Skocz do zawartości
Małpożer

chlodnica i blok cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam skompletowany blok fullcover na gtx970, pompke d5 zintegrowana z rezem od ekwb i komplet zlaczek 10szt. Ogolnie w obudowie nie ma miejsca na chlodnice, wiec zamierzam go dac po za obudowa, przymocowanego do biorka. Aktualnie zastanawiam sie nad chlodnica i blokiem cpu i tu potrzebuje pomocy.

Widzi mi sie chlodnica 420mm (3x140). Czy nexxxos xt45 da rade utrzymac cpu i gpu? Czy moze warto doplaci. ok. 100zl do ut60? (w testach na wentylach do 1400obr/s roznice nie wydawaly sie duze. No i ta xt45 w przyszlosci latwiej byloby w jakiejs obudowie upchnac.

Blok planuje jeden z ekwb supreme (dokladnej nazwy niepamietam, cos. ok 230zl chodza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie dorwac ut60 niewiele drozej niz xt45 i blok ek supremacy nickel za 180.

 

Jeszcze pytanie, jakie wentyle do tego dac? Niby polecaja Cougar cf14v ale w pl trudno dostepne i cena to 100zl, wiec przesada. Brac Noiseblockery pk2 czy corsairy z kolorowymi obreczami, nie pamietam oznaczen?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś tańszego, ale o dobrym ciśnieniu statycznym. Słabe wentylatory typu np. be quiet, które są super ciche, ale słabo dmuchają, nie za dobrze sprawdzają się na chłodnicy.

Dobra opcja to np. kopia gentle typhoona od ek, vardar. Chociaż tanie też nie są. No i wygląd raczej bez szaleństwa.

 

Tego typu testy są niezłe, nie pod chłodnice, ale widać oprócz tego jak cichy jest wentylator, jak jeszcze realnie obniża temperaturę w obudowie. Im lepiej, tym lepiej sprawdzi się na chłodnicy.

 

http://www.silentpcreview.com/Fan_Roundup_7

 

edit: w ogóle ta chłodnica co kupiłeś to 140 czy 120mm?>

 

Pod 140, bierze antec twocool super wentyle jak na cenę:

 

http://www.silentpcreview.com/article1346-page2.html

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nexxxos ut60 420 (3x140). Czytajac na internecie polecaja Corsair AF140/Noiseblockery PL2/Cougar Vortex (podobno najcichsze z calej 3 i to by mi pasowalo), wiec idzie zglupiec. Silentwingsy mam juz w obudowie i slabo to sie sprawuje.

 

Potrzebuje czegos cichego, bo wentyle bede mial pod biurkiem, wiec nie bedzie niczego co je choc troche wytlumi.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NoiseBlockery BlackSilent PK2 140mm i uwazam, ze to jest najlepszy stosunek do jakosci, a jakosc jest na najwyzszym poziomie i oferuja bardzo fajne dodatki.

Gdybym mial wybrac jakies bardziej pod wygląd to bym sie zastanawial nad Noctua NF-P14s redux albo NoiseBlocker eLoop (ale te sa tylko 120, aczkolwiek jest nadzieja http://umfrage.blacknoise.com/results/index.php?lang=en).

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem dzis wszystko skladac. Coraz bardziej mnie denerwuje moja obudowa - cm690, ale narazie musi byc.

 

Mam zagwozdke jak zamontowac pompke - ek d5 z rezem. Na sam dol zamocowac to raczej nie, bo blacha tam slaba i zaraz zacznie buczec... Macie jakies sugestie?

http://i.imgur.com/ciZGScch.jpg

Zlaczki na gpu zamienie jutro otworami.

 

Druga sprawa, zalozylem na testy waz na zlaczke i zbyt mocno zakrecilem. Da sie to jakos rozkrecic? Bo nie mam jak dokrecic zlaczki do bloku.

 

Najprawdopodobniej bedzie obieg pompka - chlodnica - gpu - cpu. Ale wszelkie sugestie mile widziane.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa na dół, albo z tyłu obudowy na zewnątrz.

