Skocz do zawartości
SebFive

MSI GTX 660 OC TWIN FROZR 3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Ostatnio kupilem nowa kartę graficzna do mojego PC i po chwili zauważyłem ze jeden z dwóch wiatraków sie nie kręci. Przy starcie PC oby dwa sie kręcą ale tuż po 2 sekundach ten drugi ustaje. Pobawilem sie w afterburnerze i jak dałem 85 % wentylatorow to ten drugi zaczyna sie kręcić tylko karta wtedy chodzi jak odrzutowiec. Ktoś wie dlaczego tak sie dzieje? Dodam ze mam zasilacz 600 W a procesor to i5 2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod obciążeniem rusza drugi wentylator ?

 

Powinien, jeżeli karta jest sprawna.

 

 

EDIT: masz 750 do fizyki ? bo widzę w sygnaturce pięknego Mini Maxwella :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obciąże to wiatrak sie buja do 85% i ten drugi sie wtedy włącza.

Tylko wyje wtedy.

A pod obciążeniem rusza drugi wentylator ?

 

Powinien, jeżeli karta jest sprawna.

 

 

EDIT: masz 750 do fizyki ? bo widzę w sygnaturce pięknego Mini Maxwella :)

 

Jak ustawie w afterburnerze żeby przy 80 stopniach było 85 % speed fan to sie wtedy włącza. Ale mam ustawione na automatyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś nową czy używaną?

 

U mnie też rusza na wysokich obrotach, ale tak nie powinno być, zawsze powinny kręcić się obydwa.

Na 100% już sobie nie przypomnę ale wydaje mi się że gdy ją kupiłem to tak właśnie było.

 

Wrzuciłem ostatniego biosa, nic się nie zmieniło.

 

Podejrzewam już w tym momencie jakieś zużycie wentylatora, i.e. rusza tylko przy wyższym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dużo nie gram, ostatnio praktycznie tylko EU4, Dark Souls, wcześniej Borderlands 2 - i nigdy się nie rozkręcała za mocno (też jakiś tam profil mam wyrysowany w Afterburner).

Ale ostatnio np jak odblokowałem 60fps w Dark Souls, albo jak grałem trochę w Divinity Original Sin to owszem, zaczynała wyć czyli wchodziło jakieś >70C

W grach naprawdę intensywnie obciążających gpu może być problem, nawet jak nie będzie się przegrzewać to będzie wyła jak odkurzacz.

 

Moja rada - raczej tego tak nie zostawiaj, jeżeli masz możliwośc to próbuj zwrócić albo jak masz dowód zakupu to może RMA.

Bo wg mnie należy to nazwać po imieniu - uszkodzone chłodzenie.

 

EDIT: masz 750 do fizyki ? bo widzę w sygnaturce pięknego Mini Maxwella :)

Aż musiałem się dłuższą chwilę zastanowić o co ci może chodzić  :grin:

 

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=220-G2-0750-XR

Taka zmyła.

 

 

 

A który ci sie nie kręci ten tylni ?

Tylni.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym nie kręcącym się wiatrakiem w MSI GTX 660? Bo też zauważyłem że mój się nie kręci - a wiem że wcześniej oba się kręciły?

Planuje wymianę na coś mocniejszego - więc 660'tkę trzeba sprzedać, ale nie sprzedam z wadą - bo rozumiem że to wada. Wysyłał ktoś na serwis MSI z tego forum/tematu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda:

Wysłałem na serwis moją grafikę (MSI GTX 660 Twin Frozr III), po 2 tyg. agito.pl zwróciło mi pieniążki za kartę ;)

Edytowane przez VICTORious
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...