Skocz do zawartości
St.Anger

Serwer VPN - jak ustalić gdzie leży problem z połączeniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zorganizowanie zarządzania dokumentacją w małej firmie, w której pracuję. W tej chwili część dokumentacji jest w plikach CAD, część w normalnych rysunkach technicznych, do tego są 3 komputery i na każdym jest trochę dokumentacji elektronicznej w dużej części powtarzającej się, przez co mamy 3 wersje dokumentacji dot. jednego produktu i nie wiadomo która jest najnowsza, do tego na warsztacie mają jeszcze swoją 4 wersję :D . Aż się dziwię, że do dziś to wszystko jakoś funkcjonuje.

 

Postanowiłem rozwiązać problem systemowo i zacząć od serwera plików, na którym po inwentaryzacji chcę umieścić całą dokumentacje w formie elektronicznej. Oprogramowanie które użytkujemy ma wbudowane narzędzie do zarządzania dokumentacją, więc sprawę rejestrowania zmian mam załatwioną, trzeba tylko zebrać dokumentację w jedno miejsce i z tego miejsca na niej pracować. Komputery mają stać się tylko narzędziem do projektowania, a NAS ma być magazynem danych.

 

NAS ma współpracować z trzema drukarkami, a właściwie z dwoma, bo trzecia ma Wi-Fi więc można ją udostępnić przez router do wszystkich komputerów. NAS musi być dwudyskowy z funkcją RAID1. Fajnie byłoby mieć możliwość zaszyfrowanego dostępu do danych przez internet z dowolnego miejsca.

 

Biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej mam dylemat na jaką formę NASa się zdecydować. Czy kupić gotowe rozwiązanie, czy może zdecydować się na złożenie małego komputera, na którym zainstaluję FreeNAS albo OMV. A może wystarczy zwykły PC z Windows i RAID1. W przypadku FreeNASa czy nawet Windowsa koszty PC będą dość duże, bo trzeba kupić płytę z chipsetem serwerowym i obsługą pamięci ECC. Z drugiej strony gotowe NASy z RAID1 też tanie nie są.

 

Jestem kompletnie zielony w temacie NASów, ale chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia :) . Przeczesywałem Google, ale po przeczytaniu dziesiątków informacji wiem jeszcze mniej niż na początku poszukiwań..
Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na jakości i bezpieczeństwo, to zastanów się nad serwerami ReadyNAS. Nie wiem w jakiej kwocie interesują cię serwery, dlatego popatrz sobie na serię 100 i 200. Ja mam właśnie RN202 i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup NASa Synology DS215j oraz dwóch dysków WD Red pracujących w RAID1. Użytkuję ten zestaw już 9 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Cały czas uczę się obsługi NASa i zarządzania siecią, ale chyba dużo jeszcze przede mną :) .

 

Aktualnie męczę się z konfiguracją serwera VPN. W serwerze zainstalowałem odpowiedni dodatek i skonfigurowałem dostęp PPTP, Na komputerze domowym również dodałem nową sieć VPN, ale tu pojawia się problem. Przy próbie połączenia dostaję błąd 807. W jaki sposób stwierdzić, gdzie połączenie nie jest przepuszczane? Otworzyłem port TCP 1723 w routerze w pracy i w netiaspot w domu, a także w firewallu wbudowanym w serwer. Żeby "ominąć" router w pracy nadałem serwerowi DDNS i mogę zalogować się do panelu kontrolnego serwera z domu. DDNS wykorzystałem też przy konfigurowaniu połączenia VPN w na komputerze w domu, ale może to nie jest dobry sposób?

 

Próbowałem bawić się Telnetem, ale nie bardzo mogę zrozumieć jak za jego pomocą mogę stwierdzić, gdzie połączenie jest blokowane.

 

Gdybym zapomniał o czymś napisać pytajcie.

 

Pomocy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzysta z takiej oferty jak "chmura obliczeniowa"?

Coraz więcej słyszy się o takim rozwiązaniu dla biznesu i zastanawiam się czy w coś takiego warto zainwestować jak tutaj- https://eco.atman.pl/pl/oferta/serwery-i-chmura-obliczeniowa/chmura-obliczeniowa/

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup NASa Synology DS215j oraz dwóch dysków WD Red pracujących w RAID1. Użytkuję ten zestaw już 9 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Cały czas uczę się obsługi NASa i zarządzania siecią, ale chyba dużo jeszcze przede mną :) .

 

Aktualnie męczę się z konfiguracją serwera VPN. W serwerze zainstalowałem odpowiedni dodatek i skonfigurowałem dostęp PPTP, Na komputerze domowym również dodałem nową sieć VPN, ale tu pojawia się problem. Przy próbie połączenia dostaję błąd 807. W jaki sposób stwierdzić, gdzie połączenie nie jest przepuszczane? Otworzyłem port TCP 1723 w routerze w pracy i w netiaspot w domu, a także w firewallu wbudowanym w serwer. Żeby "ominąć" router w pracy nadałem serwerowi DDNS i mogę zalogować się do panelu kontrolnego serwera z domu. DDNS wykorzystałem też przy konfigurowaniu połączenia VPN w na komputerze w domu, ale może to nie jest dobry sposób?

 

Próbowałem bawić się Telnetem, ale nie bardzo mogę zrozumieć jak za jego pomocą mogę stwierdzić, gdzie połączenie jest blokowane.

 

Gdybym zapomniał o czymś napisać pytajcie.

 

Pomocy! :)

rozumiem że na domowym routerze masz załączone VPN Pass Through

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...