Skocz do zawartości
irokez85

Wymiana wentyla w OCZ ZX 1250W na Noctua nieudana....

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wymieniłem dzisiaj wentylator w zasilaczu OCZ ZX 1250W z głośnego Yate  Loon 140cfm(48dBA) na Noctua NF-A14 PWM (ten sam przepływ jednak 26dBA). 

 

Przelutowałem kabel podłączając czarny do czarnego i czerwony do żółtego, komp wystartował słyszę cisza po chwili jednak pewnie pod obciążeniem Noctua zaczął wyć jeszcze gorzej niż poprzednik...

 

Czy jest opcja że wentylator jest po prostu za słaby!?

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faqs_pin_configuration.jpg

 

W Noctua żółty to zasilanie, zielony obroty, niebieski PWM. Czyli podłączając pod 2pinowego Yate Loon dobrze poprowadziłem przewody pod 4 pinową noctuę.


Przełożyłem starego Yate Loon i działa prawidłowo nie podkręca mu na chama obrotów :|

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliłem najprawdopodobniej zasilacz podczas wymiany wentyla - komp zaczął łapać twarde zwiechy po ponownym zamontowaniu yate loon'a. 

Więc przestroga dla wszystkich który myślą nad wymianą wentylatora w zasilaczu :/

 

Dzisiaj kupiłem corsair'a rm 850W, komp chodzi bez problemu, dodatkowo jest bezgłośny do 40%.. 

Edytowane przez irokez85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość, Panei Irokez- sterowanie obrotów wentyli 3pin i wentyli 4pin(pwm) jest całkowicie niekompatybilne- pierwsze sterowane są napięciem, te drugie sygnałem wypełnienia na czwartym pinie. Jak fanswap to na wentylator tego samego typu(pwm/non pwm)

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...