Skocz do zawartości
qhash

gamingowy zestaw, ultra oszczędny w idle, mITX

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje karty, która w IDLE będzie pobierała jak najmniej prądu. Do tego:

- w miarę wydajna w FullHD- żeby działało wszystko na high

- cicha

- w miarę mała, tj. nie z tych największych potworów, ma się zmieścić do obudowy pod miniITX płytę.

 

edit:

chyba, że już dopracowali i jest coś takiego, że przełącza grafikę zintegrowaną w CPU Intelu i GPU wtedy kiedy potrzeba, ale to chyba tak dobrze nie ma z tego co czytałem.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. gry ?

 

 

w zasadzie da się, jak monitor podlaczysz do integry a karta graf. będzie działała tylko jako akcelerator.

nowe karty wyłączają się całkowicie, gdy nie maja nic do roboty, gorzej że nie zawsze chce im się wstawać gdy są potrzebne ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 970OC pewnie zjada tego 960 na śniadanie, co ?

myślałem o http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-970-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-zt-90101-10p-665620/

jakoś to chłodzenie wygląda na bardziej ciche... chociaż w sumie chyba zrobię wodę na GPU, więc pewnie będę szukać czegoś tańszego.... zastanawiam się czy 970 jest potrzebne... gry to wiedzmin jak wyjdzie, GTA V, cywilizacje, postrzelam też pewnie w BF czy Crysisa... crusader kings II, EU (w 2 ostatnich 970 musi być ;) ale jakoś przeżyję), wychodzi coś nowego w najbliższym czasie dobrego, naprawdę zacnego? bo jak nie, to może odłożę składanie tak z pół roku, na zimę.

 

@chemik16 - serio można podłączyć HDMI do mobo i wtedy GPU dedykowane robi za koprocesor graficzny?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamingowe itx to takie mocno naciągane. Obudowy często większe od mATX, problemów co nie miara. Jeśłi ma stać w salonie, lepiej przyjrzeć się obudowom matx htpc.

 

Tak czy owak, najpierw musisz dobrać obudowę, następnie pod nią dopiero grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem na początku to:

http://benchmarkreviews.com/8270/bitfenix-prodigy-m-matx-case-review/6/

ale to jest w sumie straszny odpust i chciałbym zestakować to htpc pod stream magic'iem, więc bardziej to:

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=233&area=en

tylko te silverstony strasznie drogie, nie wiem czemu..

 

edit:

wiem, że wątek jest o GPU, ale może ktoś poleci dobrą i relatywnie tanią obudowę do HTPC, o szerokości 43cm i ładnym front panelu, najlepiej szczotkowane aluminium.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, ładna. Co prawda trochę węższa i tylko 10,5 cm do góry... pewnie tylko LP karty wejdą. Może być za mała.

edit:

dobra, konkretnego modelu grafiki już sobie poszukam, ale co minimalnie muszę kupić ( wiadomo, im mniej wydanych złotówek, tym lepiej) aby komfortowo pograć w zajebistych detalach na 1920x1080 w najnowsze tytuły typu wiedzmin 3?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty wchodzą pełne - jest tam załączony riser - ograniczenia obejmują tylko dwa miejsca na dyski 2,5 cala, jedno na 3,5 cala, napęd optyczny typu slim na "wsuw" i zasilacz SFX zamiast ATX.

 

Jest to ogólne tańsza wersja obudowy http://proline.pl/?p=SST+SST-RVZ01, która jest stosowana w niektórych konstrukcjach steamboxów.

Edytowane przez maciek.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, konkretnego modelu grafiki już sobie poszukam, ale co minimalnie muszę kupić ( wiadomo, im mniej wydanych złotówek, tym lepiej) aby komfortowo pograć w zajebistych detalach na 1920x1080 w najnowsze tytuły typu wiedzmin 3?

Zapewne płyta na Z97 + i5 k + szybki RAM + kręcony GTX970 wystarczy. Na jakiś czas... :)

 

(ja ze swoim i5 bez 'k' i kręconym GTX960 nie liczę w takim Wieśku 3 na więcej niż średnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciek.p - ten Raven strasznie brzydki. coś mi się wydaje, że skończy się na takiej budzie jak Ty masz, albo na 110 nawet. Wiesz może dokładnie czym one się różnią?

powaga? ja chciałem właśnie 960 kupić, Xeona E3 jakiegoś mam jeszcze v2 chyba.. to jest jak i5... 30fps nie pojdzie W3?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga? ja chciałem właśnie 960 kupić, Xeona E3 jakiegoś mam jeszcze v2 chyba.. to jest jak i5... 30fps nie pojdzie W3?

