Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@amsteldam : 128GB to juz troche malo z obecnej perspektywy zakupow.  celuj w 250/256GB

do grupy powyzszych mozna by dorzucic Cruciala MX200 M.2  i grupa typowych podobnych modeli by byla pelna.

 

 

// ps. moze tez wywal to zbedne formatowanie txt z postu.  fajniejszy od tego nie bedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amsteldam : 128GB to juz troche malo z obecnej perspektywy zakupow.  celuj w 250/256GB

do grupy powyzszych mozna by dorzucic Cruciala MX200 M.2  i grupa typowych podobnych modeli by byla pelna.

 

 

// ps. moze tez wywal to zbedne formatowanie txt z postu.  fajniejszy od tego nie bedziesz.

Co do tekstu to nie zwracam na to uwagi. Skopiowałem i pociągało dalej.

Ceny nośników na M2 są trochę niższe, transfery niektórych wyższe. Czy są jeszcze jakieś plusy tego rozwiązania. Bo SATA i tak będzie nie aktywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tekstu to nie zwracam na to uwagi. Skopiowałem i pociągało dalej.

Ceny nośników na M2 są trochę niższe, transfery niektórych wyższe. Czy są jeszcze jakieś plusy tego rozwiązania. Bo SATA i tak będzie nie aktywne...

Te na m.2 nie zajmują miejsca w obudowie i zaoszczędzasz wolne sloty Sata (jeśli coś z tego ma znaczenie dla Ciebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy gnieździe M.2 warto postawić na dysk korzystający z magistrali PCIe, bo w innym wypadku po prostu szkoda kasy (zwykłe dyski SATA III pod M.2 to bzdura). Najsensowniej będzie Ci kupić Plextora M6e 2280 właśnie z powodu wykorzystania magistrali PCIe.

 

A co do pojemności, to już sam musisz ocenić. 128 GB to na system + drobiazgi (programy, kilka gier), 256 GB to już spora elastyczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie właśnie M.2, chodzi za mną 950tka od Samsunga i zastanawiam się czy na tym złączu wyciśnie te 2200MB/s, bo może jestem w błędzie, ale skoro M.2 ma transfer 10Gb/s to można wycisnąć z niego +/- 1GB/s. (Maximus VII Hero), więc co w takim przypadku zrobić. Kupić jakiś adapter na PCI, czy może się myle i na M.2 będzie działał z pełną prędkością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć jedynie problem z osiągnięciem maksymalnego odczytu sekwencyjnego. A że ten nie ma aż tak dużego wpływu na pracę kompa, jak np. odczyt 4K, to bym się tym nie przejmował. I tak będziesz miał super szybki dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie właśnie M.2, chodzi za mną 950tka od Samsunga i zastanawiam się czy na tym złączu wyciśnie te 2200MB/s, bo może jestem w błędzie, ale skoro M.2 ma transfer 10Gb/s to można wycisnąć z niego +/- 1GB/s. (Maximus VII Hero), więc co w takim przypadku zrobić. Kupić jakiś adapter na PCI, czy może się myle i na M.2 będzie działał z pełną prędkością?

W praktyce jakieś 750MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle o tym dysku. Mam Z-170 Deluxe i tam jest złącze m.2 na płycie i adapter M.2 na PCIE. Czymś to podłączenie sie rózni? 

Mam obecnie 840 EVO 250 czy roznica będzie widoczna?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...