Skocz do zawartości
qhash

GPU 4GB pamięci oraz przynajmniej dwa DP, najlepiej ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje taniego układu graficznego z 4GB pamięci, najlepiej od ATI, ale od biedy może być nvidia. Musi mieć dwa wyjścia DP albo ewentualnie 2 wyjścia DVI (gorsza opcja). Jeszcze przed chwilą miałem pakować do tego kompa GTX960, ale ilość pamięci do aplikacji musi być 4GB. Kolejne priorytety to:

-jakość ( czyt. niezawodność) oraz długa gwarancja

-cena

-dodatkowe wyjścia np. konfiguracja 3 x DP, DVI, HDMI jaką miał 960 była idealna

-cisza

-pobór prądu

 

czy ktoś może coś poradzić?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960 masz też w wersji 4GB np. Gigabyte GTX960 4GB WF3X za 1031 zł czy wersja z chłodzeniem WF2X ( 2 wentylatory zamiast 3 oraz krótsza karta ) za 963 zł w morele.net

 

Od Ati to tylko R9 290/290X w cenie 1 250+ zł , większa wydajność niż GTX960 choć nie koniecznie w tym co robisz , do tego zauważalnie większy pobór mocy .

 

Chyba że wydajność karty to daleki plan a liczy się ilość VRAM to można poszukać padak w rodzaju GT740 / R7 240 np. taki MSI czy ASUS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uh, sorry chłopaki. Dzięki za odpowiedzi ale właśnie jakiejś takiej "padaki" szukam. Cena nie może przekroczyć 500-600 zł. To nie ma być karta do grania. Ma być 4GB vRAM, karta ma przyjąć ponad 130 strumieni RSTP w fullHD na 4 monitorach. Stąd wymaganie na dual DP. Niestety w tej cenie nie znajdę nic takiego. Chyba pozostaje GTX960, tylko że w wersji 4GB jest cena mocno wysoka.


edit:

o ten WF2X jest w niezłej cenie 960 z 4gb

edit2:

mam jeszcze pytanie odnośnie pracy wielomonitorowej. Sstatni taki setup robiłem na dwóch radeonach 5450 bodajże, do każdego były podpięte 2 monitory i zrobiliśmy rozszerzony pulpit 4 x fullHD. Zawsze wydawało mi się, że pod tym względem AMD lepiej funkcjonowało od nV. Czy obecnie te nowe karty nV nie sprawiają żadnych problemów w takiej konfiguracji?

edit3:

jakie najlepsze PSU do takiego 960GTX i core i7 4770 ? nic wiecej nie będzie nigdy w tym kompie, ma być stabilnie, niezawodnie i w miarę tanio. Moc 450W starczy? jakiś antec VP-450? CX500 ? to podziała 2-3 lata 24/7? i jak potem padnie to nie popali reszty kompa?

edit4:

orientuje się ktoś czy można odsprzedać kopię Wiedźmina 3 dodawanego gratis do takiej karty?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...