Sprecyzuję - przy i5 + gtx960 na średnich liczę na te ~60fps, a nie dwukrotnie mniej ;)

Tylko z tego co czytam to liczysz na detale co najmniej wysokie, a tu już może być mniej ciekawie...

 

Dla mnie GTX960 to taki maks - sam siebie ograniczyłem zasilaczem (300W), starą małą budą mATX (20 x 26 x 31.5cm) i chęcią uzyskania niesłyszalności zestawu, także pod obciążeniem. Napięcia pozmniejszane gdzie się da, pomimo tego grafika kręcona (1425/2000) - całość żre maksymalnie ~160W "ze ściany" (w spoczynku ~35W z płytą mATX i dźwiękówką PCI, wcześniej było 30W z płytą ITX z integrą ALC1150).

 

 

Na pewno jeśli możesz dołożyć do 970 to warto, wydajnościowo jest jednak ogromna różnica, zresztą tak samo w cenie :)

(w przypadku np. krótkich gigabajtów jest to ~625zł).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie - BeQuiet 300W/SFX ze zmienionym wentylatorem i przelutowanym okablowaniem.

 

Zaś co do Twojego pytania: modularny, przystępny cenowo (<250zł), DC-DC oraz cichy to np. Coolermaster G450M.

Jak 'cichy' zamienimy na 'ultracichy' to nie wiem, zwłaszcza że każdy ma swój poziom głośności, który akceptuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić mały PC do salonu, przymierzam się zresztą do tego od miesięcy, priorytetem jest relatywnie niska cena, jak najniższe zużycie prądu w idle i przy mniej obciążających zadaniach, jak również wysoka wydajność w grach ( relatywnie  ).

W związku z tym:

- czy core i3 z wysokim taktowaniem wystarczy do najnowszych tytułów ? http://www.techspot....i3-vs-i5-vs-i7/z informacji pod tym linkiem wynika, że dla GTX960 różnice są znikome pomiędzy i3/i5/i7. Jedyne co mnie martwi, to że niektóre tytuły nie odpalają się na 2 rdzeniowych CPU. Różnice w idle są żadne, w stressie niewielkie, podczas oglądania filmu 4W.

http://www.xbitlabs....efresh_6.html. 

Jeśli te linki to sprawdzone informację - czytaj, ktokolwiek na forum ma chęć i wiedzę aby polemizować z tym, poproszę - to w zasadzie mamy różnicę 300 zł, trochę więcej pobóru prądu, znikomą różnicę wydajności w grach (do innych aplikacji ten komputer nie będzie używany, poza YT, i filmami, ale to nawet pewnie Celeron wystarczy, więc nie ma co o tym pisać) i ewentualny problem z niektórymi tytułami - co może być kwestią na tyle poważną, że 300 zł trzeba dopłacić. Do tego zastanawiam się jak są prognozy na przyszłość - czy te 4 rdzenie trzeba będzie mieć? czy nowe gry idą w tym kierunku? 

- GTX960 - czy jest równie cicha, równie oszczędna i równie wydajna karta do 900 zł?

- jaką płytę mITX bez bajerów wodotrysków i OC ( LAN mam za szafką, więc wifi nie potrzebuję, USB będa wolne, więc BT też zbędny, mam DAC więc karta audio będzie zazwyczaj nie używana - bezpośrednio przez USB będzie szła muza i dzwięk z gier czy filmów na ten właśnie DAC - może więc być szajs), z SATAIII, USB3.0, żywotna, w miarę dobra sekcja zasilania, TANIA. tu nie mam zielonego pojęcia co wybrać, nigdy nie zawiódł mnie gigabyte i asrock.

- PSU - ciche, żywotne, stabilne, uznanego producenta -  450W jeśli będzie i5 i 400w jeśli i3, myślałem o http://www.morele.ne...2ii-520-317909/ewentualnie 620 bo w końcu chyba głośniejszy nie będzie a tylko 21 zł różnicy w cenie. jeśli jest coś innego cichego, modularnego, pewnego i tańszego - chętnie rozważę.

 

Poprawiłem tą wiadomość, nie ma tu już zapytania o system chłodzenia

 

Wszelkie sugestie mile widziane

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...