Skocz do zawartości
Marcines

Komputer nie uruchamia się, błąd w biosie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
ostatnio złożyłem sobie nowy komputer. Części do niego pomogło mi dobrać to forum:)
Niestety nadal nie udało mi się postawić na nim systemu. Samo złożenie do kupy wszystkich części nie sprawiło mi większego problemu. Przy pierwszym uruchomieniu powitał mnie bios i mogłem rozpocząć instalację systemu.
Postanowiłem spróbować się z instalacją Gentoo. Po ciężkiej walce z ustawianiem kernela udało mi się postawić sstem z wykorzystaniem UEFI. Ale nie byłem do końca zadowolonego z uzyskanego efektu, więc postanowiłem instalacje przeprowadzić od nowa.
Odpaliłem LiveCD z pendrive i sformatowałem dysk. Chciałem zresetować komputer, ale po wyłączeniu, nie chce się już uruchomić, nawet nie mogę dostać się do bios'a. Cyklicznie się restartuje. Jego zachowanie nagrałem i umieściłem na yt. Moim zdaniem wygląda jakby komputer raz uruchamiał się z UEFI, a raz z BIOS'a. Próbowałem już wielu rzeczy:

- zwarcie CMOS

- odłączanie przyciski Power

- wyciąganie baterii (na ok 16h)

- przywrócenie na dysku bootx64.efi

- pomierzyłem napięcia na zasilaczu

Kończą mi się już pomysły. Zastanawiam się czy dalsze próby mają sens i czy nie nieponowieniem od razu reklamować. A jeżeli reklamować to którą część? Mi się wydaję, że z płytą główną jest coś nie tak, ponieważ nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych.

 

Mój zestaw:

procesor: i5-4460
płyta główna: Gigabyte GA-B85N Phoenix
dysk: Caviar Green (WD10EZRX)
RAM: Savage 8GB (HX316C9SR/8)
obudowa/zasilacz: Chieftec FI-01W-U3 250W Slim MiniTower

 

bardzo proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES

Odpaliłem samą płytę z procesorem, ram'em i zasilaczem. Komputer nadal zachowuję się tak samo :(

 

@TSRules

Słyszałem, że nie które firmy robią tak celowo, ale żeby w produktach Gigabyte'a, takie rzeczy?

Edytowane przez Marcines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładam, że odłączyłeś drukarki, pady itp - masz tylko klawiaturę i mysz.

 

Możesz jeszcze poprzekładać RAM między slotami, jeśli masz więcej niż jedną kość.

Możesz jeszcze podłączyć tylko klawiaturę i podczas startu trzymać przycisk Ins(0 - na numerycznej). Powinno zresetować ustawienia.

 

Jeśli cały panel przedni odpięty, zrobisz to powyżej, masz tylko płytę, procek, zasilacz, ram i komp tak samo robi, to słabo. Jeśli reset zworką nie pomaga, to zostaje chyba odesłanie płyty na gwarancję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

Dzięki nim, wiem, że niczego istotnego nie pominąłem, więc już zapakowałem płytę i jutro ją oddaję na gwarancję.

 

Tak po kilkunastu próbach podłączania, zauważyłem, że na płycie głównej diody się zapalają, które wcześniej wyłączyłem. Sądzę, że reset bios'a się wykonał, ale z jakiś przyczyn nie potrafił się podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...