Skocz do zawartości
Arccc

CORSAIR CMPSU-450VX do I7 i GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W starym komputerze mam Corsaira CMPSU-450VX (450W). Zasilacz działał u mnie bezproblemowo i teraz zastanawiam sie czy da rade z takim sprzętem:

 

Intel Core i7-4790K z chłodzeniem Raijintek EreBoss (0P105250)
Asus Z97-PRO GAMER, Z97
G.Skill RipjawsX DDR3 4x4GB 2133MHz CL9
Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5
+ 1 HDD + 1 SSD + 4 wentylatory w obudowie
 
Procesor chciałbym podkręcić. 
 
Rozumiem, że jak za jakiś czas najdzie mnie na dokupienie drugiej grafiki to na pewno w/w zasilacz nie wydoli, ale jak sprawa ma sie na chwilę obecną? Moge przy tym zasilaczu zostać czy szukać czegoś mocniejszego?
 
Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma twój zasilacz ?

 

Sam Corsair VX to konstrukcja gdzieś tak 7 letnia .

 

Oryginalnie miał ~400W na linii +12V .

 

Sama karta nie jest za prądożerna - w parze z I7 3960X@4,5 Ghz bierze od 380 do 394W , całość zasilana przez BQ Dark Power Pro 1 200 W z certyfikatem 80+ Gold .

 

Po uwzględnieniu strat na PSU ( Sprawność 90% ) wychodzi odpowiednio 342W do 354W , a twój procek ma niższy pobór prądu niż 3960X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoich wyliczeń wychodzi ze wystarczy na styk. Zasilacz ma prawie 6 lat. Chodził non stop i nie wiem ile jeszcze pociągnie. Obejrzałem go i nie widziałem żadnych wybulonych kondensatorów, wiec chyba jest w dość dobrym stanie. Czyli jak dobrze rozumiem moge go zostawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 lat to dość dużo dla PSU , to już prawie staruszek .

 

Lepiej dmuchać na zimne i kupić fabrycznie nowe PSU które będzie miało te 400+ W na linii +12V .

 

Co do obliczeń - zwróć uwagę że tam jest I7 3960X który ma 6 rdzenii i jest wykonany w 32 nm , twój I7 ma 4 rdzenie i 22 nm - na stock będzie już różnica w poborze mocy , patrząc po TDP to masz jakieś ~40W na korzyść 4790K , choćTDP to nie jest realny pobór mocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vx450 to bardzo wytrzymała sztuka, u brata do teraz chodzi na i5 (ivy) i gtx570, który jest "nieco"  bardziej prądożerny niż gtx970, i działa idealnie, a wiek ma podobny.

U mnie kilka lat temu działał z i5-2500k+gtx580(ale bez większego oc, co najwyżej proc do 4,2) i nie klękał.

To zasilacz zbudowany na podzespołach klasy premium, i realnie , nowy, na testach dawał ponad 550W ciągłej
(z czego 12V- 480W) w temperaturze otoczenia ponad 40 stopni.

Moim zdaniem fabrycznie on ma taki zapas mocy, że nawet po tych latach jest w stanie spokojnie dać moc znamionową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. 

Mój napędzał już kilka GPU....chciałem przy zakupie 970 pojechać na nim chwile (bez OC) a tu w testach okazało się że radzi sobie lepiej niż z 7870 (wentyl w zasilaczu wolniej się kręci)

Dlatego na razie nic nie robię, okazało się nawet że po OC 970 na 1500Mhz wszystko jest rock stable i nic nie piszczy.

Zmienię go na jakiegoś modułowego jak tylko nadarzy sie okazja.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...