Skocz do zawartości
joorvishoon

Geforce 970 - jaki rozmiar?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam się powoli do zakupu karty graficznej pod wieśka, i wygląda na to że padnie na GeForce 970. Czytać testy umiem, więc też nie chodzi o upewnianie się "czy mię pójdzie?", ale raczej o pewną moją obserwację, którą chciałem społecznie skonsultować.

 

Pojawiła się seria kart 970 w wersji mini itx (dokładnie Gigabyte i Asus rzucili coś takiego na rynek). Wygląda to bardzo przyzwoicie jeśli chodzi o konstrukcję, z testów (Asus) wynika też że kultura pracy i możliwości podkręcania nie odbiegają znacznie od "dużych" kart. Zgodnie z logiką biznesu taka miniaturyzacja powinna być droższa i z recenzji wyszło na to, że te karty faktycznie są nieznacznie droższe od swoich większych braci. Jednak szybka wizyta na Ceneo szybko mi uzmysłowiła, że logika biznesu nie funkcjonuje w naszym porypanym kraju, i karty mini ITX z rdzeniem 970 są u nas zauważalnie tańsze niż wersje 30-sto centymetrowe.

 

... czy ktoś wie coś więcej o tej sytuacji, a dokładniej - czy ktoś zna jakikolwiek powód, żeby nie kupić sobie wersji mniejszej za niższą cenę, zamiast inwestować pieniądze w kartę większą i nieco droższą? Jakieś ukryte wady tych miniówek czy coś?

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabsza sekcja zasilania i limity oraz tylko jeden wentylator, czyli cieplej/głośniej.

Żeby zaoszczędzić 50zł przy kwocie ~1500zł? Nie wiem czy warto. 

Chociaż z drugiej strony przynajmniej się nie ugina w slocie i nie trzeba żyłką podciągać ;)

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby szło o 50 zł to bym nie kombinował, ale na dzisiaj można oszczędzić nawet 150 zł na takim zakupie, a to już nie jest pomijalna kwota.

 

Co do słabszej sekcji zasilania i limitów - goście w teście asusa wykręcili do 1300 MHz (>1500 w turbo) i trykało. Również zgodnie z opisem wentyl nie hałasował w sposób zauważalny, a temperatury były gorsze o jakieś 3 stopnie od wielkich kart.

 

Tutaj test który przywołuję:

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2015/01/15/asus-geforce-gtx-970-directcu-mini-review/1

 

Tak więc wg tego testu i zakładając że nie zamierzam zmieniać domyślnego napięcia karty wynika że nie powinno być dla mnie różnicy między dużą kartą a małą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę różnice 10 stopni czyli karta lata na 75 stopni lub więcej, przyjdzie lato to już zrobi się 80-85.... a to tylko temp. rdzenia, współczuje sekcji zasilania.... Od 60 stopni zaczyna się zbijanie taktów. Dla 150 zł bawić się nie warto, to 10% ceny a ma się spokój ze posiada się pełnowartościowy produkt.

 

Edit. Co do testu to napisali ze lata od 1400 do 1500 czyli zazwyczaj 1400. Na innej stronie 1351MHz w Boost osiągnęli. Karta bez OC 68 stopni

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...