Skocz do zawartości
Lettenhove1234

800zł i wiedźmin 3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam dość nietypową prośbę a mianowicie mam 800/900 zł karte graficzna 6570 i  chcę zagrać w wiedźmina 3 !!!

Tak wiem powiecie NIEMOŻLIWE ! ale mój kolega kupił komputer za 400 i gra na średnich w dying light więc myślę że i ja mogę pograć w wieśka na niksej roździeloczości i jeszcze niższych detalach za 900zł ! 

Proszę was o jak najmocniejszy komp za tą cene :)

Oczywiście części uzywane :)

Obudowa zostaje stara :D

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który myśli że u nas same wróżki siedzą .

 

PODAJ PEŁNY KONFIG TWOJEGO KOMPA !!!

 

Procesor , płyta główna , ram - typ oraz ile oraz zasilacz - marka , model i moc !!!

 

Od biedy czy dysk i napęd masz w wersji SATA czy ATA - jak się okaże że trzeba będzie zmieniać platformę .

 

PS. Widziałeś w ogóle wymagania Wieśka III ?

 

Może się okazać że te ~900 zł nawet nie wystarczy jak okaże się że trzeba całego kompa wymienić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Proszę was o jak najmocniejszy komp za tą cene :)

Oczywiście części uzywane :)

Obudowa zostaje stara :D

Pozdrawiam !"

 

Z tego co napisał wynika , że potrzebuje nowego kompa, ma tylko obudowę, a stary komputer pewnie nadaję się na złom. Może myślał, że jeszcze ta stara grafika da rade, ale nie da.

 

Sama grafika używana do Wiedzmina z minimalnych wymagań to koszt 500 pln. Resztę trzeba by złożyć na jakimś AMD Phenom albo coś. Trzeba speca od AMD, żeby coś wymyślił. Ale podejrzewam, że minimum na taki zestaw to będzie jakieś 1200 pln no chyba, że uda ci się gdzieś wyrwać części po okazyjnych cenach.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd , źle odczytałem posta .

 

HD6570 możesz wyrzucić do kosza , to o wiele za słaba karta do W3 .

 

Gry jeszcze nie ma , jak będą wyglądać realne wymagania dowiemy się po 19 maja .

 

Bo na razie mamy dziwne sparowanie procków w wymaganiach minimalnych - z jednej strony jest I5 2500K a  z drugiej strony Phenom II X4 940 , a te procesory dzieli przepaść jeżeli chodzi o wydajność .

 

Co do kosztów - tak jak pisze kolega wyżej , odpowiednia grafika ( np. HD7870 / R9 270 - czyli karty z wymagań minimlanych ) to koszt 500+ zł za używki , 700+ zł za nówki .

 

Do tego procek , płyta , ram i reszta sprzętu .

 

Rzeczy zbudować kompa pod W3 nawet na minimalne detale to trzeba sporo więcej niż 900 zł , tak gdzieś z 1,5 k zł lub więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci czekać na testy gameplaye na yt. Jeśli W3 będzie grywalny na Phemomie II x4, powinien też iść na C2Q. Wtedy musiałbyć kupić jakiegoś C2Q, 2GB ramu, Zasilacz i GTX560ti\GTX660\GTX750ti. Na razie to tylko gdybanie.

 

Nie ma sensu kupować obecnie nic, skoro może się okazać, że będzie to 900 zł w błoto, bo nie pograsz na tym w W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doobra jestem z powrotem i czekam za propozycjami zestawów xD

Budżet x2 i kup konsole

 

 

Edita

Dziś widziałem reklame

1590 za konsole i W3

Czyli nawet nie 2x więcej

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doobra jestem z powrotem i czekam za propozycjami zestawów xD

ale masz jakieś części czy chcesz za 900zł całego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szoku Ci oszczedze, aż takim optymistą nie jestem. Niby w ustawieniach jest na 60, ale na pewno tyle nie wyciąga. Jak sobie doinstaluje frapsa to sprawdzę. A i HW wyłączone, chociaż próbowałem i też działa, ale bez komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to znów ja i mam pytanko :) Dałem rade odpalić wieśka na moim obecnym konfigu xD i pierwsza lokacja dość mała dawało radę w mocnych 25 fps :D Ale gdy dotarłem do drugiego rozdziału (świat 7x większy) daje radę w 15klatach co już jest mniej grywalne od filmowych 25 ;) także pytanko czy jak dokupiłbym ramu to dało by radę dobić do tych 25 czy muszę zmienić procek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię aby na E2180 + HD6570 dało radę utrzymać 25+ klatek w Wieśku 3 .

 

Dziwię się że gra w ogóle się urchomiła ,widać wymagania mocno zawyżone .

 

Dużo zależy od lokacji ale skoro na drugiej , sporo większej lokacji twój komp już zaczyna się dławić to samo dołożenie ramu nie wiele zmieni .

 

Jak chcesz mieć płynniejszą grę w W3 to zmień procka na jakiegoś Quada ( Q6600 / Q9450 i lepsze lub jakiś Xeon S771 ) i kartę na lepszą ( HD6770 lub lepsza ) .

 

Do tego dołożenie ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu kupuje pentuim g3250+płytka do 150zł+zasilacz polecany za boajeże 160+4gb 1600MHz  + moja karta i jestem bogiem :) A co do mojego konfigu to jak ustawiłem sobie żeby klatki nie były wyższe niż 30 to chodzi ładnie i gładko :D

A w nioedalekiej przyszłości jakiś gtx 660 i będzie potwór nie komputer xDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z G3258 ( bo chyba ci o niego chodzi , innych G325x nie ma )  to raczej nie będzie potwór .

 

Ty, bardziej w parze z HD6570 .

 

Owszem procek lepszy niż twój stary E2180 ale to nadal 2 rdzenie - co prawda ma OC ale nawet wykręcony na 4,5 Ghz nie zastąpi 4 rdzeni czy od biedy 2 rdzeni + HT jak w I3 .

 

Na twoim miejscu dołożył bym do I3 ew. szukał na allegro I5 2400 + płyta na H61 .

 

I5 2400 to koszt ~450 zł , płytę można wyrwać za ~100 zł , a I5 2400 nadal jest mocny i ma 4 rdzenie .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g3250-lga1150-64bit-3-2ghz-cache-3mb-box-bx80646g3250-655430/\

A z tym szukaniem używek to średnio mi się widzi xD


A i3 to już 500zł a ja mam ograniczony budżet 800zł !


A co do dwóch rdzeni http://forum.pclab.pl/topic/984625-Pentium-G3258-Dwa-rdzenie-INTEL-vs-Najnowsze-gry/


Dobra jednak musiałby być ten 3258 bo nie ma hasswela i do tego ream tylko do 1333mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście wolał jakiś i3-3220.

2 rdzenie z 2 HT vs po prostu 2 rdzenie.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-e-0528&order=p&string=i3-3220

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-plyty-glowne-4228?order=p&string=LGA+1155&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-e-0528

http://allegro.pl/pamiec-ram-goodram-ddr3-4gb-1600mhz-cl9-dimm-do-pc-i5388355279.html

 

No i z używanych części można przyjazny sprzęt złożyć, tylko trzeba troszkę poszukać.

Przynajmniej to takie moje osobiste zdanie.

No chyba, że się mylę a moje linki są złe to po prostu ktoś mnie poprawi i Cię nakieruje :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=9Iky9tLuXFY

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...