Skocz do zawartości
fuxmen

skręcanie proca

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

czy jakbym skręcął proca na noc bo np. chę sobie coś ściągać ale po co ma się grzać i proc i zasiłka i wogóle to czy po takim skręceniu go do 66 MHZ czy 100 MHZ na magistrali nie odbije się to na jego chodzeniu na defaulcie 133 MHZ???

bo nie chciałbym jakby poźniej nie chciał ruszać na defaulcie

proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak ty sobie to wyobrażasz, ze proc zapamięta jak bylo mu chłodniutko na niskim fsb i sie zbuntuje?????

To jakis absurd. To nie ma zadnego znaczenia. Bedziesz miał taką temeraturke (po ponownym powrocie do defaulta) jak miałes. Przecież to sa normalne matematyczne wyliczenia ze ciepło wydziela sie takie a nie inne przy takim to a takim napięciu, częstotliwosci itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mi nie chodzi o tempe ale o przyzwyczajenie proca

bo słyszałem o jakimś torturowaniu proca napięciem i i po takim torturowaniu chodzi na niższym napięciu niż na początku oczywiście stablinie

myślałem, że jak go bedę skręcął to wkońcu się przyzwyczai i nie bezie lotał na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im nizsza predkosc tym zdrowiej dla proca istnieje proces zwany wygrzewaniem procka ale jesli zamierzasz underclockowac to bardzo dobrze komputer wtedy chodzi bardzo stabilnie etc

Nie ma to najmniejszego wplywu na to jak moze chodzic kiedy indziej rowne dobrze mozna by sie zastanawiac nad tym ze nowe procki w ogole nie chodza w komputerze i czy to aby nie wplywa niekorzystlie na ich osiagi ;P LOL etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to najmniejszego wplywu na to jak moze chodzic kiedy indziej rowne dobrze mozna by sie zastanawiac nad tym ze nowe procki w ogole nie chodza w komputerze i czy to aby nie wplywa niekorzystlie na ich osiagi ;P LOL etc

Wytłumacz moze to zdanie albo jakies kropki powstawiaj no ni h.u.y.a nie mozna skumac o co w nim chodzi.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko dzięki a czy mogę go skręcić do magiustrali 66 MHZ czy wogóle coś się nie stanie bo mi się nie chce wieczorem cler cmos robić przy bateri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko dzięki a czy mogę go skręcić do magiustrali 66 MHZ czy wogóle coś się nie stanie bo mi się nie chce wieczorem cler cmos robić przy bateri

mam pytanie: na swojej plytce mozesz ustawic FSB66???? serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem pisze w biosie 66/66 ale w miejscach gdzie jest taktowanie proca i pamięci wypisuje n/a / n/a więc nie daje na 66 bo się boję

nie pekaj. jak nie ruszy najwyzej baterie wyjmiesz. nic zlego nie powinno sie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem może sie zdecyduje dzisiaj w nocy chodziłn a 100/100 cały otulony kocami o kołudrami żebyby był bezgłośny i miał 45 stopni tylko w budzie 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem może sie zdecyduje dzisiaj w nocy chodziłn a 100/100 cały otulony kocami o kołudrami żebyby był bezgłośny i miał 45 stopni tylko w budzie 33

po co Ci te koce i koldry??? :lol: lepiej wentylka spowolnij jak Ci za mocno halasuje. dysk to masz raczej cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak go opatule to cisza jakby nie chodził a nie spowolnie na procu bo mi sie nieche robić potencjometra narazie może sobie zrobię, i w zailaczu mi sie tucze to może wsadzę drugiego i obydwa na 5 voltów wtedy nie będę go musiał opatulać :0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem może sie zdecyduje dzisiaj w nocy chodziłn a 100/100 cały otulony kocami o kołudrami żebyby był bezgłośny i miał 45 stopni tylko w budzie 33

A nie możesz po prostu zjechać mnożnikiem na 5 wrzucić magistralę 133i pracować na samym radiatorze?

Proc powinien sobie bez problemów dawać radę....

 

Mój teraz bieg na 201x5 przy 1,5V, czyli znacznie poniżej normy, a że ty masz at 0,13 to puść go na ok. 1000 mhz i 1,3-1,4V i będzie chłodniutko i cichutko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...