Skocz do zawartości
DjDave

Ocena komponentów LC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Do tej pory nie miałem do czynienia z LC. Z tego względu bardzo proszę o ocenę i ewentualną korektę wybranych podzespołów.
Założone będzie na: FX-8350, Asus R9 290 SilentiumPC Gladius X60. Reszta chyba nieistotna. Chcę dać chłodnicę 280 na górę (procesor) i 240 na front (grafika).
Czy 2l płynu i 2m węża wystarczy? Poniżej lista elementów.

Magicool Ultra 240

Magicool Slim 280 MC

Magicool CPU Block Black Butterfly

EK Water Blocks EK-FC R9-290X (Rev.2.0)

Alphacool AGB-Eheim 600 Station II 230V

Złączka prosta SK 8/11 G1/4" typ.2 10szt.

Masterkleer 8/11.2 przeźroczysty

Watercool HEATKILLER GPU Backplate R9 290X

Aquacomputer Double Protect Ultra 1000ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Ta jest za mocna czy za słaba? To że jest na 230 to dla mnie nie problem bo podłącze ją pod stycznik. Jak byś mógł to podaj przykład takiej pompki co proponujesz bo tak jak pisałem nie miałem wcześniej do czynienia z LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka jest na 230v, niezbyt to wygodne, musisz wyłączać listwę zasilającą. 

Ciężko też z regulacją obrotów. Pompy na 12v, można  "skręcić" podpinając pod niższe napięcie, albo regulatorem (o ile jest odpowiednio mocny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę podłącze pod 230 wychodzące z zasilacza i załączane stycznikiem 5V lub 12V również z zasilacza. Co do regulacji to fakt, jednak wyczytałem że wersja 230V jest bardziej cicha a cisza to dla mnie priorytet. Jeżeli jednak są pompy które odznaczają się wysoką kulturą pracy i nie kosztują majątek to proszę o propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć ci pisałem że kup ddc 1t 10w jest bardzo cicha do 2300 obr/minute (mam jedną na sprzedaż w dobrej cenie jak jesteś zainteresowany to pisz na pw

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...