Skocz do zawartości
EnDurion

Prędkość pendrive Ultra Fit 32gb usb 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem test rzeczywistej prędkości zapisu na moim pendrive. Stoper wyświetlił 15min30sec przy zapisywaniu całego pendrive'a (rzeczywista pojemność 28,9gb) pod usb 3.0 w Windowsie 8, czyli jakieś 1,8gb na minutę.

Dorzuciłem wykres transferu dla kopiowania pendrive pod usb 3.0 > dysk twardy. Przez pierwsze kilka sekund transfer wynosił ok.111mb/s po czym spadł do ustabilizowanego zakresu 35-45mb/s. Biorąc pod uwagę, że na prędkość zapisu ma też wpływ dysk twardy, można w jakiś sposób zwiększyć prędkości na pendrive zarówno odczytu jak i zapisu? Czy ma to związek z nadrzędnymi czynnościami systemu które mogłyby obniżyć prędkość usb 3.0?
 

post-182040-0-74173300-1431251047_thumb.png

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że pendrive jest pod usb 3.0 to nie znaczy, że będzie osiągał takie prędkości - producenci ładują najtańsze bebechy i chwalą się, że penek ma odczyt 130MB/s, a zapisu nigdy nie ujawniają bo i nie ma się czym chwalić - jak chciałeś porządnego pena trza było dopłacić do cruzer extreme. HDD nie jest w żaden sposób ograniczeniem. Dla otuchy powiem ci, że mój usb 3.0 (32GB kingston DT100G3) osiąga zawrotną prędkość zapisu 10-15MB/s (odczyt do 80).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Leon - sporo zależy od bebechów pendriva .

 

Także same porty USB i kontroler USB w kompie mają sporo do powiedzenia w kwestii transferów .

 

Także to co jest zapisywane na pendrive w danym monencie ma znaczenie - inne transfery masz przy dużych plikach ( film , obraz iso , archiwa itp. ) a inne przy zapisywaniu małych plików ( zdjęcia , pliki mp3 czy dokumenty tekstowe ) .

 

PS. Czym robiłeś ten test - jakieś narzędzie systemowe czy inny benchmark ?

 

Zrób może test za pomocą ATTO Disk benchmark .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z prędkości wynikającej z wielkości plików. Test robiłem programem HDTune i faktycznie pokazuje taką prędkość jaką podał producent, aczkolwiek zakładając temat posłużyłem się prędością i czasem gdy zgrywałem pliki różnej wielkości (po równo wielkich, po równo małych, tekstowych itp.). Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, mianowicie Windows rozpoczynając kopiowanie początkowo wskazywał transfer ponad 100mb/s. Mógłby to być mały bug, aczkolwiek pliki zapychając całego pendrive'a zapełniły go o 4 minuty szybciej niż gdy transfer był ciągle stabilny (35mb/s), także normalnie trwało to 15 minut, a z początkowym "bugiem" 11 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...