Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Powoli pimpuje mego nie nowego już laptopa Toshiba C855. Do tej pory dodałem Ram obecnie jest 8BG i dysk SSD Samsung 840EVO 120GB. To była najłatwiejsza część zadania.

Teraz zabieram się za CPU i wyświetlacz. 

Na płycie głównej jest chip intela HM76, gniazdo 988B rPGA (G2) i procek i3-3120M, testowo zakupiłem (czekam już tydzień) i5-3210M skok w wydajności będzie niecałe 20%. Gdy nie będzie żadnych problemów załaduje i7-3540M, który też jest kompatybilny. Choć najwydajniejszym kompatybilnym prockiem jest i7-3630QM; wzrost wydajności to ok. 225% w stosunku do i3. Wszystkie procki mają TDP takie samo, więc chyba chłodzenie da radę.

Co do screena to na razie jestem w lesie. Chciałbym znaleźć wyświetlacz 15.6” LCD-LED (40pin) o identycznych wymiarach lecz o wyższej rozdzielczości obecna to 1366 x 768.

 

Reasumując

 

Czy chłodzenia da radę ew. polecicie jakąś www gdzie można dobrać inne chłodzenie.

Czy możecie polecić jakąś stronę z wyświetlaczami ale żeby szukać nie po modelu laptopa.

Oczywiście jak macie jakieś rady co do reszty.

 

Wiem, że mógłbym kupić nowy ale rozbudowę traktuje szkoleniowo i dodatkowo jestem związany z tym laptopem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...