Skocz do zawartości
thomas4

Upgrade komputera - 1200zł - Wiedźmin 3 - MINIMALNE wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

temat zapewnie już każdemu obrzydły i irytujący, ale cóż, decyzję podjąłem w ostatnim momencie. Szkoda mi było pieniędzy na kupno zupełnie nowego komputera, ale teraz postanowiłem, że nie muszę grać na high i full hd.

 

Czego chcę?

Upgrade komputera, aby Wiedźmin odpalił się bezproblemowo w 1280x1024 na low, jeśli będzie medium to będę zachwycony. Nie będę zaskoczony, jeśli podana ilość gotówki nie wystarczy na upgrade - trudno. 

 

Ile mam do wydania: ~1200zł

 

Co mam:

- zasilacz z czarnej listy - do wymiany

- karta gts 450 - do wymiany

- procesor Phenom II x4 Black Edition 955 - powinien zostać, spełnia minimalne wymagania, chociaż nie wiem, jak wyjdzie w praniu - ważne, żeby działał

- 4gb ram - dobiję do 8gb

- płyta: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3511#ov- i tutaj chyba najważniejsze, bo jeśli płyta do wymiany, to raczej nie starczy pieniędzy

 

Nie znam się na sprzęcie, ale proszę o radę, przede wszystkim chodzi o kartę, aby w miarę współpracowała z tym dość starym procesorem, i jednocześnie dała radę grze. Za kilka miesięcy, może rok będę miał kasę na jakiś grubszy upgrade

 

Z tą konfiguracją spokojnie daję radę grać w zmodowanego Skyrim na high w 25-40fps (otwarte przestrzenie/zamknięte), farcry3 25-30 fps na high (z tego co pamiętam).

 

Dodam jeszcze raz, nie oczekuję potwora, ale jakiś sprzęcik, byle uciągnął Wiedźmina i był jak najbardziej efektywny w tej kwocie

 

(A, no i wiadomo, że gra jeszcze nie wyszła, więc szczegóły co do działania sprzętu będą wiadome dopiero za jakiś czas)

Edytowane przez thomas4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko niby w3 ma lepiej chodzić na nvidii

tak parametry

trochę cienka ta płyta bo można by mocno podkrecić procka a tak tylko trochę się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to nvdia, to nawet dobrze, bo zaprzyjaźniony już jestem.

Jak kupię kartę za 600, zasilacz za 160, ram za powiedzmy 200, to zostanie jeszcze te 250zł, ale to trochę cienko

procka kiedyś próbowałem kręcić, ale nie za wiele się dało bo chłodzenie nie wyrabiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale piszę w celach informacyjnych: na konfiguracji podanej wyżej (tej starej, bez wymieniania czegokolwiek) w3 sobie spokojnie hula na 25 fps na low. Modernizacji i tak dokonam, ale byłem mocno zdziwiony gdy zobaczyłem, że nie dość, iż działa, to można jeszcze od biedy grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam pojęcia skąd oni biorą minimalne wymagania, ale na moim poczciwym DC E6600 z Radkiem 6850 i 4GB RAM'u chodzi spokojnie na średnich. Nie wiem ile osiagam fps'ów ale gra się przyjemnie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...