Skocz do zawartości
Urus

Brak krzyżyka do zamykania aplikacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zakupiłem dwa używane laptopy firmy Toshiba. Na jednym jest system 8.1 Pro a na drugim zwykły (chyba) 8.1. I tam gdzie jest system 8.1Pro, obecnie używaną aplikację możemy zamknąć klikając czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu aplikacji. Krzyżyk ten wraz z całą belką pojawia się gdy kursorem najedziemy na górną krawędź okna.

Natomiast w zwykłym systemie 8.1 krzyżyk się nie pojawia. Dlaczego?

Czy jest to spowodowane różnicami w wersji win8.1? Pro ma taką opcję a zwykły nie? Czy jest możliwość włączenia tego krzyżyka?

Obecnie zamknięcie aplikacji wymaga trochę mało intuicyjnej gimnastyki.

 

Podobnie z aplikacją sklepu. Wpisując do wyszukiwarki hasło "firefox" na normalnym systemie dostajemy wyniki które nie mają nic wspólnego z wyszukiwarką. Natomiast w Pro jest wszystko wporządku.

Dlaczego?

 

Zaznaczę jeszcze że sam używam win7 i nigdy z "ósemką" nie miałem nic wspólnego.

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Urus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupując używany komputer raczej reinstaluj system, bo nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki celowo i nie zostawił po sobie poprzedni właściciel.

2. Jeżeli laptopy były przywracane do ustawień fabrycznych z partycji oem czy nośników optycznych, jak wyżej. OS dostarczony od producentów jest czasem równie niepewny, vide ostatnia akcja z Lenovo i proxy robiącym SSL bump.

3. Z opisu wnoszę, że problem odtyczy metro UI - raczej małe szanse, że ktoś tutaj Ci pomoże, bo 99.(9)% użytkowników tego forum pierwsze, co robi, to metroUI wyłącza.

 

Jeżeli używałeś wcześniej Windows 7 i było Ci z tym dobrze, nie masz telefonu z windows phone, to po prostu zainstaluj aplikację classic shell i pracuj mniej więcej jak na windows 7.

 

PS. Wyszukiwanie w metroUI jest tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z win7 jest bardzo dobrze :). Sprawa wyglądała tak że, ten laptop jest dla moich teściów którzy już swoje lata mają i jak tylko coś nowego pojawi się na ekranie komputera to od razu jest pańka.

Są nauczeni że zamyka się krzyżykiem i koniec.

Im poza skypem i firefoxem niczego do szczęscia nie trzeba.

 

Sprawę rozwiązałem tak że zainstalowałem program "Start 8" i wygląda jak "siódemka".

 

P.S. Zgaduję że metro Ul to ta aplikacja sklepowa.

 

Dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupując używany komputer raczej reinstaluj system, bo nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki celowo i nie zostawił po sobie poprzedni właściciel.

 Siostra ma podobny problem jak kolega wyżej na zwykłym systemie 8.1 i kupiony był nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...