Możesz dorzucić blache na dol, aby to usztywnic, ew dorobic dodatkowe mocowane ale to sie wiaze raczej z rozbebeszeniem obudowy do wiercenia.

 

Złączki da się rozkręcić, trzeba tylko dobrze złapać. Zawsze sie montuje zlaczke w blokach, a potem dokłada wąż, ale też nie za mocno, aby właśnie można było dostosować układ przed finalnym skręceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpialem turbinke i nawet nie zakreci, jedynie czerwona dioda od vga na plycie glownej sie swieci, wyciagnalem i wsadzilem na nowo, podlaczylem kable na nowo, bez efektu, pompka zasuwa jak szalona.

 

plyta staje na komunikacie a0 -> ide init

 

edit. rozebralem karte, wyczyscilem ile moglem ale nad to samo... nie mam pomyslu co to moze byc.

 

edit 2: teraz otrzymuje kod d6 - no console output device

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurz kompa i to dokładnie.

 

Dodatkowa sprawa czy nie przykreciles chlodzenia na CPU za mocno do plyty?

 

Poluzuj śruby ktorymi jest przykrecona plyta glowna do obudowy.

Sprawdz czy karta odpali w innym slocie PCI-E.

Posprawdzaj, czy nie masz wygietych pinów w slotach na karty i na ramy, czy nie wygiales pinow w sockecie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak mysle, ze do czyszczenia starej pasty uzylem jakiegos zmywacza do paznokci i po nim zostawal bialawy nalot. Kupie IPA to cala grafike i cpu nim rzeczyszcze. No w sumie blok na cpu dosc mocno skrecilem, wiec poluzuje i zobacze.

 

edit: Procesor ma proste nozki, nic nie zagiete itp. Ide kupic alkohol i przeplukac gpu. Pozniej sprawdze 2 slot.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana? Czy komp uwalony?

 

A propos past, to jeśli długo taka poleży w tubce to wytrąca się płyn wyglądający jak woda. Za każdym razem, przed pierwszym użyciem należy trochę wycisnąć testowo na papier/szmatkę aby pozbyć się tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa wyslana na serwis. Narazie wsadzony gtx750 i sam procesor zwodowany.

 

Chłodnica przymocowana do biurka jest na poniższych kątownikach:

uFKdQ9P.jpg

 

 

Widok pod biurkiem (zdjęcie robione jeszcze przed podłączeniem ostatniego wentylatora): 

N2eFOWp.jpg

Kabelki jeszcze nieogarnięte :D

 

No i wnętrze obudowy:

GvkJ11E.jpg

Wąż na dole jest wygięty bo nie mam jak go inaczej puścić. Po za tym jest tylko do spuszczania wody, więc nie powinien przeszkadzać. Na zdjęciu nie widać ale na górze są jeszcze 2x BeQuiet SilentWings 140mm

 

 

Temp na cpu w idle - w domu coś około 30*,

dx19Q6T.jpg

 

edit:

Po ok. 20min OCCT:

tYZbeNN.jpg

 

Wentyli raczej nie bede ustawial na High speed, bo sa dosc glosne - caly wydatek mijalby sie z celem... Po za tym zastanawiam sie, czy w takie upaly 3x140 da rade pod obciazeniem z gtx970 i 2600k :/

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 0,5mm i byly za cienkie, a ten z tego smiesznego radiatorka zaczynal sie rwac - za bardzo sie z nim zintegrowal :) Druga sprawa nie mam pasty termoprzewodzacej a nie wiem czy chce dawac druga szanse mx2. PRzed nia mialem IC Diamond 7 - cholernie ciezka byla w nalozeniu i po pol roku wysychala.  Moze wroce do starej sprawdzonej AS5. Latwa w aplikacji, czyszczeniu i nigdy nie mialem akcj ijak z MX2, ze leciala sama woda z tubki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w końcu wszystko w pełni złożone. Przez najbliższe 2 dni będę sprawdzał czy nic nie cieknie i testował jak to wszystko się sprawuje ;) Na tygonie osiadł jakiś dziwny nalot, białawy... Poniżej element, który padł...

 

6YWb4QO.jpg

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...