Skocz do zawartości
s1ntex

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po 3,5 roku, nadszedł czas modernizacji komputera. Powodem tego jest spalona karta graficzna. : (

Oto mój sprzęt:

SilentiumPC Fortis HE1225
3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM
Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155
XFX Pro Series TS550W 120mm 80+
HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP (ten ram kosztował wtedy 146 złotych!)
Gigabyte GTX560 Ti 1GB GDDR5 256b 2DVI+mHDMI PCI-E  (rest in peace, my beatiful baby)

ASRock Z68 EXTREME3 GEN3 

 

Czyli można powiedzieć klasyczny zestaw sprzed kilku lat. Co chciałbym zmienić?
 

1. Karta graficzna

Nie jestem typem gracza, w ciągu tych 3 lat nie przeszedłem właściwie żadnej produkcji AAA do końca. Najczęściej grane gry to League of Legends i FIFA, więc raczej gracz-amator jestem. Za to komputer będzie używany głównie do montażu filmów, ale czy aktualne karty mają jakieś specjalne zalety w tym kontekście? Na pewno chcę kupić jakąś lepszą kartę, aby ta cała akcja 'spalona karta graficzna' miała sens, bo tak czy siak bym ją zmieniał.

Powiecie - GTX 970, a ja powiem - myślałem nad tym, ale to kupa kasy. Wiem, że muszę wydać te 800, 900 złotych, ale nie wiem czy ten GTX będzie dla mnie za dobry. Jedyna gra która aktualnie mnie interesuje to GTA5, też jakiś argument.

Jak sądzicie, jaką kartę polecilibyście do 1000 złotych i czy opłaca dorzucić się w porównaniu do niej cztery stówki do 970? Musze mieć też na uwadze, że muszę kupić inne rzeczy, np..

2. Dysk SSD

Już 3 lata temu myślałem, żeby go kupić, ale zrezygnowałem, teraz nie ma bata. Do montażu powinien też się przydać. Może ktoś polecić optymalny dysk 128GB? Tyle mi się wydaję, że wystarczy na system, pakiet Adobe, może jakaś gra. Cena? Nie mam pojęcia, za 300zł coś kupię fajnego?

3. Pamięć RAM

Tutaj akurat problemu nie ma, bo planuję dokupić jeszcze jedną kość 4GB. Problem jest za to..

4. Chłodzenie
 

Problemem jest brak miejsca (foto) - przemilczmy moje ujęcie, gdzie dokładnie tego nie widać - ale aktualnie trzecia kość ma minimalnie za mało miejsca, a o czwartej nie ma co mówić, SilentiumPC Fortis HE1225 jest za duży. Jaki zamiennik polecacie? Najlepiej jakbym mógł jeszcze jeden slot zapełnić sobie w przyszłości, ale da się tak? Procek jest podkręcony do 4,2 bodajże, więc boxowe odpada.

No, i to chyba na tyle, po tych zmianach kompi powinien dostać drugie życie.
Dzięki za pomoc,
miłego.




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za trochę ponad 300zł możesz mieć już ssd 250gb:

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-2-5-7mm-sataiii-ct250bx100ssd1-707617/

 

Karta graficzna- gtx960, posiada dekoder jak i enkoder standardu H.265 (HEVC), obsługa HDCP w wersji 2.2, obsługa Nvidia CUDA + Wiedźmin 3 gratis

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-oc-2gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5t-oc-713411/

 

Procesor to dalej bardzo wydajna jednostka, możesz do niego włożyć nawet gtx980.

Podkręć go bardziej, one ponad 4,5ghz osiągały z palcem w pupie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
modernizacja komputera trochę się przeciągnęła, ale nadszedł czas na zakup na razie dysku SSD i nowej obudowy. Czy ten dysk spełni wymagania? - http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-sata3-ct250bx100ssd1-707617/ 

Plus jeszcze jedno pytanie - czy nie będzie dziwne, jesli na razie wszystkie moje dane i system będę miał tylko na dysku SSD? Mój zwykły dysk chyba już zaczyna coś się pieprzyć i wolałbym w ten sposób załatwić.

Plus szukam jeszcze obudowy, do której będę mógł to wszystko zmieścić. Kupiłem latem GTX960 i ledwo weszła ta karta. Tak do 100 złotych coś kupię ciekawego? 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej panowie, witam ponownie siedem miesięcy później. Krótkie pytanie podsumowujące:

Chcę kupić obudowę i dysk SSD do specyfikacji z pierwszego postu, czy dobrym wyborem będzie Gladius m20 oraz 

Dysk SSD SanDisk Ultra II Plus 240GB SATA3 (SDSSDHII-240G-G25)
  Proszę o potwierdzenie.

Edit: Nie można kupić aktualnie owej m20 w morele, czy ta obudowa spełni swoje zadanie i montaż nie będzie problemem? - 

SilentiumPC Brutus M25 Edytowane przez s1ntex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić obudowę i dysk SSD do specyfikacji z pierwszego postu, czy dobrym wyborem będzie Gladius m20 oraz 

Dysk SSD SanDisk Ultra II Plus 240GB SATA3 (SDSSDHII-240G-G25)

  Proszę o potwierdzenie.

To nie jest dobry wybór - ten SSD jest na kościach TLC (mniej trwałe), a Ty "chcesz" kości typu MLC (bardziej trwałe). Wybór dla Ciebie to: SanDisk SSD PLUS 240 GB w rewizji G25 - ta jest na MLC, ale już ten sam dysk w rewizji G26 jest na kościach TLC (czyli Cebie interesuje tylko rewizja G25) albo GoodRam Idirium Pro 240 GB, ewentualnie droższy ADATA SP920 256 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że model Ultra II od początku był na pamięciach TLC , zwykły Plus ma w rewizji G25 pamiątki MLC .

 

Zresztą ten konkretny SSD nie jest zły , przynajmmniej wg. testów na PPC .

 

Choć patrząc na cenę to Goodram jest lepszym wyborem , bonusem są pamięci MLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...