Skocz do zawartości
Melampus

Samoczynna zmiana czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zauważyłem, że czas w trayu na pasku zadań w windowsie jest przestawiony. Pomyślałem, że synchro nawaliło i przestawiłem ręcznie nie zawracając sobie tym głowy. Niemniej problem zaczął się powtarzać w kolejnych dniach.

Zrobiłem rozeznanie - podejrzewając, iż może to bios coś tu psuje (padła bateria). Owszem w biosie odkryłem tą złą godzinę. Problem w tym, że data jest ok, a pozostałe ustawienia także (nie są na auto tylko ręcznie dobrane). Dziwna sprawa, bo jak ze 3 lata temu siadła mi bateria to robiło reset całego biosu.

Dodam, że jak zmienię datę, włączę ponownie komp to jest ok. Dopiero następnego dnia sytuacja się powtarza.

Próbowałem zrobić też synchro w windzie, wybierając dostępne adresy stron, ale wyskakuje błąd i nie da rady.

Przyznam, że jestem zmieszany. Macie jakieś propozycje co może powodować taką sytuację?

 

Kilka informacji:

Komp znacie, ale płyta to EVGA n780i, 8GB ddr2,

Winda Vista 64 z wszystkimi uaktualnieniami

ochrona - 360, najnowsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie jazdy z laptopem.. Siada ci RTC ( tylko bios też powienien sie zresetować a nie robi tego -- czyli podejrzany kwarc zegarkowy 32768Khz a nie bateria ale gdyby kwarc padł to zegar wogole by stał.. )

Tylko u mnie po 2 miesiacach problem znikł ( u mnie zegarek stawał ) a resetowanie sie czasu miałem w Epoxie ale próba naprawy mobo nie dała rezultatu...

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Płyta już swoje lata świetności ma za sobą, a ja i tak w tym roku planuję przesiadkę na nowszą platformę. 

Zobaczę do tego czasu jak się sprawa z tym problemem będzie miała. Może i u mnie "problem rozwiąże się sam".

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał, no może niezupełnie sam z siebie.

 

Okazało się, że to bateria. Wczoraj poszły sobie w las ustawienia, co ewidentnie wskazało winowajcę. Po zmianie baterii na nową, nie zanotowałem żadnych przestawień czasu.

Fajnie, ale z drugiej strony to bardzo dziwny przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...