Skocz do zawartości
ZepsutaPralka

Intel czy Amd + SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zakupić nowy komputer.

 

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:GTX+960+GAMING+2G;1:BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU;1:BQT+L8+500W;1:ASUS+M5A97+R2;1:AMD+FX-6300;1:CT128MX100SSD1

 

 

Zrobiłem 2 koszyki. 1 z Fx-6300 drugi z i5 4460. Za róznice w cenie mógłbym dokupić dysk SSD. Ale czy według was ma sens? Dodam że HDD nie kupuje gdyż mam jeszcze swój...no nieco wiekowy ale działa :) Model urządzenia

Hitachi HDP725050GLA360 ATA Device 500 gb. Własnie dlatego że jest stary to myślałem o ssd.
Obudowę i nagrywarkę tez mam swoją.
Jeśli czegoś nie podałem to prosze pisać.
Edytowane przez ZepsutaPralka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk jest na sata. Nagrywarka jest z 2008 moze byc na starszym ale jutro otworze i sie upewnie


Uważacie że lepszy procek jest skuteczniejszy niz gorszy z systemem i paroma gierkami na ssd? . Po zrobieniu testu odczytu  partycji c w konsoli wyszło 84 mb/s . Nie wiem czy to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD za bardzo gier ci nie przyśpieszy * , za to lepszy procek tak i to bardzo .

 

* - Na SSD same FPS-y praktycznie nie wzrosną , zyskasz tylko na czasie uruchamiania samej gry czy poszczególnych poziomów .

 

np. Euro Truck Simulator 2 - mam w grze 8,5 GB modów , na normalnym HDD uruchomienie gry trwało kilka minut , na SSD ładuje się błyskawicznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD jest dobry do systemu, do programów graficznych, czy też innych które potrzebują szybkiego dostępu do danych zapisanych na dysku, no powiedzmy od biedy że gierki też będą szybciej się ładowały, robienie z dysku SSD dysku do danych, no w moim odczuciu nie jest to zbyt dobrym pomysłem, pamięci mają swoje ograniczenia pod względem zapisu/odczytu, no ale żeby to wykorzystać to trzeba się sporo napracować :D 

Natomiast nie oczekuj w zamian przyrostu klatek na sekundę, jeżeli nie zależy ci na szybko uruchamiającym się systemie, to mógłbyś wziąć HDD a kasę której nie wydasz na SSD dołożyć do jakiegoś podzespołu który podniesie ci ogólną wydajność komputera.

Co do procesora to wybór jest dość prosty a zarazem oczywisty.

AMD vs Intel? żaden procek od AMD nie doskoczy nawet do tego i5, no chyba że FX-8320 podkręcony do 5ghz :D

Ostateczny wybór należy do ciebie, ale myślę że większość osób tutaj zgodzi się z tym co napisałem, a jeżeli nie to proszę o sprostowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jednak kupie intel + gtx 960 ( chodzby ze wzgledu na klucz wiesika 3). Nie będę grał za dużo dlatego gtx 960 spokojnie wystarczy a SSD najwyzej kupie za jakis czas jak troszke ceny spadna. Szkoda tylko ze civilization V bedzie mi dlugo ladować ale no coz trudno.

Sorry ze odbiegam od tematu ale czy jesli chciałbym podkręcić programem msi karte to wystarczy mi 500 W zasilacz nawet jeśli markowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...