Skocz do zawartości
smal88

Modernizacja dziadka czy nowy zestaw ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów

 

Przy okazji natknięcia się na zaktualizowany artykuł o Zestawach Komputerowych na Maj, naszła mnie ochota na odświeżenie swojego wysłużonego zestawu. Na wstępie dodam, że w temacie hardware'owym jestem z lekka do tyłu. Swoją wnikliwą analizę w tym temacie zakończyłem w czasach gdy na ustach społeczności był Core2Duo E8400 i C2Q 9550 ;D. Orientuję się teraz jedynie w tym, że oto istnieją i3, i5, i7; świat czeka na Intel Skylake, DDR4, Z170; ofertę AMD wśród procesorów odpuściłem na etapie jak im się ukruszały odsłonięte rdzenie(może niesłusznie)  ;D

 

Oto mój zestaw:

 

PG:   ASUS P5Q Pro

CPU: IntelCore2Duo E8400 @3,8GHz & Spartan PRO

RAM: A-Data Vitesta DDR2 4x1GB @423 MHz CL5 -5-5-15

GPU: MSI GTX550T 1GB @nie kręcony

HDD: 2x500 GB Samsung w RAID 0

SSD: Intel 40GB (system) - sprawdza się znakomicie !

PSU: Corsair HX620 620W

 

Co do modernizacji to myślałem o wsadzeniu Xeona E5450 i wymiany ramu na 4x2GB. Wiem, że to rozwiązanie rozczarowuje ale na jakiś czas myślałem, że wystarczy. 

Jednak w okresie taniejącego dolara pomyślałem, że warto rozejrzeć się za nowym zestawem. I tutaj nasuwają się pytania:

 

1.Czy czekać na debiut nowej generacji procesorów, czy może kupować teraz ?

2.Czy mój stary, poczciwy zasilacz poradzi sobie z nowymi standardami ?

3.Nowa karta graficzna czy trwanie z GTX550 ?

 

Zaproponujcie coś optymalnego, budżet to 2000zł, skłaniałbym się do zostawienia GPU (które zresztą niedawno zastąpiło spalonego HD4870). Lepszą jednostkę graficzną dokupiłbym jakby GTX nie dawał rady, póki co daje ;D

Kiedyś dużo grałem, teraz mam jedynie ochotę na nowe GTA V i następcę FSX o ile się pojawi, dużo czasu spędzam w sieci, czasami zrenderuję jakiś film.

 

Czekam na propozycję :)

Edytowane przez smal88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje to sprzedać.  Nie wiem ile za to dostaniesz musiałbyś sprawdzić na Allegro.

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/Wdb0od/

 

 

Tu masz zestaw za ok 2060 zł z mocnym prockiem i5 4590, który spokojnie wystarczy na jakiś czas. Skylake niewiele wprowadzi tak naprawde i chyba nie warto na niego czekać.  Do tego dałem R9 270 od MSI i 8 GB Ram.  Inna opcja to kupno lepszej grafiki. Jeśli za procka, płytę, pamięć i grafikę dostaniesz tak powiedzmy z 500 zł to można się pokusić o dołożenie do R9 290 od MSI za ok 1300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kupowanie nówek ze sklepu to na tę chwile strzał w kolano, jakieś używki pod 1155 (czasami nawet na gwarancji)  i wyjdzie połowa tego przykładowo i5+płyta+ram= 850zł, zostaje ponad tysiak na grafikę czyli można poszaleć (aż nadto do okazjonalnego grania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kupowanie nówek ze sklepu to na tę chwile strzał w kolano, jakieś używki pod 1155 (czasami nawet na gwarancji)  i wyjdzie połowa tego przykładowo i5+płyta+ram= 850zł, zostaje ponad tysiak na grafikę czyli można poszaleć (aż nadto do okazjonalnego grania)

 

czemu akurat na 1155 kolego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest to starsza podstawka tak samo wydajna jak nowsze, ale tańsza ze względu na to że intel wydaje nową co rok aby trzepać kasę na frajerach plus kurs dolara który powoduje że przepłacasz jeszcze bardziej, zresztą zobacz na ceny, prawie dziewięć stów za zwykłego cztero-rdzeniowca, no plis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z używek płyta na 1155 plus procesor. Dobrym wyjściem byłby i5-2500 ? Czy na moim Spartanie da radę wycisnąć z niego więcej niż 4GHz ?

No i jaką płytę pod niego ?

Edytowane przez smal88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 ma zablokowany mnożnik więc i tak nie podkręcisz, ale do okazjonalnego grania i wystarczy na stocku spokojnie, płyta główna jakaś zwykła z sata3 i usb3.0

ASRock B75M-DGS R2.0

MSI B75MA-E31

MSI B75MA-E33

 

nawet nową możesz kupić, bo różnica niewielka

pamięci jakieś 2x 4GB Cruciale

chłodzenie styka zwykłe, ale jak chcesz to potem możesz zmienić

razem wyjdzie 900zł

grafikę pod GTA5 musisz zmienić, minimum radek 7850\7870 (400-500zł)

ze sprzedaży starych fantów trochę dostaniesz to wyjdzie na czysto max 1200zł :)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 ma zablokowany mnożnik więc i tak nie podkręcisz, ale do okazjonalnego grania i wystarczy na stocku spokojnie, płyta główna jakaś zwykła z sata3 i usb3.0

ASRock B75M-DGS R2.0

MSI B75MA-E31

MSI B75MA-E33

 

nawet nową możesz kupić, bo różnica niewielka

pamięci jakieś 2x 4GB Cruciale

chłodzenie styka zwykłe, ale jak chcesz to potem możesz zmienić

razem wyjdzie 900zł

grafikę pod GTA5 musisz zmienić, minimum radek 7850\7870 (400-500zł)

ze sprzedaży starych fantów trochę dostaniesz to wyjdzie na czysto max 1200zł :)

Zablokowany mnożnik całkowicie zamyka drogę do OC? Wcześniej kręciło się szyną FSB i było git. Dodatkowo pamięć dostawała kopa, a jak była za słaba to dzielnikiem ustawiało się ją niżej na fabryczne nastawy. Może pytanie trywialne, ale parę lat minęło.

Pytanie mam jeszcze co do zasilacza. Czy mój Corsair HX620W podoła nowej platformie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...