Skocz do zawartości
Zachariasz

Asus Z97 a OCZ Vertex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Asusa Z97 Pro Gamer. Powiedziałem szczęśiwym? No właśnie nie do końca. Problem jest następujący:

 

MOBO czasami widzi dysk OCZ Vertex2, a czasami nie.

 

Co to znaczy? Otóż włączam kompa i są 3 możliwe scenariusze:

1. Vertex2 jest całkowicie niewidoczny z poziom BIOSu. Ładuje się system operacyjny z innego dysku, ale w windowsie już wszystko działa. (albo i nie)

2. Vertex2 jest widoczny w POSTie. Zaczyna się ładować system z Vertexa, ale po "chwili" BIOS stwierdza, że jednak nie i windows rzuca inaccessible_boot_device

3. Vertex2 jest widoczny, system się ładuje normalnie, od tej chwili wszystko już działa cacy.

 

Oczywiście na starym DFI wszystko działało sprawnie*. Inne dyski (Samsung SSD i stary magnetyk) też działają sprawie.

 

Próbowałem i nie pomogło:

1.Przepiąć w inny port SATA

2. Zmienić kabel SATA

3. Zmienić kabel od zasilania.

4. Odpiąć inne dyski

5. Zaktualizować firmware w Vertexie

6. Zaktualizować BIOS

7. Wyłączyć opcję Fast Boot

 

 

Ktoś miał podobny problem? Albo ma jakieś inne propozycje?

 

 

* W rzeczywistości to nie wszystko działało. Podobny problem miałem na DFI z Samsungiem EVO - w POSTie czasami pojawiał się komunikat o timeout'ie. Ale z racji że nie był to dysk systemowy, a w systemie był widoczny - nie przejmowałem się tym za nadto.

Edytowane przez Zachariasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noż psia krew, a myślałem że tym razem sprawdziłem już wszystko przewidziałem. Ale żeby sprawdzić kompatybilność półprzewodników dysku z procesorem... no nie mam pytań.

 

Dzięki wielkie, sam bym na to nigdy nie wpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...