Skocz do zawartości
sebbo98

W3 desk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć i czołem smile.png


Więc od początku, zacząłem przygodę z LC w listopadzie roku 2013. Wtedy zakupiłem pierwszą część i powoli zbierałem wszystko do kupy, jednak pod koniec układanki koncepcja uległa zmianie i wszystkiego się pozbyłem. Jednak ten krótki romans utwierdził mnie, że jest to zabawa, w której chcę uczestniczyć. Piękna i droga zabawa. 

Zastanawiam się jeszcze nad tematyką i dobrą nazwą do projektu, czekam na jakieś propozycje  coolio.gif 

Do rzeczy, w planach jest wykonanie biurka mieszczącego całego pcta, ot cała filozofia. Blat z drewna sosnowego (miał być dąb, ale koszty... ech) ma wymiary 170x80x4, nóżki wykonane z profili 3cm i 4cm podstawa pod blat. Mam zamiar wyciąć prostokąt, wpuścić w niego szkło, pod którym widoczna będzie płyta główna, rez oraz pompka. Poza "obudową" będzie to dalej biurko, potrzebne między innymi do nauki, dlatego nie będzie to 3/4 przeźroczysty build jak w licznych buildach dostępnych w sieci. 


Specyfikacja LC: 
Blok CPU: EK supreme ltx nickiel-plexi
Blok GPU: Aguacomputer Kryographics Hawaii Radeon R9 290x nickiel-plexi

Blok MOBO: Ek fullcover GA P67A (UD7)

Chłodnica: Hardwarelabs SR1 560
Pompka: Swiftech MCP655 D5
Rez: Perełka, dzieło od Skeepera 
Złączki: To samo co wyżej

 

Podzespoły komputerowe:
CPU i3 2100
GPU brak 
MOBO Gigabyte z68x ud7 b3
RAM Crucial Balistix 2x4gb 1600
HDD 1gb WD Blue
SSD Crucial m550 128gb
PSU Corsair RM 750

Ktoś zapyta po co chłodzenie wodne do takie komputera? Będzie to dobra podstawa na przyszły sprzęt  menda.gif Poza tym marzenia są po to, aby je spełniać. Niestety przed wakacjami żaden upgrade nie nastąpi. 

Dzisiaj wykonałem, a raczej pomagałem (lub jak kto woli przeszkadzałem) Tacie przy sporządzaniu stelażu. 

BHHZ07S.jpg

 

Wstępne przymiarki i rozłożenie elementów. Nie jestem pewien położenia chłodnicy, jutro będę nad tym rozmyślał.

 

CoRk7Yq.jpg

 

Wczoraj zakupiłem klejonkę sosnową na półkę i przegrody o wymiarach 240x30x2 więc trzeba było:
Pociąć

 

 

XVmulq4.jpg

 

 

Wyheblować (zewnętrzne strony były półokrągłe, potrzebny był kąt prosty)

 

 

RlWqLLG.jpg

 

 

Oraz skleić, pierwszy klocek będzie pod rezerwuar, tak, aby był pod kątem 45 stopni, drugi to już właściwa półka smile.png

 

 

Sp2aXrT.jpgNbjLpZO.jpg

 

 

 Wieczorem czekając aż klej wyschnie zabrałem się za blok na cpu, a dokładniej jego matowość, która nie przypadła mi do gustu tongue.png Przy zdejmowaniu logo EK miałem obawy czy nie wygnie/połamie się, jednak wszystko obyło się bez problemów, był jedynie przyklejony na taśmę dwustronną. Mały minus leci jednak do Nich za zastosowanie niestandardowych łbów imbusów, musiałem je rozwiercić kwasny.gif Trochę gimnastyki było ze szlifowaniem w środku ze względu na nierówności, ale i z tym można sobie poradzić. 
Szlifowałem najpierw papierem 1500, potem 2500 (tutaj niepotrzebnie, różnicy nie zauważyłem) kolejno przed i po szlifie: Wieczorem czekając aż klej wyschnie zabrałem się za blok na cpu, a dokładniej jego matowość, która nie przypadła mi do gustu tongue.png Przy zdejmowaniu logo EK miałem obawy czy nie wygnie/połamie się, jednak wszystko obyło się bez problemów, był jedynie przyklejony na taśmę dwustronną. Mały minus leci jednak do Nich za zastosowanie niestandardowych łbów imbusów, musiałem je rozwiercić kwasny.gif Trochę gimnastyki było ze szlifowaniem w środku ze względu na nierówności, ale i z tym można sobie poradzić. 

