Skocz do zawartości
sector

mocny cpu (do oc) / mobo / ram

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli każdy 4790K to Devil's Canyon? ;-)

Tak

 jestem pewnie jednym z wielu co kupili płyty na Z97 bo będzie można wsadzić tam Brodwell'e, ale patrząc po ich specyfikacjach to pewnie się skończy na 4590k, a

intel poleciał w kulki z użytkownikami bo te brodwele mają g>>>>wnianą specyfikację a już za rogiem czai sie skajlak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem. MSI Z97M Gaming + i7 4790k + TridentX 2x8GB 2400. Obecnie bez chłodzenia. Zamontuję w budzie i zobaczę jak będzie wygladało wolne miejsce i na co będę mógł sobie pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i złożyłem. Niestety skończyłem grubo po pierwszej, także nie miałem za dużo czasu na testy...

 

Nie mniej jednak, co następuje :-)

 

Płyta główna jest super. Rozmieszczenie gniazd dużo lepsze niż w poprzednim Gigabyte.

 

Radiator z poprzedniego i3 (Zalman CNPS 10x) pasuje do tej płyty. Z tego powodu zostawię go i zobaczę jak będzie się sprawdzał. Obecnie temperatury w spoczynku około 30°C a skręcony jest praktycznie na minimum. Niestety jak obciążam procesor to temp skacze do 60 i więcej. Chwilami wygląda jakby dochodziło do 100 o.O możliwe że to przez słabą pastę na procesorze. Muszę ją wymienić i zobaczę. Plus jest taki, że radiator nie nadchodzi na kartę graficzną :-)

 

Zmieniłem mnożnik na procesorze na x46 przy napięciu 1.2. Zastanawiam się ile mogę bezpiecznie pociągnąć.

 

Więcej na pewno powiem wieczorem, jak będę miał chwilę żeby usiąść przy komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to błąd, bo np. rośnie do 90 a później przez chwilę 50 i powoli rośnie, później znowu np. 90 i wzrasta do 55. Więc wygląda to na jakieś skoki, ale procesor chyba takich temperatur nie osiąga. Pastę zmienię na bank, bo ta moja srebrna jest stara jak świat. Do tego wentylator wymienię.

 

A jak z o/c? Jakich wartości, dla bezpieczeństwa, nie powinienem przekraczać :-) mam na myśli vcore i mhz. Teraz mam mnożnik na 47 dla wszystkich rdzeni i 1.2v przez program w Windows ustawione.

 

Muszę jeszcze bios zaktualizować jak tylko znajdę pendrive.

 

Też mam pastę Arctic, ale ma że 3 lata, więc przypomina już pastę do zębów bardziej :-)

 

@TapTalk...

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy utrzymuje się użycie/taktowanie procesora - możliwe, że "łapie" throttling żeby zbić temperaturę.

 

4,7 To dobry wynik - testowy i7 przy 1.35V tyle miał.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuje możliwości CPU jak i jego temperatury.

 

Zastanawiam się jeszcze na ile mogę pozwolić sobie z napięciem na ram. Standardowo mają 1.65, mogę mu dać bez obawy 1.7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną przy 1.7 poszły na 2450 i w sumie starcza mi tyle. Razem z mnożnikiem na procesorze daje to ~4.7Ghz. Wszystko na chwilę obecną pracuje stabilnie.

 

Wczoraj eksportowałem sobie plik w Adobe Premiere i muszę powiedzieć, że jest kosmos. Wyeksportował się tak szybko, że jestem  w szoku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...