Skocz do zawartości
pc338

problem z prędkością jakiegokolwiek dysku ssd

Rekomendowane odpowiedzi

jakis czas temu mialem dysk crucial m550 256gb, ale reklamowalem go bo mial nizsze predkosci zapisu niz wtedy jak byl nowy np: zapis sekwencyjny byl nizszy o ponad 110mb/s. Wymienili mi dysk na crucial mx200 250 gb (bo m550 juz nie produkuja) ale chodzi o to ze caly czas mam problem z zapisem (odczyt w normie) na nowym dysku wyniki zapisu i tak sa lepsze niz na starym ale jednak... (w porownaniu do testow z purepc) - zapis sekwencyjny to ~400mb/s (teraz np: pokazuje mi 335mb/s - na purepc 466mb/s, zapis 4k u mnie to ok. 55mb/s a na purepc 113mb/s! , zapis 4k64t jest akurat ok bo tylko ok.20 mb/s nizszy niz na purepc pisza. Uzywam tego samego programu do testow co na purepc (as ssd benchmark) i tak jak na ppc mam ok. 30bg zajetego na dysku miejsca. Moze cos jest z plyta glowna? podejrzewam plyte bo to juz 2 dysk ssd z tym samym problemem. raczej jest mala szansa zeby 2 nowe dyski pod rzad mialy ten sam problem nie?

Edytowane przez pc338

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie ale z poziomu 2 dysku wynik jest identyczny...

a system instalowany od nowa kiedy dostalem zamieniony dysk z reklamacji #edit moja plyta to ga p67a d3 b3 kupiona w 2011r. wiec troce lat ma... zdazylem juz zaktualizowac kontroler ahci i zapis sekwencyjny jest jaki powinien a 4k caly czas za male ale teraz mam po 65-70mb/s zapisu 4k czyli lepiej ale jednak... 4k64t bez zmian caly czas ok.20 mb/s nizszy niz na ppc - akurat te 20mb/s to  mala roznica ale 4k nadal jest wolniejsze o ok. 1/3 predkosci w stosunku do wydajnosci na tescie. Co robic?- jak radzicie plyta glowna do naprawy? tak samo problem jest w tescie iops np: iops 4k64t na ppc to 91758 iops zapisu ja mam ok. 70000 iops i problemy sa tylko w zapisie, jak w poprzednim dysku... w 4k mam 19000 iops zamiast 29000 - to duza roznica, a tak naprawde ok.1/3 w 4k mniej. #edit przetestowalem dysk 2 raz po akualizacji wszelkich sterownikow ahci i chipsetu i... nic to nie dalo zapis sekwencyjny jednak bez zmian. przy poprzednim dysku zformatowalem go i przetestowalem z 2 dysku i wynik ten sam jak ten dysk testuje z 2 dysku tez bez zmian

Edytowane przez pc338

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...