Jump to content
smeagol

Który GTX960 - wybrane cechy użytkowe...

Recommended Posts

Witam wszystkich - to mój pierwszy wpis na tym forum.

Zamierzam zakupić GTX960. Jestem zdecydowany na zakup jednej z dwóch poniższych kart (inne odpadły na etapie eliminacji):

http://proline.pl/?p=STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5

http://proline.pl/?p=GTX+960+GAMING+100ME

I tu mam do Was dwa pytania bo nie wiem którą wybrać:

1. Pytanie o charakterze intuicyjno-wróżbiarskim:

Otóż nie znoszę piszczących/warczących lub cokolwiek innego robiących cewek. Moja nienawiść do tego zjawiska jest ogromna. Czy moglibyście na podstawie własnych/cudzych doświadczeń określić w której z w/w kart ryzyko wydawania niepożądanych odgłosów jest większe? Naprawdę nie zniósłbym nowej karty uprawiającej ten niecny proceder. A chodzić w po sklepach i reklamować oraz czekać na decyzje też mi się nie chce. Pomijam, że nie mam na to czasu.

2. Oprogramowanie dołączane do kart:

Które oprogramowanie dołączane do w/w kart jest waszym zdaniem lepsze (Asusa czy MSI) i dlaczego? Interesuje mnie łatwość użycia przy podkręcaniu, ale też ilość i czytelność (np wykresiki) przekazywania informacji. Ponadto mile widziane byłyby profile konfiguracji łatwo uruchamiane (np. kombinacja klawiszy). No i oczywiście niezawodność tego oprogramowania - wywalający się soft obsługujący sprzęt to druga rzecz której nie znoszę...

A i jeszcze jedno: który soft lepiej działa na koncie zwykłego usera - bez uprawnień administratora. Jeśli się okaże, że przy uruchamianiu softu (w trakcie logowania) na takim koncie zacznie pluć głupkowatymi komunikatami o tym, że czegoś nie może, to też nie dobrze...

Bardzo proszę o pomoc i to jak najszybciej. W poniedziałek/wtorek muszę tą kartę kupić - dziecku obiecałem...

Z góry THX...