Skocz do zawartości
xxxyyyxxx

Stary Q6600, Asus P5K SE i problemy po zmianie Gainward 460 GTX 2GB GS na ASUS GTX 660 Ti OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam niesamowity problem po zmianie karty graficznej.

Na wstępie konfiguracja komputera pod względem procka, ram i płyty gł. dość oldschoolowa:

Q6600 2,4Ghz@3,00 GHz

Płyta Asus P5K SE

RAM 4Gb

Zasilacz Be Quiet 530W

Dysk SSD Intel 128GB

Dysk WD 1000Gb

AUDIO ARCAM DAC pod USB

Windows 8.1 64bit

BIOS płyty...najbardziej aktualny z 2008 roku:) Pozostaje jeszcze jakaś BETA z 2009- nie wgrywałem.

 

Do tej pory kartą był Gainward GTX 460 2Gb Golden Sample- i nie było problemów.

Miałem okazję kumpelskiego zakupu GTX 660 Ti OC od Asusa. Z uwagi na lepsze chłodzenie i sporo wyższą wydajność- skorzystałem.

 

Po wyczyszczeniu kompa powietrzem i "swapie" karty zacząłem upragnione testy...i już na wstępie ZONK- w pierwszej grze- Wiedźmin 2. Zwiecha całego systemu. Freeze obrazu na kilkadziesiąt sekund, po czym powrót do normalności.

W dalszej kolejności Dark Souls, GTAV, Alan Wake, Tomb Raider, Evil Within...w każdej grze to samo. Freezy na kilkadziesiąt sekund. Nieraz można pograć nawet minutę kilka minut do kolejnego freeza. W GTA zdarzają się one co chwilę, notorycznie...nie da się grać.

 

Co już sprawdzałem?

Mam najnowsze sterowniki więc zainstalowałem starsze. Nie pomogło.

Przywróciłem BIOS do default więc brak OC. Nie pomogło.

Sprawdzałem temperatury procka i grafy- wydają się OK.

Procek w IDLE działą na 1-3%.

RAM nawet w GTAV pozostaje 500 mb wolnego...zresztą podczas freezów nie widać buforowania danych na dysku.

 

Póki co nie mam potrzeby wymiany procka, płyty i RAM. Doradźcie coś:)

Edytowane przez xxxyyyxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,
 
Mam niesamowity problem po zmianie karty graficznej.
Na wstępie konfiguracja komputera pod względem procka, ram i płyty gł. dość oldschoolowa:
Q6600 2,4Ghz@3,00 GHz
Płyta Asus P5K SE
RAM 4Gb
Zasilacz Be Quiet 530W
Dysk SSD Intel 128GB
Dysk WD 1000Gb
AUDIO ARCAM DAC pod USB
Windows 8.1 64bit
BIOS płyty...najbardziej aktualny z 2008 roku:) Pozostaje jeszcze jakaś BETA z 2009- nie wgrywałem.
 
Do tej pory kartą był Gainward GTX 460 2Gb Golden Sample- i nie było problemów.
Miałem okazję kumpelskiego zakupu GTX 660 Ti OC od Asusa. Z uwagi na lepsze chłodzenie i sporo wyższą wydajność- skorzystałem.
 
Po wyczyszczeniu kompa powietrzem i "swapie" karty zacząłem upragnione testy...i już na wstępie ZONK- w pierwszej grze- Wiedźmin 2. Zwiecha całego systemu. Freeze obrazu na kilkadziesiąt sekund, po czym powrót do normalności.
W dalszej kolejności Dark Souls, GTAV, Alan Wake, Tomb Raider, Evil Within...w każdej grze to samo. Freezy na kilkadziesiąt sekund. Nieraz można pograć nawet minutę kilka minut do kolejnego freeza. W GTA zdarzają się one co chwilę, notorycznie...nie da się grać.
 
Co już sprawdzałem?
Mam najnowsze sterowniki więc zainstalowałem starsze. Nie pomogło.
Przywróciłem BIOS do default więc brak OC. Nie pomogło.
Sprawdzałem temperatury procka i grafy- wydają się OK.
Procek w IDLE działą na 1-3%.
RAM nawet w GTAV pozostaje 500 mb wolnego...zresztą podczas freezów nie widać buforowania danych na dysku.
 
Póki co nie mam potrzeby wymiany procka, płyty i RAM. Doradźcie coś :)

 

Hej mam taki sam problem. Sprzęt bardzo podobny. U mnie jest z tą różnicą że wywala mnie do pulpitu. Jedynie diablo 3 działa jako tako choć czasem też potrafi zrobić freeza sekundowego. Kiedyś ktoś z forum nakierował mnie że problem może być w HDD. Przeniosłem diablo na inny dysk i na początku wszystko wrócił do normy żeby poźniej znów wróciło .... ale tak jak napisałem to jest diablo więc takie rzeczy mają nawet ludzie ze pc'tami przekraczającymi wymagania kilkukrotnie. Na szczęście ten przypadek nie jest częsty. Dzieje się tak przeważnie na wysokich gr gdzie winne mogą ponosić serwery blizzarda które nie wyrabiają . Co do innych gier z tych nowszych to mam to samo co ty jak GTA5 czy wiedzmin choć w np w metro gra działa przyzwoicie i nic się nie dzieję. Dobrze że już nie mam tyle czasu na granie i jedyne w co gram to właśnie diablo. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwośc sprawdz kartę na innym kompie, stawiam na uwaloną kartę. Ewentualnie wgraj BETE biosu ale to juz na własne ryzyko :X

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...