Skocz do zawartości
xbartx

Komputer do Photoshop - 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję sprzęt dla koleżanki, która pracuje głównie z Photoshop plus zwykła praca biurowa czyli przeglądarka, edytor tekstu etc. Aktualnie posiada ona AMD PHENOM II X3 705e z 4GB RAM na płycie GA-MA770T-UD3P i grafika POWERCOLOR ATI Radeon HD4650, więc raczej nie ma sensu tego modyfikować.

Znalazłem za allegro używane stacje graficzne jak np. Dell T3500:

http://allegro.pl/dell-t3500-quad-core-w3565-12gb-1tb-fx1800-7pro-fv-i5388205421.html

i teraz się zastanawiam czy być może nie zainwestować w coś takiego wyciągnąć z niej te dyski (ewentualnie sprzedać) i dołożyć SSD i będzie naprawdę całkiem dobry sprzęt, no ale niestety używany. Czy jednak wymienić po prostu w tym sprzęcie, który aktualnie ma koleżanka płytę+procesor i ewentualnie dorzucić RAMu? Chodzi o to żeby sprzęt pochodził kolejne kilka lat w miarę bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy z jakiego PS'a korzysta i jak wielkie obrazy przetwarza. Jeśli jakiś starszy Photoshop i obrazy max do A4 to nie  ma sensu się ładować w nowe komponenty, wystarczy zmiana dysku na starszy SSD i przyśpieszy jej cały system.

 

Jeśli używa PS CS6/CC i  pracuje na dużych obrazach to warto zbudowac nową platformę na bazie taniej płyty z SATA 3, kupić SSD, dorzucić 4GB ramu no i kartę nVidia 5xx, 6xx. Kupno tych używanych jest wg mnie bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne wskazówki.

Koleżanka pracuje na CS5 albo czasami plik są zdecydowanie większe niż A4 ale zacząłem się zastanawiać czy nie zbudować czegoś z SATA3+SSD i do tych 4GB RAM które ma dorzucić kolejne, grafikę na razie zostawić i tylko pozostaje kwestia wyboru procesora i5? i7? Tylko jaki?


Poszukałem na allegro i zmontowałem coś takiego:

 

PROCESOR INTEL CORE i5-4460 3.2GHz BOX GW.36M!
699,00 zł

NOWY INTEL SSD 180GB 2,5" + 3 LATA GWARANCJI!
259,00 zł

8GB DDR3 1600MHz Kingston
185,00 zł

G2Y50 Płyta główna MOTHERBOARD MSI H81M-E33
175,00 zł

 

za całość z przesyłkami wyjdzie 1357 więc całkiem nieźle jak za taki zestaw gdzie tylko RAM jest używany ale oczywiście w pełni sprawny.

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 vs i7 to już kosmetyka w przypadku codziennej pracy na PS'ie, która nie opiera się przecież na ciągłym 100% obciążeniu - ta różnica w prockach zapewne by się przełożyła na zysk typu 30-60 minut czasu pracy w skali roku ;) - zgaduje.

 

4-rdzenie w PSie też jest dyskusyjne, jeśli koleżanka pracuje z grafikami na zasadzie "dłubania" - pędzle, zaznaczenia, trochę filtrów, trochę kształtów, jakieś kompozycje, to te 4-rdzenie będą się wg mnie kurzyć. Nawet jeśli od czasu do czasu odpali rendering animacji/3d i jakieś przetwarzanie wsadowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pracuje czasami na naprawdę dużych plikach ale też wspomniała że ma After Effect ale nie może z nim ruszyć, bo coś jej ten komputer nie chce tego pociągnąć.

Być może rozłożę to na raty i na razie kupię jej tylko dysk SSD zainstaluję od nowa system i zobaczymy na ile coś się zmieni i jeżeli niewiele to wtedy pójdzie zakup reszty sprzętu. Chyba dobry plan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...