Skocz do zawartości
bartek22882

KOMPUTER GAMING (Do 12000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą do użytkowników którzy wiedzą co nie co o podzespołach do PC. Otóż stoję przed wyborem części do komputera. Oto części wytpowane przeze mnie : 


 

Chciałbym, grać w W3 na najwyższych detalach tak samo jak i w GTA5. Chciałbym go podkręcać wtedy kiedy będzie brakowało mu do ultra. Ma służyć do grania w najnowsze tytuły na najwyższych detalach. Również do streamowania i nagrywania. Jak widać dodany jest też monitor który wydaje mi się dobrym wyborem. Zastanawiam się nad wyborem obudowy :

 




albo zwykła 


 

Proszę odnieść się do zestawienia tych części jak i monitora. Proszę również o pomoc przy wyborze obudowy. Z góry dziekuję 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa zestawu do zmiany .

 

Jak nie robisz SLI to zasilacz 750W i MSI Z97 Gaming 5 sobie odpuść .

 

Dobre 550W ( np. XFX XTR 550W ) + MSI Z97 Gaming 3 spokojnie wystarczy .

 

SSD zmień na Plextor M6S 128GB za 309 zł .

 

BQ DR3 to przesada , przy glucie siedzącym pod IHS-em procka nie wykorzystasz go w 100% , lepszym wyjściem będzie kupno tańszego chłodzenia np. SPC Grandis / Raintek Ereboss lub Thermalright HR-02 Macho Rev. B .

 

Nie ma sensu brać 16GB ramu do gier , spokojnie starczy 8GB np. G.Skill Trident X 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 .

 

Kartę zmień na GTX970 , nie wiele słabsza niż GTX980 a sporo tańsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Obudowę razera bym odrzucił, bo cena ich produktów to ok. 40% wina znaczka. (Tak, miałem ich produkty). Jeżeli masz zamiar wodować, to myślę że aquarius jest dobrym wyborem. Jeżeli nie, to osobiście wybrałbym Define r5.

Ten BQ DR3 może być ograniczany jak wspominał reyden, ale to tylko 40 zł różnicy między nim, a polecanym przez niego macho, więc jeżeli chcesz troszkę dopłacić, to możesz kupować.

Co do ilości ramu... Kolega napisał że ma zamiar nagrywać i streamować, co wiąże się też z obróbką wideo, a większa ilość ramu może mu się wtedy przydać.

Z tym GTX 980 vs 970 sam nie wiem, bo właśnie mam kupić nowy pc i nie wiem jaką kartę. Musisz zastanowić się na ile kupujesz pc i czy okrojona 970 ci wystarczy na przyszłość.

W każdym razie taka jest moja opinia, jeżeli widzicie jakiś błąd, to proszę o korektę.

 

EDIT: Możesz jeszcze zastanowić się nad PHANTEKS Enthoo Pro. 

Edytowane przez maciek151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myślicie o takim zestawie? 

Zasilacz : Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD
Płyta głowna: MSI Z97 GAMING 5
Dyski : Digital Red 2TB 3.5 SATA //// Intel 530 Series 120GB SATA3
Procesor: Core i7-4790K
Chłodzenie procesora: Be Quiet! Dark Rock 3 BK018
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 980 4GB GDDR5
Pamięć ram: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB

Obudowa: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black ( + 4 SilentiumPC Wentylator Zephyr 120x120x25mm )
 

MONITOR : ASUS ROG SWIFT PG278Q

 
Komputer ma służyć do grania,nagrywania,streamowania. Chciałbym grać w takie tytuły jak W3 czy GTA5 na full detalach. Mam nadzieję że starczy on jeszcze na pare ładnych lat. Chciałbym go podkręcać jeśli będzie taka potrzeba by uzyskać trochę więcej. Mam dylemat co do kart.

Ten monitor działa w rozdzielczości 2560 x 1440 co oznacza że będzie potrzebował wiecej mocy. Poniżej pokaz fps różnych kart w różnych rozdzielczościach. http://www.techpower..._970_SLI/6.html   Mam dylemat co do kart. Myślę o kupnie 2 x 970 bądź 2x 980 . Chcę wydać na kompa tyle ile potrzeba by mieć go na lata i nie bawić się w pół środki czy zmniejszanie wymagań. To bardzo drogi komputer ale będzie on pewnie moim ostatnim . Więc dopóki posiadam środki to chcę sobie zbudować taką bestię. Co myślicie ?
 

Edytowane przez Klaus
Używaj domyślnego koloru czcionki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw wygląda dość rozsądnie, poza dość małym (jak na ten budżet ofc) dyskiem SSD. Co WIedźmina ma max detalach to póki co są tylko spekulacje jeśli chodzi o wymaganie, ale z tego co słyszałem (koledzy proszę potwierdźcie) że 980 starcza do komfortowej rozrywki z fullhd ale ledwo (podobno były spadki fps), więc nie wiem na ile da rade w 2560 x 1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...