Skocz do zawartości
TomekP85

ASUS GTX 970 - czym różnią się 2 modele?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić GTX 970 od Asusa. Trafiłem na 2 modele, które pod względem parametrów wydają się identyczne:

 

http://www.x-kom.pl/p/221476-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-970-directcu-ii-black-oc.html

http://www.x-kom.pl/p/208786-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx970-4096mb-256bit-directcu-ii-strix-oc.html

 

Czy one w ogóle czymś się różnią? W przypadku tej pierwszej nie znalazłem nigdzie zdjęcia spodu, więc nie wiem, czy posiada backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem. A raczej jego konstrukcją. Bierz ten za 1609.

 

Tu masz prezentacje 3D tego modelu Black. Jak widać ma Backplate:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-dc2-oc-black-4gb-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx970-dc2oc-4gd5-bl-limitowana-seria-690992/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black ma lepsza sekcje zasilania tzn mocniejsza bo jest karmiona przez dwa gniazda zasilania na karcie 6+8pin gdzie strix ma tylko jedna 8pin i to jest ciut malo.

Mało to znaczy? Wybacz może głupie pytanie, ale nie mam wiedzy w tej kwestii. Poszukuję mocnej karty do grania w 1080p (kupuję również i7 4790K, mobo Asus Z97 Pro Gamer i RAM G.Skill 2133 CL9), która da radę, jeśli ją z czasem zacznę podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to znaczy? Wybacz może głupie pytanie, ale nie mam wiedzy w tej kwestii. Poszukuję mocnej karty do grania w 1080p (kupuję również i7 4790K, mobo Asus Z97 Pro Gamer i RAM G.Skill 2133 CL9), która da radę, jeśli ją z czasem zacznę podkręcać.

4790k do grania przy dzisiejszej cenie procka to wywalanie kasy w błoto. to jest 500zł różnicy vs 4670k gdzie w grach nie zyskasz nic na rzecz droższego procka. 

 

do tego płyta główna i ram tutaj też bym poszukał oszczędności i pewnie 1000zł nazbierasz jak nic i ten 1000zł bym władował w kartę graficzną, która to faktycznie spowoduje różnicę w wydajności całego kompa. 

 

ja bym wziął podzespoły cpu + mobo + ram jak w tym http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2015?page=0,17 polecanymzestawie + GTX 980 od MSI lub innej firmy byle by miała chłodzenie autorskie a nie fabryczną turbinę nvidii

 

reszta jeżeli potrzebujesz zasilacz, dysków też będzie odpowiednia z tego zestawu.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790k do grania przy dzisiejszej cenie procka to wywalanie kasy w błoto. to jest 500zł różnicy vs 4670k gdzie w grach nie zyskasz nic na rzecz droższego procka. 

 

do tego płyta główna i ram tutaj też bym poszukał oszczędności i pewnie 1000zł nazbierasz jak nic i ten 1000zł bym władował w kartę graficzną, która to faktycznie spowoduje różnicę w wydajności całego kompa. 

 

ja bym wziął podzespoły cpu + mobo + ram jak w tym http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2015?page=0,17 polecanymzestawie + GTX 980 od MSI lub innej firmy byle by miała chłodzenie autorskie a nie fabryczną turbinę nvidii

 

reszta jeżeli potrzebujesz zasilacz, dysków też będzie odpowiednia z tego zestawu.

 

Rozumiem argumenty za i5, ale składam komputer na min. 4 lata i wiem, że jeśli teraz oszczędzę tę parę stów kupując i5, to za 2-3 lata - gdy będzie widać większą różnicę w wydajności w grach między i5 a i7 (Crysis 3 jest dobrym przykłade) - będę musiał dołożyć te pieniądze z powrotem na i7. Mobo i RAM też mają starczyć na parę lat. Obecny zestaw - z Phenomem X4 i RAM 1600MHz - złożyłem w kwietniu 2010, również z założeniem, że posłuży 5 lat. I posłużył, bo spokojnie dawał radę w FHD na średnich lub wysokich ustawieniach, a jedyny element, który wymieniałem (poza HDD na SSD) to była karta graficzna. Poza tym sprzęt kupuję teraz na firmę, a więc będę mógł spokojnie odliczyć VAT z tego zestawu. GTX 970 zaspokoi mnie na min. 1-2 lata, później pewnie nadejdzie czas zmiany TV z FHD na 4K i pociągnie to za sobą zakup grafiki z zupełnie innej półki, natomiast z tego, co widzę, i7, porządne mobo i RAM 2133 MHz spokojnie wystarczą.

 

Tak więc proszę przede wszystkim o podpowiedź w kwestii wyboru grafiki Asusa :)

Kupno 4790k na parę miesięcy przed premierą nowych procesorów? Bardzo zły pomysł.

Te procesory na dobrą sprawę nic nie wniosą. Premiera Skylake za około pół roku, a ja potrzebuję nowego PC już teraz.

Edytowane przez TomekP85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Strix ma jedno 8-pinowe gniazdo zasilania karty, Asus Black ma dwa gniazda - 1x6-pin i 1x8-pin. TEORETYCZNIE więcej gniazd zasilających może przynieść korzyść przy overclockingu i taka karta może, ale nie musi podkręcić się do trochę wyższych zegarów. Jednak pewności tu nie ma, bo możliwości oc to loteria.

Ja bym wybrał Strixa, ze względu na półpasywne chłodzenie, gdzie wentylatory bez obciążenia nie kręcą się wcale. Wersja black ma tradycyjne chłodzenie, w którym wentyle kręcą się cały czas.

Edytowane przez Stanko
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Strixa, ze względu na półpasywne chłodzenie, gdzie wentylatory bez obciążenia nie kręcą się wcale. Wersja black ma tradycyjne chłodzenie, w którym wentyle kręcą się cały czas.

Też o tym myślałem w ten sposób, ale mam tu pytanie: czy w momencie, gdy Strix nagrzeje się na pasywnym, to czy wiatraki w pierwszej chwili nie będą wyć, żeby szybko schłodzić kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem w ten sposób, ale mam tu pytanie: czy w momencie, gdy Strix nagrzeje się na pasywnym, to czy wiatraki w pierwszej chwili nie będą wyć, żeby szybko schłodzić kartę?

Nie, karta rozkręca wentylatory powoli, nawet przy dużym obciążeniu po podkręceniu rdzenia do 1410MHz (faktyczne taktowanie 1460-1499MHz) i pamięci do 7700MHz chłodzenie karty ledwo przebija się przez odgłosy pracy wentylatorów obudowy i procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...