Skocz do zawartości
Nicko13

MSI H81-E33 problem ze sterownikiem CD/DVD lub USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z instalacją systemu Windows jakiejkolwiek wersji na wymienionej w temacie płycie głównej.

Przy instalacji wyskakuje błąd CD/DVD drivers not found please install them from USB ,coś takiego .

 

Konfiguracja sprzętu

Pentium G3240

MSI H81-E33

DVD-RW Sony AD-7241S

Zasilacz Fortron 350W

Ram kingston 4GB 1600mhz

 

nic się nie przegrzewa,komputer normalnie działa na linuxie,DVD czyta płyty odpala linuxa live CD i inne systemy też . Jest tylko problem z instalacją windowsa.Denerwuje mnie to bo specjalnie kupiłem nowy komputer aby pograć w coś ,w trakcie gdy laptop jest w naprawie.
Chciałbym to szybko rozwiązać ,nie znam się jeszcze mistrzowsko na UEFI ,wiem że może to być coś w biosie,ale raczej chodzi o sterownik do czegoś. Miałem podobny problem kiedyś z płytą główną Asusa czy DFI nie pamiętam już i chodziło o sterownik ,tylko tyle że ta płyta jest o wiele nowsza i tu jest też z biosem uefi sprawa.

Jeśli ktoś posiada ów sprzęt i miał podobny problem ,proszę o porady co do sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w ogóle szuka sterowników do CD/DVD , może masz jakiś egzotyczny napęd .

 

Ew. szuka sterowników do kontrolera jak masz jakiś starą wersję systemu .

 

Napisz jaki dokładnie system instalujesz - XP , Vista , Win 7 czy Win 8/8.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ze sterownikami z oryginalnego krążka dołączonego do Mobo ,próbowałem z zewnętrznym napędem na USB firmy Lite-ON ,podałem konfiguracje komponentów jakie siedzą w obudowie. Przy instalacji XP jest bluescreen,przy win vista i nowszych zatrzymuje się po naciśnięciu "Install" i wyskakuje błąd cd/dvd ,nie można pominąć instalacji sterownika . Instalacja rusza z DVD .

 

W biosie UEFI mam ustawione Sata mode na IDE ,na AHCI też próbowałem .No i standardowo USB na legacy support

Próbowałem podać sterowniki z pendrive,szukałem na stronie MS ,niby chodzi o jakiś sterownik ITE próbowałem z tym i też nie idzie ,mam DVD takie jak w pierwszym poście + zewnętrzne na USB Lite-ON ,próbowałem miksować podłączenie kabelków SATA,podłączać DVD tylko na USB itp.

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najszybszym obejściem problemu jest zainstalowanie windowsa z usb :) ,   dla windows 7 nie trzeba nic kombinować, formatujesz pendrive jako fat32 i kopiujesz wszystkie pliki z płyty.
Instalacja jest też dzięki temu szybsza (jak masz szybki pendrive).

Bo rozumiem ze dysk hdd widzi ? A i przestaw na tryb AHCI bo generalnie tak lepiej. Załaduj podczas instalacji sterowniki z płyty od msi (skopiowane na pendrive oczywiscie), na czas instalcji odłaczas napęd dvd, jak już postawisz system podłącz sie do sieci, podłącz napęd i instaluj sterownik microsoftu lub od producenta jeśli taki jest.


no i może wgraj najnowszy - stabilny bios

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem na DVD Windows pre install enviorment i problem jest z "sterownikiem woluminu dysku twardego" Instalacja rusza i w momencie wyboru partycji jest ten błąd.Nie mam takiego dużego pendrive ,więc to dla mnie kłopot .Sterowniki od producenta wg windowsowego instalatora ,nie są zgodne lub są już wgrane.

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...