Skocz do zawartości
DymianRX

Jaka karta graficzna low profile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam komputer Lenovo Thinkcentre M73 sff

 http://www.sklep-lenovo.pl/lenovo-thinkcentre-m73-sff-10b4002mpb.html

mam następujące pytanie jaką kartę graficzną mogę do niego kupić by pograć sobie w bf4 watch dogs i w parę nowszych gier i może w gta 5 chciałbym aby rozgrywka była płynna i obsłużyła 3 monitory jeśli by się dało chciałbym wydać z 300 zł na kartę 

Edytowane przez DymianRX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procek w tym kompie ?

 

Przy tym zasilaczu co masz (~240W ) nie wiele zdziałasz , mocniejsze karty na nim nie ruszą , zresztą z nowych kart nie dostaniesz nic nowego w tej cenie .

 

W dodatku masz tam złącze low profile co dodatkowo utrudnia montaż lepszych kart , w zasadzie z kart LP to masz tylko padaki w rodzaju GT710/720/730 czy R7 240 / R5 230 etc .

 

Swego czasu był HD7750 w wersji LP ale obecnie karta jest prawie nie do dostania .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal ogranicza cię port LP w płycie .

 

Może po wymiane budy i z użyciem risera PCI-E dało by się wstawić coś lepszego .

 

Nie wiadomo czy jest możliwa wymiana budy i zasilacza , typowe budy i zasilacze ATX nie koniecznie mogą pasować do  płyty od tego Lenovo .

 

Inna opcja to przebudowa kompa , pozbycie się płyty , zasilacza oraz budy i wstawienie w to miejsce normalnych podzespołów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten adapter http://allegro.pl/bitcoin-riser-pci-e-16x16-molex-kondensator-19cm-i5038105823.htmlz zmianą obudowy pomyślę mam na górze większą obudowę ale co z zasilaczem 240W


Reyden a jeśli z tą kartą graficzną zrobić na podobnej zasadzie https://www.youtube.com/watch?v=DvvwfNCnPXQ że zasilanie było by dostarczone oddzielnie z drugiego zasilacza a karta sporo większa była by w specjalnej obudowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam adapter (przykładowo Ares v7) to jakieś 300zł z wysyłką.

Dla pasjonatów pod lapka spoko, ale żeby na tym stacjonarkę stawiać, to kompletne nieporozumienie.

 

To co podlinkowałeś, to nie adapter, a tylko przedłużacz PCI-E do konstrukcji koparek. (co może rozwiązać Twój problem, ale kwestia jak to umocujesz.)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki adapter może być .

 

Natomiast patent z kartą w zewnętrznej obudowie to jednak trochę roboty , musiał byś mieć kilka raiserów połączonych razem albo samemu zrobić takowy o odpowiedniej długości .

 

Do tego zabawa z modyfikację wtyczki 24 pin zasilacza i spięcie go z twoim obecnym , inaczej zasilacz nie wystartuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiąnia masz już podane .

 

Najoczywistsze to przełożenie całości do normalnej budy ATX , wg. Klausa płyta powinna pasować , wtedy dajesz jakiś mocniejszy , markowy zasilacz i za 300 zł kupujesz jakąś lepszą kartę np. HD7850 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klops .

 

Lenovo pojechało po całości - z tego co widzę to złącze zasilania jest jakieś niestandardowe , 16-pinowe + 2x4pin rozrzucone po płycie .

 

Wygląda na to że czeka cię to co mówiłem w poście #4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w ERZE ( jak mówiła słynna reklama ) .

 

Nie znajdziesz karty LP do grania , szczególnie pod ww. gry .

 

Z sensownych kart LP były HD7750 od Sapphire ale obecnie tych kart nie idzie dostać .

 

Pozostałe karty tego typu to z reguły padaki na pamięciach DDR2/DDR3 i z szyną 64-bit .

 

Można spróbować opcji z posta #4 - normalna karta + riser PCI-E , tyle że byś musiał pokombinować jaką taką kartę zamocować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...