Szlifowałem najpierw papierem 1500, potem 2500 (tutaj niepotrzebnie, różnicy nie zauważyłem) kolejno przed i po szlifie:

 

 

 

7yPGqld.jpgbsxdZTO.jpg

 

 

Udało się prawie w całości wykonać skrzynkę, zabrakło z 20cm.. Może dostanę u stolarza kawałek deski biggrin1.gif Kilka ładniejszych fotek:

 

 

12N6ikt.jpg

 

2TCthoo.jpg

 

6rDcw3f.jpg

 

Jak widać klocek do poprawki  wariat.gif

XtmcABc.jpg

A tego maluszka zamontuję na którejś ze ścian. Potrzebny będzie adapter pod msata.

F4MdBOl.jpg

 

 

 

Kojarzy ktoś może, był taki mod, nie pamiętam nazwy.. Zielono-czarny ze sztywnymi kablami zasilającymi, ma ktoś pomysł gdzie to nabyć? (sam kabel/przewód)

 

Zapraszam do komentowania :)

Edytowane przez Klaus
Czyszczenie koloru czcionki.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.05.2015

Myślałem, że będzie więcej wolnego czasu, wybaczcie tak długą przerwę :D

 

Ogólny postęp prac na tę chwilę (proszę nie oceniać bałaganu z tyłu, ale masa roboty w garażu+3 chłopów to ciężki przypadek):

 

StEdASq.jpg

 

Przymocowana chłodnica i, uwaga, blat na zawiasach   B-)   Wyszło z lekkim przekosem przez co pod koniec ruchu czuć lekki opór, jednak po głębszej analizie stwierdziłem, że nawet dobrze, nie będzie trzeba nigdzie opierać ani trzymać podczas grzebania. Więcej w spoilerze: 


tTbuT2O.jpg

 

Frez na szkło, jest już zamówione 5mm klejone.

Qpg4Ad4.jpg

 

6opPOaM.jpg

 

Wycięty otwór na zasilacz po prawej stronie, z lewej na porty płyty głównej oraz wykonana ramka pod ledy RGB, nada to smaczku dla oświetlenia. Planuję dać jeszcze wąski pasek pod rezerwuarem kolorowy, a całość rozjaśnić paskami pod blatem białych ledów. Widać również wycięte otwory na przewody zasilające ;)

 

StiyICW.jpg

 

5TzTCLZ.jpg

 


 

 Ogólnie nie polecam robić takich rzeczy mając do dyspozycji tylko amatorski sprzęt.. Dobrze, że nie widzicie wszystkich niedociągnięć. Zachęcam do pytań, sugestii  :]

Edytowane przez sebbo98
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo nie wiem czy nie szybciej byłoby zamówić blat (ew. lakierowanie, okleina we własnym zakresie), a resztę dopasować z jakiś tanich biurek

ponadto buda z drewna w przypadku jakiegoś zwarcia może być średnio  :wink2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma być szybciej, ale tak, abym był zadowolony  :grin: 
Dlaczego drewno miałoby być pod tym względem złe? Ewentualne zwarcie nie przeskoczy dalej, bo drewno nie przewodzi prądu, a spalić też się nie powinno, w końcu od czegoś jest ten markowy zasilacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drewno jest bardzo dobrym izolatorem

Musisz pomimo WC zapewnić chociaż minimalny obieg powietrza w skrzynce (nie widzę otworów, ani nie doczytałem o tym) bo inaczej latem zrobisz piekarnik.

Mimo wszystko duży plus, bo drewno wygląda pięknie.

Jak je wykończysz?

Mam nadziej że nie żaden lakier na połysk:)

Ciemny olej do drewna i byłoby pięknie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce gdzie siedzi mobo będzie wentylator na ścianie ponad płytą oraz z prawej, między rezerwuarem i pompką. Może trzeci dodam pod płytą, większa ilość chyba mija się z celem. Natomiast w miejscu zasilacza i dysków ruch powietrza będzie zapewniony dzięki wentylatorowi na wspólnej ścianie. Wyfrezuję wywietrzniki i powinno być ok.

Kolor, ze względu na meble w pokoju, to olcha, pewnie półmat. Wydaje mi się, że kiepsko komponowałoby się ciemny kolor z resztą, szczególnie, że biurko będzie ustawione z drugim na kształt litery L więc barwa odgrywa sporą rolę. :)

Edytowane przez Klaus
Używaj domyślnej czcionki (kolor rozmiar)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.05.2015


 

Nic wielkiego nie zdziałałem przez ten weekend. Wciąż czekam aż szklarz wykona swoją robotę, dopóki nie dostanę szkła nie mogę pomalować blatu i całej reszty. Dokończyłem kwestię ledów, fotki w spoilerze. ;) 


Zdjęcie z ledami na 12v oraz lekko zmniejszonym napięciem. 

