Skocz do zawartości
mr.Witek

Karta dla początkującego grafika 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Posiadam kartę gt 640 4gb ram ddr3 i ona jest taka sobie. Poszukuje więc jakieś lepszej (używanej, bo taniej). Mój budżet to ok 300 zł. Grafikuje w najnowszym blendzerze, ale gram nie kiedy w gry (głównie cs:go, lol, bf3, i inne).
Mam na oku:
#fx3800 +wydajność +sli -directx10 &wydajność 63.14
#fx4800 ++wydajność +sli -directx10 -cena 
#k600 (mój faworyt) +direct11 -brak sl i&wydajność 24.09
#quadro 2000 +direct11 +sli &wydajność 23.85
Mój komp:
-xeon e5520 c/t 4/8 @3,6Ghz
-p6t se
-8Gb ram hyperx

P.S. Wydajność sprawdzałem za pomocą rubryki „Reality Performance Score" lub google image(wykresy).

P.S.2 Nie lepiej po prostu renderować w chmurze? Na przykład w http://www.rendicity.com/ 1h jest od 0,51$.

P.S.3 Wie ktoś jaka jest różnica między blenderem, autoCAD, bo w przyszłość chce zostać architektem(o ile to wypali :D ), a blender będzie starcza do łazienek i takich dupereli,zależy mi na tym by się jakoś uczyć i zaczynać, bo tata wykańcza mieszkania i remonty robi to mógłby mu robić np. projekty łazienek (jak zabaczyłem ostatni ostatni projekt łazienki pani architekt to się zastanawiałem w ile minut to zrobiła :D ).

Edytowane przez mr.Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj Sobie spokój z quadro.

 

Blender jest ogólnie do modeli 3d. A AutoCAD ogólnie do projektów architektonicznych.

 

Co do karty graficznej, to Ci nie odpowiem, bo się nie orientuje w starszych. :)

 

Wysłano z mojej Moto G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że za takie pieniądzę to quadro raczej padlinowe kupisz [zobacz ile mają rdzeni CUDA a ile inne karty w tej cenie] i ważne też która to generacja

 

chyba nic lepszego nie znajdziesz [trzeba trochę dołozyc] http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-quadro-2000-1gb-128bit-fv-i5338996650.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz dylemat: brać k600, czy 2000?

K600 jest troszke wydajniejsza, ale 2000 ma większą przepustowość pamiątek. Oby dwie mają tyle samo rdzeni cuda. Ram i procka na kartach można podkręcać (quadro też?). Chyba jestem bardzie za 2000. Co wy na to?

 

tap tap l5 tap tap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...