Skocz do zawartości
Włodi

Przesiadka z GTX 760 na GTX 960 opłacalna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, opłaca zamieniać te karty, zakładając że praktycznie nic nie musiał bym do 960 dopłacać ?

 

Skąd bierze się w tej karcie tak wąska szyna pamięci, i co za tym idzie niższa jej przepustowość przy względnie lepszych osiągach względem 760 ?

 

Na marginesie, przy zakupie od niektórych producentów można dostać wieśka 3 za darmo (tj. taniej niż byśmy chcieli kupić w sklepie), co jest jednym z argumentów za.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/228587-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit.html<--- To rozumiem jest referent ? Będzie jakaś różnica między Asus 760OC, a tym modelem ?

 

Czy lepiej dołożyć te, powiedzmy 50zł i kupić wersję OC -- > http://www.x-kom.pl/p/228587-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx960-2048mb-128bit.html

 

A może poczekać, uzbierać trochę kasy i wziąć wersję 4GB  za ~1000zł ? Do niektórych gier by się przydało, np. do Watch Dogs, czy GTA V.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W takim razie wezmę wersję 4GB, może tego najtańszego Gigabyte.

 

Napiszcie mi, dlaczego ta karta ma zawężoną szynę względem 760 i czy wpływa to jakoś na praktykę, niektóre gry gorzej chodzą albo coś ? Czytam dużo negatywnych reakcji na ten model, że jest poobcinana itp, ale nie wiem czy powinienem się tym przejmować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy takim sprzęcie aż kłuje w oczy, że procek niepodkręcony ;)

Czekam z tą przyjemnością na gorsze czasy ;)

 

A tak serio na samą myśl o zabawie z tym robi mi się nie dobrze :D Jakoś nie jestem fanem OC, zwłaszcza wówczas, gdy procesor jeszcze dobrze sobie radzi z większością zadań i nie odczuwam  dyskomfortu. Komputer oczywiście jest gotowy, otrzymał spadek po poprzednim OC Quada Q9550 w postaci SilentiumPC Fortis, które się marnuje. Ale tak jak pisałem, czas na OC na pewno nadejdzie :D. Na razie przynajmniej mogę delektować się ciszą, po zakupie GTX 960 jeszcze większą za sprawą pół pasywnego chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...