LoUp8vd.jpg

 

m5nPqBv.jpg

 

Pomimo użycia mlecznej pleksy, za radą Skeepera, nie udało mi się dostatecznie rozproszyć światła :(

z4rXkrq.jpg

 

c4Uhqgj.jpg

 

f4ApFIm.jpg

 


 

Potrzebuję pomocy, jak zrobić ładne zdjęcie? :D

Jeśli czas pozwoli to być może jeszcze dziś dam radę wyfrezować wentylację pod hdd. Prawdopodobnie wpuszczę wentylator 120mm BQ Pure Wings aby był na równi z deską. Będzie on wtłaczał powietrze do środka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła paczka z bit-techu więc i za przedłużki mogłem się zabrać. Problem kabli rozwiązany, próbka wersji roboczej poniżej   :cool:   finalnie drut będzie prosty i wygięty pod odpowiednim kątem, a nie tylko do przymiarek:


upvzgSx.jpg


 

Dostałem również zgodę na zmianę złączek :D Myślę nad rurkami 16/12, ale ciężko z $$ więc zanim zwoduje zestaw miną ze 2 miesiące :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. 

 

NFZ to jakaś kpina i przez nich musiałem równiutki tydzień dłużej siedzieć w szpitalu, chociaż nie ukrywam, że później dałem się ponieść efektowi wakacji. ;) (lenistwo) 

 

No więc tak, biurko zostało pobejcowane (olcha, podobno) i pomalowane lakierem półmat. Zdjęć póki co nie będzie ładnych, ponieważ raz, pogoda nie rozpieszcza, dwa kolano nie pozwala na latanie po schodach w tę i z powrotem zbyt często. Efekt malowania poniżej:


vTlsunK.jpg

Z szybą na miejscu

W0CZIU1.jpg

 


 

Stelaż niestety nie jest malowany proszkowo, chociaż bardzo bym tego chciał, ale wiadomo, $$. 

 

Jak wcześniej mówiłem, wpadły również złączki do rurek akrylowych 16/12 od EK

qPn8vSv.jpg

Barrow to to nie jest, ale ujdzie :D

 

Temat, do którego podchodziłem jak pies do jeża to oplatanie kabli.. Na początku EPS, bo jest najkrótszy :D Fotki z prac:


Z braku  zaciskarki do pinów trzeba było zlutować

PUGe5vm.jpg

Po włożeniu do wtyczki wszystkich ośmiu pinów odciąć jak najbliżej plastiku i dać trochę cyny na końcówki 

uhcf2sQ.jpg

Lutowanie w "paski" 

xPGiy05.jpg

I efekt końcowy :D Na górę (w miejsca lutów) pójdzie hips 3mm, który ładnie wszystko zasłoni. Teraz wystarczy wygiąć i gotowe :)

AU0xifN.jpg

 


Top do D5 i oplecone kabelki (znacznie łatwiejsze..) 

IKrq3Di.jpg

 

 

Oko Mistrza (Skeepera) od razu wypatrzyło defekt w rezerwuarze dlatego odesłałem go na RMA :D po wymianie korka, który wziął się i pękł w podróży dostałem nowy, z kilkoma bonusami, prętem do podświetlenia oraz rurka coby bąbelki się nie tworzyły. Dodatkowo korzystając z okazji nabyłem fillport, przeznaczenie ich poznacie wkrótce.. ;)


nVowb47.jpg

 

kC6Wu8V.jpg

 


 


Mini update

 

Odkopałem zdjęcia sprzed malowania, zaraz po wycięciu dodatkowych otworów wentylacyjnych. Dodatkowo wpuścilem głębiej wentylator na ściance między mobo, a zasilaczem. 

