Skocz do zawartości
daevi

Głośniki 5.1 pod filmy i muzykę do PC - Pomoc - 350 - 650 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam glosników ! Pare lat temu moj sasiad kupil bo mu polecilem Geniusy 5.1 SW-HF5.1 6000 . Głośniki bardzo fajnie grają, najwieksza wada to chyba to że nie zapamietuja ustawien po oddcięciu od prądu.

Z tego co sie orientowalem tak naprawde nie powychodzily zadne nowe konkretne modele od tamtego czasu i teraz pytanie:

 

Co polecicie na dzien dzisiejszy mają być to głośniki głównie do muzyki oraz filmów. Ostatecznie mogą być głównie do muzyki bo i tak nie mam miejsca zeby zrobic mini kino z dobrze rozstawionym naglosnieniem 5.1 więc 2.1 też wchodzą w gre.

 

Głośność nie jest dla mnie wyznacznikiem, zalezy mi przedewszystkim na jakości dzwięku i basu, decybele pozostawiam na drugim miejscu.

 

 

Proszę o pomoc osoby zorientowane na rynku audio, będe mega wdzięczny.

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada Bas przy tych glosnikach.

 

Posiadam spory balkon na którym spedzam duzo czasu w cieple dni. Jak solo beda sie sprawowaly przy takiej sytuacji ze graja w pokoju a ja sobie griluje na balkonie obok do którego prowadzą drzwi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli jesteś nastawiony na muzykę to w grę wchodzą zestawy stereo - Edifier R1600TIII/R1700BT lub R2600

Jeśli jednak bardziej filmy, gry a muzyka przy okazji to zestawy 2.1 - Edifier C2XD lub C3X

 

Przede wszystkim jeśli chodzi o Solo6C/7C musisz mieć sporo miejsca na ich rozstawienie, mają bass reflex z tyłu więc muszą być od ściany odsunięte o minimum 30cm, inaczej nie będą fajnie grały.

 

Prywatnie posiadam R2600 - zrobiłem już na nich niejedną imprezę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Edifier R2600

 

zerknij na pomiary:

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-duel-feb-2013.shtml

 

Dla porównania Solo 7 mają płytszy bas (!) i nierówne pasmo, z podbiciem na skrajach:

 

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-duel-june-2013.shtml

 

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-duel-apr-2014.shtml

 


Prywatnie posiadam R2600 - zrobiłem już na nich niejedną imprezę ;)

 

To są świetne kolumny, ale szkoda ich na imprezy ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...