Skocz do zawartości
TheIceMan

Czy da sie coś jeszcze zrobić z tym komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Sluchajcie mam pewien problem, od jakiegoś czasu mój komputer strasznie wolno chodzi. Jeżeli chce sobie pograć w cs-go moje fpst wynoszą 10-20 jest to strasznie uciążliwe. Moja przeglądarka Mozilla również do szybkich nie należy.

Czy jest jakiś sposób, aby podkręcić ten komputer i czy przede wszystkim da sie coś zrobić jeszcze z tym ogierem?

Moje paramerty:

 

Procesor Intel Core i5 -750 BOX LGA1156

Płyta Główna P7P55D-E LX S1156

PAMIĘĆ DDRIII 2B/1333 KINSTON    2x

HDD SEAGATE 500 SATAII 7200

GRAFIKA ATI 5670 1GB/5 ASUS

ZASILACZ 500W 12CMFC

PROGRAM WINDOWS 7 HM

 

 

Edytowane przez TheIceMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer powinien zasuwać, aż miło. Pytanie czy ty dbasz o system, który na nim działa.

 

Testowałeś może dysk twardy?

 

No i co to jest za zasilacz? Podaj dokładnie markę i model, bo to co podałeś nawet w googlach się nie wyszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer powinien zasuwać, aż miło. Pytanie czy ty dbasz o system, który na nim działa.

 

Testowałeś może dysk twardy?

 

No i co to jest za zasilacz? Podaj dokładnie markę i model, bo to co podałeś nawet w googlach się nie wyszukuje.

 

 

 

Zasilacz to

Cooler Master: Extreme Power Plus 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść benchmark w hdtune, nie musisz całego robić tylko niech się zacznie i zobacz jaka jest prędkość. Kilkadziesiąt mega czy tylko kilka.

 

Mamy rozumieć że CS:Go wcześniej działał dużo lepiej na tym samym sprzęcie ?

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść benchmark w hdtune, nie musisz całego robić tylko niech się zacznie i zobacz jaka jest prędkość. Kilkadziesiąt mega czy tylko kilka.

 

Mamy rozumieć że CS:Go wcześniej działał dużo lepiej na tym samym sprzęcie ?

 

dokładnie tak, chodził o wiele wiele lepiej niż teraz, ale wiesz nie chodzi mi głównie o CS-a tylko ogólnie. Mój komputer pomimo kilku lat, nie powinien tak bardzo wolno chodzić..

Zaraz zrobie tego benchmark i napisze co i jak

 

Czyli wychodzi na to, że dysk jest raczej dobry. Czyli w czymś innym tkwi problem...

post-217545-0-80597100-1430424124_thumb.png

Edytowane przez TheIceMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20fps to ja mam w akcji na laptopie z 2008 roku. 

 

To niby najprostsza metoda, ale jak się doliczy do tego instalację wszystkich programów i sterowników to wcale nie musi być szybciej niż naprawa systemu.

Zazwyczaj w takich zapuszczonych systemach naprawisz jedno, wyjdzie pięć innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. Od 14:18 zrobiłbyś to ze 3 razy.

Jeśli to problem oprogramowania, to zdecydowanie dłużej zajmie szukanie przyczyny.

Przy czym, żeby nie robić tego na darmo, to po instalacji systemu zrób test w HD Tune, dopiero potem instaluj sterowniki chipsetu/kontrolera SATA. Potem znów test i wtedy dodatki do systemu i programy. Przy czym jeśli instalujesz coś, co może mieć wpływ na system (np wirtualny napęd, program do nagrywania itp), to sprawdzaj po nim też.

 

Chociaż mógłbyś zacząć od puszczenia skanu w programie Victoria, ale są 2 haczyki:

- jest tylko jedna wersja która działa na Win7

- uruchamianie testu na dysku systemowym może dać nieprawdziwe wyniki

Najlepiej byłoby podłączyć dysk do innego kompa. Ewentualnie bootować z USB i puścić skanowanie w programie MHDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...