Skocz do zawartości
Marcines

Komputer dla kodera mini-ITX [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po raz kolejny zwracam się z uprzejmą prośbą o opinię i radę dotyczącą zakupienia komputera. Tym razem zdecydowanie chce mieć mały komputer, który zmieści się w moim plecaku. Głównie planuję na nim programować i raz na jakiś czas uruchomić nowe gry pokroju Civ4 i jakieś indyki.

Przygotowałem pewien zestaw, który sądzę, że spełni moje wymagania: http://www.morele.net/inventory/info/kUX1id/

Jeszcze kilka słów dlaczego wybrałem takie elementy:

- obudowa idealnie pasuje do mojego plecaka :)

- wydaje mi się, że zintegrowana karta graficzna mi wystarczy. Dodatkowo planuję pracować na linux'ie, a dla tej rodziny systemów tylko intel-owskie grafiki nie przy stwarzają problemów.

- dysk ssd już posiadam, dlatego go nie uwzględniłem

- potrzebuję trochę więcej ramu, ze względu na prace z wirtualnymi systemami

- chłodzenie wybrałem trochę od czapy, kierowałem się rozmiarem wentylatora i wysokością, a zależy mi, aby był cichy, dlatego też nie chce standardowego intel-owskiego

- nie chce laptopa :)

 

Bardzo proszę o radę, czy taki zestaw w ogóle zadziała? Zasilacz wystarczy? Czy nada się do pracy z kodem?

 

Z góry dziękuję!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka starczy spokojnie na ten zestaw. Uważam, że wydajność zestawu do zastosowań programistycznych będzie wystarczająca. Odnośnie zależności ramu od wirtualizacji niech wypowie się ktoś kto ma doświadczenie w tego typu zastosowaniach :-).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl zakup dysku 2.5" w kieszeni. W tak małej obudowie jak włożysz do niej talerzowca (zwłaszcza niespecjalnie cichego 7200rpm),

to masz spore szanse na uzyskanie wibracji/buczenia...

 

Zasilacz wystarczy do wszystkiego. Jak z jego głośnością - nie wiem, ale nie powinno być źle. Cały zestaw pobierze zdecydowanie poniżej 100W.

 

Piszesz że potrzebujesz więcej pamięci, a w zestawieniu widzę 8GB?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Martwił mnie ten zasilacz, bo według kalkulatora: http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp tak trochę mały zapas mi zostawał na ewentualne późniejsze rozbudowy.

Dysk rozważę jeszcze raz albo poczekam, aż złożę podstawowe podzespoły i zobaczę ile mi miejsca zostało.

Co do RAM'u, to moje pojęcie o zapotrzebowaniu chyba jest trochę przestarzałe, myślałem, że standard to ~4GB i 8GB to będzie całkiem sporo. Chyba zamienię te 2 kości na 1x8GB i w późniejszym czasie, jak będzie mi brakować, to kupię drugą.

 

Uwzględniając uwagi zmieniłem dysk i ram: taki mi wyszedł zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/qSkFp3/

 

PS: Skoro zestaw wykorzystuję mniej niż 50% mocy zasilacza, to może kiedyś dało by się dorzucić jakąś grafikę, co by nowsze indyki chodziły  :)

Edytowane przez Marcines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie? Z takich szybszych to albo GTX750 z chłodzeniem z innej karty (niskoprofilowe mają grube coolerki, na grubość prawie dwóch slotów),

albo Sapphire R7 250, takie coś: http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-250-low-profile-1gb-ddr5-pci-e-oem-pl-987019-11215-06-10g/pd/DN469MBBM/ .

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady!

Z grafiką poczekam. Zobaczę jak zintegrowana będzie sobie radziła. Cieszę się, że będę miał możliwość dodania jakiejś innej jak okaże się potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...