Skocz do zawartości
BeF1990

GTX 970 + i5 2500K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Premiera Wiedźmina 3 zbliża się wielkimi krokami, edycja kolekcjonerska już zamówiona (udało się załapać z listy rezerwowej :D ) ale mój komputer pozostał na poziomie Wiedźmina 2. :(

 

Szybko przybliżę istotę problemu, której się już pewnie i tak sami domyślacie. W sygnaturce znajduję się aktualna specyfikacja mojego komputera. Jak widać maszyna nie jest demonem prędkości i przydałby się jej jakiś rozsądny upgrade. Zastanawiam się głównie nad wymianą wysłużonego GTX 560 Ti na GTX 970, ponieważ przez ostatnie kilka lat przesiadłem się z podzespołów ASUSa na MSI i do tej pory się nie zawiodłem chciałbym znowu postawić na produkt MSI, a dokładnie na:


 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, iż muszę dokupić jeszcze 4GB pamięci RAM, ale to nie jest istotne w tym temacie. Najistotniejsze dla mnie jest to czy połączenie nie najmłodszego już i5 2500K z GTX 970 pozwoli mi na komfortowe granie. Planuję ograniczyć się do rozdzielczości 1920x1080. Procek spokojnie mogę wykręcić do 4,5GHz, aczkolwiek nie wiem czy będzie to potrzebne.

 

Od zawsze stawiam na grafikę od Nvidia dla tego nie jestem zainteresowany polecaniem Radeonów. Czytałem również o rzekomych problemach z wykorzystaniem pamięci RAM w modelach GTX 970 więc jestem tego w pełni świadomy... Jednak żadne poważniejsze testy na jakie trafiłem nie ujawniały niczego niepokojącego przynajmniej w rozdzielczości HD, na której sam jak pisałem będę głownie grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcisz go i da radę bez problemu ;) Sam się ostatnio zacząłem zastanawiać nad zainwestowaniem w nową kartę grafiki i coraz to częściej patrzę właśnie w stronę GTX 970 ;) Mimo wszystkich kontrowersji z podziałem na szybszą i wolniejszą pamięć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam, ta pamięć przeszkadza tylko trolom na forach :) jako posiadacz karty mogę powiedzieć że NIGDY nie odczułem problemów z tym związanych, grając w gry takie jak GTA V na najwyższych detalach, więc dopóki nie będziecie robić SLI lub grać na kilku ekranach to nie powinniście się tym przejmować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...