Skocz do zawartości
maxymili

Ankieta - Wybory Prezydenta RP 2015

Rekomendowane odpowiedzi

4 maja wyladowaly u ludzi

Niby do 10 mialy pozostac w kopertach...

Dla mnie cala ta sytuacja jest dziwna, karty pozniej laduja w ambasadach, leza w jakis bezpiecznych szafach i czekaja na liczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpieszyli się trochę. Wątpię jednak żeby się bawili w wysyłanie podpisanych kart w kopertach. Z resztą po co niby mieli by to robić? I tak liczą głosy a patrząc po cyrkach z wyborami samorządowymi to wiedzą, że mogą sobie pozwolić na bardzo wiele bo nikt im nic nie zrobi. Najwyżej przedstawiciele komisji honorowo poddadzą się dymisji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziwna.
Głosy z głosowania korespondencyjnego trafiają do zwykłych komisji. U mnie w komisji jest bodaj jeden taki przypadek na 2000 uprawnionych.
To co piszesz Jonathan, to nie jest realne bo taki głos ktoś musiał by jeszcze wysłać a po co jeżeli by się nie zgadzał?
To zobacz i to jest problem:
http://www.wykop.pl/ramka/2533429/glosowanie-korespondencyjne-to-cyrk-glosy-mojej-rodziny-na-korwina-zmarnowane/

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://blogs.wsj.com/emergingeurope/2010/03/26/poland-finds-nuke-material-hidden-behind-sofa/

 

Mamy zaplecze do stworzenia własnej bomby nuklearnej od dawna. Są też pogłoski, że nie wszystkie głowice wrócił od nas do Rosji po upadku ZSRR. Tymczasem nasze rządy nigdy nie podjęły się nawet tematu. USA nie chce nam "sprzedać" głowic. Część uranu w 2006 oddaliśmy dobrowolnie Rosjanom.

 

http://www.nydailynews.com/archives/news/u-s-raid-nets-perilous-uranium-polish-site-article-1.603587

 

Gdybyśmy posiadali broń nuklearną mielibyśmy dużą przewagę. Dlaczego nikt nie chcę broni nuklearnej w Polsce? Według mnie powód jest prosty. Zbyt łatwo u nas o dywersję ze strony Rosji. USA sama ocenia, że taka broń w Polsce byłaby zbyt łatwa do przechwycenia nawet przez terrorystów, co dopiero przez takiego gracza jak Rosja.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas boją się zainwestować w elektrownię, a co dopiero w bombę- osobiście nie mam nic przeciwko temu pierwszemu. Ale co do drugiego- mam duże wątpliwości. Kasta rządząca w dużej mierze składa się z bezwolnych zombie, śmieszków i cwaniaków, którzy robią wszystko dla dobra- ale swojego, najlepiej cudzym kosztem. Do tego narodowe kompleksy i wspomnienia wielkiej Polski i fobie społeczne podtrzymywane tylko po to, żeby można było przepychać wszystko w spokoju.

Do tego nie potrzeba dorzucać elementu "bardzo-złej-broni"- bo z kilkoma głowicami to najwyżej wzbudzi się śmiech na sali- pod warunkiem że dogadają się kto z najważniejszych ma mowić do lampki, a kto siedzieć z tylu i patrzeć groźnie.

Do tego te ciagłe gadki o "sojuszu" i pakowanie mięsa armatniego wszędzie, a pozniej lament narodowy, że ci ktorym pomagaliśmy nas wydymali i mają gdzieś.

 

A wracając do tematu- wciąż nie zdecydowałem, czy zagłosuję na wszystkich, sarnę z krzesłem na głowie, Mariusza Wypie*dalaj, czy może dać szansę Człowiekowi zagadce- Kukizowi albo Kowalskiemu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zakupach broni czy jej produkcji nie ma jak myśleć tylko i wyłącznie strategicznie.
Otóż co nam da boba/rakieta nuklearna?
Rosja dysponuje ok 5000 głowic bojowych z czego kilkanaście jest w stanie zniszczyć wszystko nad Wisłą i Odrą. Żaden patriot tego nie zatrzyma, można strącić 1/2 może 5 ale nie 50 czy 100 rakiet. A tymczasem koszt patriotów jest ogromy i wielokrotnie większy niż środków ofensywnych.
Stąd wniosek, inwestycje w systemy obrony przeciwrakietowej w Polsce nie opłacają się zbytnio.