 


Prostokat będzie zasłonięty meshem z filtrem

uSboLiH.jpg

Jak na frez z ręki jestem całkiem zadowolony :D 

4pv1km3.jpg

6LuFz2O.jpg

03IH7nA.jpg


 

Fillporty trafiły we właściwe miejsce, zostały użyte po to, abymm nie musiał ciągnąć rurek daleko do chłodnicy-to byłoby zdecydowanie trudne zadanie :P 


U7JZhqW.jpg

wb52slT.jpg

Dzielnie wspiera mnie leciwa jednak wciąż sprawna GT240  od Gigabyte :) 

5qgmjLz.jpg

 


Edytowane przez sebbo98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

W końcu udało mi się zabrać za całość i złożyć układ. Gięcie rurek nie jest takie straszne, wprawdzie jest kilka błędów, ale póki co nie ruszam tego-przy następnej zmianie układu zostanie poprawione gięcie pompa-blok mobo ( a właściwie poprowadzone z pompki do karty), fillporty wpuszczę na równi z deską. Fotka po skończeniu:

8NF93IG.jpg


 

Jednak okazało się, że znowu korek pęknięty :( Mam chyba jakiegoś mega pecha do tego.. Z przyczyn technicznych wymiana korków nastąpi nie prędzej niż koniec wakacji, ech. Zamiast Reza poprowadziłem wąż, na razie musi wystarczyć :D Cały efekt aurory 2 zanikł po tym jak przez wyjazd trójnik z tyłu (zdjęcia dodam jutro, zapomniałem zrobić) był odwrócony w dół, a od czasu do czasu ktoś z komputera korzystał. Aktualnie wygląda to tak


pg7CfZp.jpg

IyRRyjG.jpg

MjiE1V2.jpg

G9VwgE7.jpg

Agpi01o.jpg

1XMMiQ1.jpg

 


Miałem zabrać biurko na mała sesję, ale nie ma sensu targać wszystkiego na dwór gdy brakuje tylu elementów. 

Po małym remoncie pokoju stanowisko wygląda tak: 


(sajgon pod biurkiem ogarnę.. kiedyś :biggrin:  )

VDd6fQx.jpg


Edytowane przez sebbo98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy całkiem przyjemny.

Nie uderzasz kolanami o "obudowę"?

Ja jak siedzę przy standardowym biurku to mam około 7cm luzu między kolanem a spodem blatu gdy np noge oprę o stopkę fotela biurowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :) 

Mam 187cm i nie przeszkadza mi to. Często siedzę z wyciągniętymi nogami, a jeśli mam je pod kątem prostym to ledwo muskam skrzynkę. Na siłę można byłoby zmniejszyć wysokość o te 3-4cm, ale czy jest sens? Jeśli będzie mnie mocno denerwować to po prostu usiądę obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] wykonanie pierwsza klasa...

 

Tutaj się nie zgodzę, jest naprawdę masa rzeczy, które należałoby poprawić, ale nie będę od nowa całej skrzyneczki dłubał. Niestety, jestem dość porywczy i jak mam coś zrobić to robię to jak najszybciej, co daje efekt nie do końca przemyślanych decyzji. Mam to szczęście, że ja robię fotki i decyduję co mogę pokazać, a co nie ;)

 

Zdjęcie tyłu, widać ile "perły" oddzieliło się z aurory. Inna kwestia, że D5 na pierwszym biegu nie jest wstanie wyrwać lezących drobinek z połączenia chłodnica ->pompka (jak są w ruchu to nie ma problemu), a nie pomyślałem o regulacji przy montażu pompy :/ przy następnych zmianach wymierzę i wywiercę otwór na regulacje prędkości. 
 

Q4FucSt.jpg
Włos wszędobylskiego kota...
pxenwpA.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini update. 
Kupiłem kartę referenta r9 290x, ale sprzedawca się machnął z gwarancją i jest krótsza o rok :( teraz muszę wywalczyć zwrot. 
HB7cRbX.jpg
 
Uparłem się na amd, bo tańszy, ale ostatnio z ciekawości spojrzałem na ceny używanych gtx 780 i nie ma tragedii! Kusi mnie nvidia, ale przez politykę sztucznego osłabiania starszych kart czuję lekki niesmak. 
 
Także końca jeszcze nie ma, ale Skeeper wykonał korki (kolejny już raz..) za co serdecznie mu dziękuję, więc jest jakaś motywacja do poprawy kilku elementów:
-regulacja pompy,
-zajęcie się osadzającymi cząsteczkami perły,
-skończenie oplatania (już nie będę czekał na kartę) 
 
Dodatkowo na froncie w kawałek deski wpuszczę kontroler Lamptron FC5 v2 i przyciski power/reset.
 
Ktoś tu jeszcze zagląda? :) 
 
Zacznę od chłodnicy, pewnie wielu estetom przeszkadzał jej kolor. Pomalowałem ją na czarny mat i prezentuje się lepiej. Chociaż brakuje lat świetlnych do oryginalnego malowania. Od czegoś trzeba zacząć:
 
c6hXNmx.jpg
Niby wszystko ładnie, ale tak naprawdę było to moje pierwsze malowanie przy pomocy sprężarki i pistoletu więc wyszło jak wyszło.. 
 
