma mi służyć 4-5 lat bez jakiegokolwiek inwestowania! Oprócz dysku ssd w przyszłości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę daj tą:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4-640930/

No i chłodzenie do Xeona by się przydało, grzeją się bardzo:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-themis-0p105255-602807/

 

Tudzież zainwestować w procesor z odblokowanym mnożnikiem.

Edytowane przez Cavalorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę lepszym wyjściem będzie kupno I5 4690K + płyta na Z97 + ramy 2133 mhz / 2 400 mhz + GTX970 .

 

I5 4690K w razie czego możesz podkręcić a w grach jest tak samo wydajny co I7 / Xeon E3 .

 

Pamięci 2 133 mhz / 2 400 mhz dadzą trochę boosta w stosunku do standardowych ramów 1 600 mhz a GTX970 jest nie wiele słabszy a sporo tańszy w stosunku do GTX980 .

 

Opcjonalnie dołożenie do I7 4790K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/Bm2SuO/CO WY NA TAKIE COŚ ? Monitor zostaje taki, jako że gram na 12xx na 720 całe życie (15 lat) To dla mnie lotto  moge równie dobrze wcale nie kupować tylko lecieć na 5 letnim starym monitorze(płaskim :D)

 

ZMIENIŁEM PŁYTE NA http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97-hd3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97-hd3-641616/

Edytowane przez ralki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co pytasz na forum o radę skoro i tak robisz po swojemu :P

Robie po swojemu dlatego że tak jak napisałem mój budżet to 5000zł bez dysków  a to co mi wysłałeś yo 3800 bez dysków a moge dołożyc jeszcze 1200 więc ...

Edytowane przez ralki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam granie na kompie za 4 koła na monitorze 10 razy tańszym za słabą opcję - to jakby jeździć mercedesem z fotelami z poloneza. To przecież w niego będziesz się wgapiał po kilka godzin dziennie. Ale oczywiście - Twoja kasa, Twoja decyzja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam granie na kompie za 4 koła na monitorze 10 razy tańszym za słabą opcję - to jakby jeździć mercedesem z fotelami z poloneza. To przecież w niego będziesz się wgapiał po kilka godzin dziennie. Ale oczywiście - Twoja kasa, Twoja decyzja :)

Jeśli podałeś już taki przykład to nie każdemu mogą przeszkadzać fotele z " poloneza" I mieć na to totalnie [ciach!]ne bo fotel to fotel :D Tak samo jak dla mnie monitor :D

 

PS: I te stare fotele od poloneza mogą być dla kogoś lepsze niż te z mercedesa ^^

Edytowane przez ralki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu piszesz. A jeżeli już miałbym się trzymać samochodowej terminologii - to powiedział bym,że kupowanie takiego pc do grania w 720p jest jak kupowanie sportowego samochodu do jazdy po mieście z ograniczeniem do 50 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu piszesz. A jeżeli już miałbym się trzymać samochodowej terminologii - to powiedział bym,że kupowanie takiego pc do grania w 720p jest jak kupowanie sportowego samochodu do jazdy po mieście z ograniczeniem do 50 km/h.

Za 5 lat taki sprzęt może być już nawet niewystarczający do grania w hd w najnowsze gry tak jak mówiłem nie kupuje tego komputera na rok czy dwa tylko minimum na 5 ...  A jesli taki wiesiek(3) ma chodzić na wysokich w  full hd na takim sprzęcie to strach się bać co będzie za rok czy dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję takiego patrzenia na sprawę - "za pięć lat coś tam". Dla mnie logiczne jest, że jak masz mocnego kompa to monitor minimum fullhd. Jeżeli już tak bardzo się przejmujesz tym, że za kilka lat nie uciągnie najnowszych tytułów to zawsze jest taka opcja jak zmień rodzielczość (tudzież detale). 

Ale jak już ktoś pisał - twoja kasa, kupuj co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję takiego patrzenia na sprawę - "za pięć lat coś tam". Dla mnie logiczne jest, że jak masz mocnego kompa to monitor minimum fullhd. Jeżeli już tak bardzo się przejmujesz tym, że za kilka lat nie uciągnie najnowszych tytułów to zawsze jest taka opcja jak zmień rodzielczość (tudzież detale). 

Ale jak już ktoś pisał - twoja kasa, kupuj co chcesz

Mówisz tutaj o full hd ale ten monitor który podałem razem ze skrzynką (koszt 4900) Jest full HD :D Chyba że któryś z nas nie rozumie tutaj definicji FULLHD

Edytowane przez ralki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zestaw To 

I5 4690K

8gb ram

(reszta nieistota mi się wydaje)

 

Kartę jak.a chcę zapakować to r9 295x2

A zasilacz jaki chciałbym dać to

XFX Core 850W

I teraz pytanie czy taki zasilacz starczy ? Jeśli nie to podajcie propozycje, DZIĘKI

PS: Karte graf kupuje żona ;/ (LEPSZA karta niz ta co ja kupilem tydzien temu ;/ )

Edytowane przez ralki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką teraz masz?

ja mam i7 4690k i gtx 970, Moja żona ma i5 4690k i starą gtx 550ti( chce wymienić na taką jak napisałem) (STRASZNIE NAPALIŁA SIĘ NA TĘ KARTĘ, osobiścię radziłem jakieś SLI z 970 ALBO gtx 980...

Edytowane przez ralki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra rozdzielczości wyższej niż fullhd to warto rozważyć albo 295X2 albo sli z 970 czy 980, jednak zauważ że Nvidia zeżre o wiele mniej prądu. Jeśli jednak gra w fullhd lub niżej to więcej niż 970, ostatecznie 980 nie warto tam wsadzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra rozdzielczości wyższej niż fullhd to warto rozważyć albo 295X2 albo sli z 970 czy 980, jednak zauważ że Nvidia zeżre o wiele mniej prądu. Jeśli jednak gra w fullhd lub niżej to więcej niż 970, ostatecznie 980 nie warto tam wsadzać. 

Tak jak mówiłem,tłumaczyłem ale to kobieta chce i koniec... Co mogę zrobić ? Będzie grać raczej w fullHD moze za rok 2 4k.. To jaki ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...