Tutaj dopiero rodzi się pomysł polskiej bomby. Tylko, komu taka broń miała by zagrozić? Rosji? Która dysponuje już potencjałem niszczenia całego naszego pięknego zakątka globu w 4 minuty? No dobra w 4 minuty połowy bo taki jest zasięg Iskanderów z Kaliningradu. Resztę w 10 minut.
Czy naprawdę uważamy, że w razie choćby lokalnego uderzeni jądrowego na Polskę Polska nawet gdyby miała użyła by swojej 1-2 może 3 szt broni jądrowej przeciwko Rosji? Co byśmy im zniszczyli? Moskwa jest objęta systemem antyrakietowym. Może więc Petersburg? No raczej nie bo ucierpieli by nasi sojusznicy z NATO, Finowie i Estończycy. No to w co tam ich pacnąć? A może nasze rakiety stały by się właśnie pierwszym celem uderzenia nuklearnego?

To wszystko jest na tyle kruche, że na prawdę Polsce bardziej opłaca się zainwestować we własne sprawne nowoczesne siły zbrojne. Mamy cenną ziemię i to jest nasz można powiedzieć skarb, na który mogli by mieć ochotę, Niemcy, Żydzi, Rosjanie raczej mniej, ale być może. Ale aby ją zdobyć nie mogą jej skazić. Stąd silna sprawna armia zwielokrotniająca koszt odebrani nam naszego kraju wystarczy. No oczywiście jeżeli nie będziemy dawać innych powodów do ataku jak agresywna polityka w strefie wpływu naszych silniejszych sąsiadów.

Bądźmy jak Szwajcaria twardzi i niesmaczni.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siete slowa... 

Bron nuklearna dawno juz nie jest karta przetargowa.

Pewnie ze bardziej trzeba sie liczyc z panstwami posiadajacymi takowa w swoim arsenale.

Trzeba jednak pamietac jakie zaplecze jest potrzebne do posiadania takowej broni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kukiz do Olejnik: "Ja bardzo cenię pani dziennikarstwo i wie pani o tym". Powiało antySystemem."

- heheee

 

Coś mi się wydaje że nastąpi wielka mobilizacja wszystkich Platformerskich sił zbrojnych przeciwko Dudzie.

Dziwi mnie niski rezultat Korwina i wysoki Kukiza. Prawdopodobnie zaważył efekt nowości bo jednak kogoś takiego jak Kukiz jeszcze nigdy nie było.

Z tego co obserwuje po ludziach to wynik Kukiza nabili głównie niezadowoleni byli wyborcy PO i Palikota.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do jesieni Paweło zdąży założyć partię czy inną cholerę (proponuję nazwę - "Jesteśmy W<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ieni!") to znów się ruszę do urny. Wszystkie wypowiedzi Kukiza będą teraz skrzętnie zauważane, notowane a potem przekręcane i wyrywane z kontekstu, metodą dobrze przećwiczoną na Krulu.

 

Różnice między Dudą a Bulem są takie, jak między PO a PiS, czyli niemal żadne. Ludzkie zera, bandyci, krętacze i pospolici złodzieje, reszta to doprawdy kwestie kosmetyczne jak kolor krawata.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę obawiam się co Kukiz zrobi z tymi procentami. Jak ułoży program partii razem ze związkami zawodowymi, to będzie kolejny dramat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan, co ty tam masz w łapce na avku ;) czy to czasem nie jest Kukis? :D
Nie no poważnie, Ludzi ta cała szopa może już tylko bardziej w<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ić. Poziom zdebilenia jest wprawdzie dość duży, ale na szczęście rozkłada się pomiędzy dwie partie mniej więcej po równo, więc lemingoza z PO nie jest w stanie ogłupić już nikogo więcej.
Koniec, dotarli do ściany i mogą sobie teraz co najwyżej baranka strzelić.

Jest na prawicy powszechne przekonaniem, że trzeba głosować przeciwko Bronkowi. I aby nikt nam nie przekręcał, nie głosujemy na Dudę, bo to mniejsze zło. Głosujemy tylko przeciwko Bronkowi. Duda to taki sam socjalista ale tylko nowy, a trzeba ich zmieniać aby się czuli pod presją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...