AX3TeJl.jpg
Zacieki również dają się we znaki 
 
fCb2p7V.jpg
Przy okazji widać czujnik temperatury. Podepnę go pod Lamptrona FC5, ale o tym już niedługo
 
Wszyscy mają Małych Pomocników, mam i ja! :)
RKv9GfL.jpg
 
Z założenia miał być układ bez adapterów kątowych-tylko proste złączki. Niestety trudno było mi połączyć rez z pompką więc w ruch poszły adaptery 90* 
KnEzFrY.jpg
 
Mocowanie dysku SSD na jednej ze ścianek (taśma dwustronna do adaptera)
u0VhPde.jpg
 
Teraz niewielka porcja fotek. Jakość powala w sposób negatywny :( Obecnie po rozmowie z Malikiem zbieram na lepszy osprzęt także kiedyś wstawię coś ładniejszego.. ;) 
 
Z1ePFt7.jpg
3iCAn79.jpg
xlfweMM.jpg

 

Edytowane przez sebbo98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kilka fotek. Na początek "front panel". Docelowo będzie wpuszczony przycisk power i, jeśli da radę, czujnik do sterownika ledów milimetr pod powierzchnią drewnem. Jeśli sygnał będzie za słaby ukryję go gdzieś przy stelaży, żeby zlał się z otoczeniem :) 

5lX7Gda.jpg

 

Jak widać do poprawki. Raz, że nierówno, dwa nie ten kolor. Były mieszane dwa kolory bejcy i nie pamiętam jakie oraz w jakich proporcjach :/ Po pierwszej warstwie wydawało się ok.. 

AqOFofZ.jpg

 

Jako tako aurorę widać przy zdjęciach z fleszem. 

21gWMN4.jpg

 

TQFP5IL.jpg

 

aGE7HT1.jpg

 

Oraz Xonar DX, który lezy i czeka na wtyczkę.

qUyjPrD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( :( 

Kolejny raz wygląda stanowisko w ten sposób: 

SmVbTUx.jpg


 

Albo płyta albo zasilacz (niestety to pierwsze chyba). Na początku uruchamiał się na chwilkę po czym resetował, nawet na wyświetlaczu nie zdążył pojawić się błąd. Wyjąłem baterię na noc i trochę lepiej było, doszło do błędu E4, małymi kroczkami do sprawnego systemu :D Coś mogę jeszcze sprawdzić? Na drugim zasilaczu to samo, drugiego ramu czy cepa niestety nie mam.

 

Odłożyłem parę groszy na nowy obiektyw do aparatu, ale chodzi za mną zmiana platformy na Haswella alby Skylake. Zaniosę do jakiegoś serwisu, niech sprawdzą co jest nie tak i może po sprzedaży aktualnych gratów jakiś upgrade będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 :[

Mobo okazało się do wymiany, wpadł Asus Z77a-V. Kolejne zmiany to blok na kartę, fullcover od EK. Ubolewam nad topem (brak pleksi), ale za tę cenę żal było nie brać. Wymieniłem również stary blok cpu Ek Supreme ltx na Ek Supremacy CSQ (zbiło flow, ale parę stopni w dół). No i w końcu na chłodnice trafiły Eloopy, póki co zamontowane na sztukę, bo zamówione śruby jeszcze nie przyszły (oryginalne od HWlabs były trochę za krótkie)

To tyle jeśli chodzi o te lepsze wiadomości :D Miałem poczekać ze wstawieniem zdjęć na wszystkie detale między innymi łądniejsze korki i poprawione połączenie gpu-pompka, ale chyba nie jest mi dane tego skończyć. Dzisiaj pojechałem do sklepu i wyłączyłem komputer, przychodzę i "zonk". Wygląda na to, że znowu płyta padła, podpiąłem drugi zasilacz i nic. Może znak, że definitywnie trzeba przerzucić się na nowszy model? :)

Sam nie wiem, skarbonka bez dna.. Ciężko to pogodzić z kieszonkowym.

Kilka fotek z montażu i zaraz po zalaniu.
xwPbKMl.jpg

ea0uBuJ.jpg

7DKw8ze.jpg

HrMhRjy.jpg

TJi25zm.jpg

XaUZYDG.jpg

D8Mp0qv.jpg

nk1pWGU.jpg

4uMxpH0.jpg

ohoDUJp.jpg
 

Edytowane przez sebbo98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...